Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do kin míří ženy, které umějí ukázat, po čem touží

  16:50aktualizováno  16:50
Byť se zápletka filmu Ženy zdá být čistě dámskou záležitostí, z jejíhož sledování by muži měli být vyloučeni, opak je pravdou - distributor totiž slibuje snímek, ve kterém se dozví, po čem ženy opravdu touží.

Z filmu Ženy | foto: Bontonfilm

Rozhodně ale nejde o naučný dokument či vzdělávací manuál. Ženy jsou zkrátka vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle jejich přátelství. Předlohou filmu byl sedmdesát let starý film George Cukora a o tři roky starší divadelní hra Clare Boothe Luceové.

Z filmu Ženy

Hlavní hrdinka má na začátku prakticky ideální život. Žije v New Yorku v krásném domě, vychovává rozkošnou dceru, uléhá po boku úspěšného manžela a pracuje na částečný úvazek jako návrhářka v oděvní firmě.

Navíc se může spolehnout na kamarádky - především na nejlepší přítelkyni Sylvii, ženu vládnoucí šarmem a ostrým humorem, která je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet.

Ideální život je ale málokdy věčný a k tomu, aby se zhroutil jako domeček z karet, stačí málo - třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů.

TRAILER K FILMU ŽENY

Co by současná žena podle tvůrců filmu v takové situaci udělala? Vydala by se na cestu nalezení vnitřního klidu a skončila by nakonec v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s hollywoodskou agentkou, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací.

Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v něm nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc a jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází - se Sylvií.
 
Z filmu ŽenyZa filmem stojí v podstatě jediná žena - scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane Englishová, která na velikém plátně v podstatě debutuje. Je ale podepsána pod několika dokumenty.

Hlavní roli Mary režisérka svěřila ostřílené Meg Ryanové, její kamarádku Sylvii si s chutí "střihla" Annette Beningová, známá z filmů jako Americká krása, Mars útočí! nebo Americký prezident.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

DO KINA: Máří Magdaléna není prostitutka a Planeta Česko není BBC

Rooney Mara ve filmu Máří Magdaléna

Z devíti premiér týdne se těžko vybírá divácký favorit, už proto, že ve čtyřech případech jde o dokumenty. Na milovníky...

Uzdravila se a přijela. Hvězda Catherine Deneuveová završí Febiofest

Catherine Deneuveová na Febiofest,u

Původně měla francouzská herečka Catherine Deneuveová převzít čestnou cenu při zahájení pražského Febiofestu, ale...

V časech MeToo by Picasso neobstál, myslí si Banderas. Zrůda ale nebyl

Antonio Banderas jako Picasso v seriálu Génius: Picasso

Měla to být hlavně oslava talentu a mistrovství Pabla Picassa, místo toho se na premiéře nového seriálu Génius: Picasso...

Najdete na iDNES.cz