Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Ogaru v Pozlovicích jezdí hlavně folkaři

  17:31aktualizováno  17:31
Pozlovice - Už čtvrtým rokem žije hotel Ogar v Poz- lovicích kulturními akcemi. Program zdejšího hudebního léta dnes zpestří písničkář Václav Koubek, příští víkend netradiční cimbálovka Cimbal Classic Dalibora Štrunce a koncem června do Pozlovic přijede zpěvačka Zuzana Navarová se skupinou Koa.

"Zveme sem na naši letní přehlídku široké spektrum muzikantů, zpočátku jsme tento program nazývali folk-country-jazz festivalem, ale časem zůstal v programu jen podtitul kulturní festival. Přibyly totiž další žánry, nejen hudební věci, ale i pár divadýlek, valašský folklorní jarmárek. Mimo letní sezonu pořádáme cyklus nazvaný Hudební doteky, který je směřován spíše na alternativní scénu, v zimě se neobjevuje tolik zvučných jmen a dovolujeme si experimentovat. V létě se trochu přizpůsobujeme i klientele lázní v nedalekých Luhačovicích," přiznává organizátor akcí Marek Nesázal.

Kromě tradičních účinkujících, kterými jsou na Ogaru Českomoravská hudební společnost nebo Fleret, se podařilo letos Marku Nesázalovi přilákat i další známá jména.

program v červnu
8. 6.    - Václav Koubek
15. 6.  - Cimbal Classic
22. 6.  - Bonsai č. 3
29. 6.  - Pepa Lábus a spol.
30. 6.  - Zuzana Navarová a Koa
program v červenci
Jarret
Majerovy brzdové tabulky
Jablkoň
lidové balady a zhudebněná  poezie Zuzany Homolové a Samka Smetany
Slávek Klecandr (Oboroh)
Jiří Pavlica a skupina Talant
Vladimír Mišík
program v srpnu
Slávek Janoušek s anglickým rockovým písničkářem Jamiem Marshallem
Karel Plíhal
A. G. Flek - Ivo Viktorin, Blanka Táborská a Karel Markytán
Lenka Slabá
Susan Crowe a Katherine Wheatley z Kanady
Neřež
Začátky koncertů jsou většinou ve 20 hodin.

"Vážím si toho, že v srpnu k nám přijede podruhé anglický rockový písničkář Jamie Marshall, dlouho jsem plánoval také vystoupení Zuzky Navarové," říká Marek Nesázal. V červenci a srpnu by se měli v Pozlovicích objevit také Vladimír Mišík, Zuzana Homolová, Karel Plíhal nebo Jiří Pavlica.

Prostor na Ogaru dostávají také méně známé formace, například pražské duo Hm... nebo litvínovská folková skupina Pět oříšků pro Popelku.

Nechybějí ani pravidelné folklorní akce, častým hostem je tady třeba vsetínská zpěvačka Jarmila Šuláková. "Na folklor bychom se chtěli v budoucnu zaměřit ještě více. Připravujeme tematické regionálně zaměřené večery u cimbálu, například muzika Martina Hrbáče představí Horňácko, cimbálovka Soláň zase valašskou hudbu," dodává Marek Nesázal.

Muzikanty, kteří v pozlovickém Ogaru hostovali během minulého roku, představuje kompaktní disk Léto na Ogaru 2000. Jsou na něm písničky kapel Fleret, Natalika, AG Flek, Kukulín, Českomoravské hudební společnosti nebo písničkářů Slávka Janouška a Zuzany Homolové. "Toto cédéčko je spíš symbolická záležitost. Šlo nám o to, zachytit trochu vynikající atmosféru, která tu na koncertech bývá," doplňuje Marek Nesázal.

Kromě této nahrávky agentura, která funguje při hotelu Ogar, vydala těsně před Vánoci sbírku nazvanou In medias res - knihu veršů Jana Kryla, bratra slavného písničkáře Karla. Už před rokem vyšla knížka pověstí z jižního Valašska, především z okolí Nedašova. Nyní je rozebrána a agentura Ogar připravuje její reedici. V budoucnu by měla vyjít ještě sbírka pohádek pro děti ze stejné oblasti.

Podrobné informace o kulturních akcích hotelu Ogar a o muzikantech, kteří v Pozlovicích vystupují, nabízí internetové zdařilé stránky www.ogar.cz.

Autoři:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

OBRAZEM: Od Ungeltu po Zlín. Co přejí do nového roku čeští umělci

Divadlo Ungelt, Praha

Na závěr roku tradičně vybíráme z došlých novoročenek od kulturních institucí, jako jsou galerie, divadla nebo...

V 93 letech zemřela Luba Skořepová, herečka zkoumající záhady přírody

Luba Skořepová

Ve věku 93 let zemřela herečka Luba Skořepová. Hrála v Národním divadle, desítky postav vytvořila i v televizních...

Pikous chce na Národní třídě slavit, i kdyby pak měl jíst jen topinky

Z loňských oslav na Národní třídě

Díky, že můžem! se jmenuje akce, kterou na 17. listopadu na pražskou Národní třídu chystá Martin Pikous. „Nechceme...

Najdete na iDNES.cz