Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do poslední Soukromé pasti se chytí Tereza Brodská

  0:01aktualizováno  0:01
Manžel náhle a bez varování odejde od rodiny za mladší ženou. To je začátek tragikomického příběhu s Terezou Brodskou v hlavní roli Exmanželkou snadno a rychle, který Nova vysílá ve středu – a zároveň konec cyklu Soukromé pasti, jenž až překvapivě u diváků uspěl.

Z televizního cyklu Soukromé pasti - díl Exmanželkou snadno a rychle | foto: Archiv TV Nova

Z televizního cyklu Soukromé pasti - díl Exmanželkou snadno a rychleNova se zpočátku bála, že náročnější dramata podle skutečných příběhů diváky zaskočí. "Jdeme do rizika," přiznával v září ředitel stanice Petr Dvořák. Ale publikum si cyklus samostatných epizod oblíbilo; průměrná sledovanost se pohybovala kolem půldruhého milionu diváků, přičemž z mladých žen do 34 let sedících právě u televize si Soukromé pasti vybíraly i více než dvě třetiny a z mužů v témže věku se rekordní podíl blížil šedesáti procentům.

Témata na hraně

Autorsky i herecky silné osudy lidí v mezních situacích vyvolaly nejen pozornost diváků. Kvůli možnosti, že by je viděly děti, se některé zdály být "na hraně" i Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Náměty se totiž týkaly zneužití dárcovství spermatu, studentských prostitutek a jiných tabuizovaných témat.

Divákům se Pasti líbí, vysílací radu dráždí

Z televizního cyklu Soukromé pastiByl to risk, ale vyplácí se. Volný cyklus televizních filmů o dramatických životních situacích Soukromé pasti, jejž Nova odstartovala v září, nabízí náročnější podívanou než seriály. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se ale ošívá.

Ale diváci se vesměs cyklu zastávali s tím, že pokrytecké mlčení napáchá více škody. Lidé často psali: "Je to autentické, znám takový případ, přesně to se mi stalo." Asi největší vášně vyvolala epizoda Tatínkova holčička, v níž otčím v podání Miroslava Etzlera zneužíval svou nezletilou dceru.

Boj o Etzlera

Z televizního cyklu Soukromé pasti - díl Tatínkova holčička"Byl to výjimečný díl jedinečného projektu! Ale nerozumím tomu, proč někteří kritizují pana Etzlera – nedokážou pochopit, že to byla jen role?! Spíš by se lidé měli zamyslet nad skutečným problémem příběhu, ne nad býkovinami typu, že pana Etzlera už nebudou mít rádi," zaznělo v bouřlivých ohlasech.

Další polemizovali s názorem, že jde o návod pedofilům. "Naopak! Je to ukázka toho, jak strašně může vše skončit, když se dítě nepostaví svému osudu a utopí se v té hrůze! Běhal mi mráz po zádech. Jenom nechápu, proč šlo před začátkem upozornění, že film není vhodný pro děti a mladistvé. Malé děti bych ještě pochopila. Ale právě holky a kluci ve věku hrdinky by to měli vidět povinně jako prevenci a radu, co dělat v takové situaci," psala Lucie.

Z televizního cyklu Soukromé pasti - díl Tatínkova holčička

Co bude po Soukromých pastech následovat? "Středeční večery na Nově zaplní premiérové zahraniční filmy. Ale v pořadech typu Soukromých pastí, které budí takový zájem veřejnosti, bychom v budoucnu rádi pokračovali," slíbila mluvčí projektu Johana Brzobohatá.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

RECENZE: Iron Man se musí smát. Dorost z Pacific Rim opět zachraňuje svět

Záběr ze snímku Pacific Rim: Povstání

Star Wars, X-Men a teď i Pacific Rim: Povstání. Pokračování sci-fi rozmnožilo sled sérií, které zkoušejí zlákat nové...

Nejmladší účastníci soutěže Hvězda zítřka museli mít souhlas rodičů

Petr Jarchovský převzal na karlovarském festivalu odměnu 300 tisíc korun za...

Sedmnáctiletá studentka hodlá porotu oslovit mezigenerační pohádkou, která by měla diváky i pobavit. Jiným žadatelem,...

Uzdravila se a přijela. Hvězda Catherine Deneuveová završí Febiofest

Catherine Deneuveová na Febiofest,u

Původně měla francouzská herečka Catherine Deneuveová převzít čestnou cenu při zahájení pražského Febiofestu, ale...

Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·
Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 75 877 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz