Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do fronty! Začal prodej lístků na filmové Vary

  12:43aktualizováno  12:43
V Karlových Varech získali první nedočkaví diváci lístky na letošní filmový festival. Projekce oproti předchozím rokům začnou už v pátek, ještě před slavnostním zahájením.

43. MFFKV - den zahájení prodeje lístků - Karlovy Vary (3. července 2008) | foto: ČTK

Počítačová síť, na které je prodej závislý, jede bez problémů. "Posledními ostrými zkouškami prošla úspěšně také projekční technika, mnohdy stará řadu let," podotkl šéf produkčního štábu MFF Petr Lintimer.

43. MFFKV - den zahájení prodeje lístkůNěkteří zájemci o vstupenky si přivstali a do fronty u hotelu Thermal se postavili dobré dvě hodiny před zahájením prodeje v devět ráno. Nejdelší fronta v jednu chvíli měřila skoro 50 metrů. Rychle se ale krátila a další se příliš netvořily.

Pokladen je podle Lintimera k dispozici opět dostatečné množství, a proto se tlačenice neočekávají. Navíc rok od roku vzrůstá počet lidí, kteří si lístky rezervují pomocí SMS a WAP. Většina z pokladen je i letos u hotelu Thermal, další jsou před Grandhotelem Pupp.

. Stabilní zájem

Loni se na karlovarském festivalu akreditovalo 12 tisíc hostů a fanoušků, zhruba o 500 více než v roce 2006. Uskutečnilo se kolem 480 projekcí pro 135 759 diváků. V roce 2006 jich bylo jen o několik stovek méně.

Cena vstupenky zůstala na stejné úrovni jako při loňském festivalu. Dospělý zaplatí 65 korun a student 50 korun. Výhodnější než kupovat jednotlivé lístky je pořídit si Festival Pas. Na celou přehlídku stojí dospělého tisíc korun, studenty sedm set.

"Na pas je možné dostat se do sálu krátce před projekcí, pokud v něm zůstanou volná místa," poznamenal ředitel MFFKV Kryštof Mucha.

Na letošním festivalu bude uvedeno na 220 snímků, z nichž čtvrtina bude mít světovou, evropskou či mezinárodní premiéru. Zahajovací páteční večer ozdobí přítomnost amerického herce, režiséra, producenta a dvojnásobného držitele Oscara Roberta De Nira.

43. MFFKV - den zahájení prodeje lístků"Není žádná šance, že by se na tento večer a následnou úvodní projekci dostal běžný smrtelník. Možná tomu tak v minulosti někdy bylo, ovšem teď už se nedostává míst ani pro oficiální hosty," řekla umělecká ředitelka MFFKV Eva Zaoralová.

Letos čeká fanoušky ve Velkém sále Thermalu tisícovka nových sedadel a nové ozvučení. S dalšími sály je to horší, příliš věcí se v nich nezměnilo. "Modlíme se, aby nám vydržela klimatizace v městském kině Čas. Loni odešla po prvních projekcích," dodal Lintimer.

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

Housle jsou ve futrálu a herecký idol Stmívání Robert Pattinson ve Varech

Robert Pattinson se poslední den karlovarského festivalu představil v divadle,...

Nač měli jiní několik dnů, stihl poslední host karlovarského festivalu za čtyřiadvacet hodin. Před sobotním obědem...

TELEVIZIONÁŘ: Nejlepší film dějin vyšel zkrátka, teď má zase zpoždění

Tim Robbins v letním kině uvedl svůj patrně nejslavnější film Vykoupení z...

Vypadá to stylově: na ČT1 se večer předvede závěrečný ceremoniál 52. karlovarského festivalu a na ČT2 nejzářivější host...

Češi jsou divní. Pořád někam spěchají, diví se rwandští akrobati

Rwandští akrobaté, hrdinové dokumentu Cirkus Rwanda, předvedli něco ze svého...

Loni začátkem srpna působil Rosťa Novák hodně unaveně. Ústřední postava Cirku La Putyka totiž právě finišovala přípravy...

Najdete na iDNES.cz