Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Divákům se Soukromé pasti líbí, vysílací radu dráždí

  1:26aktualizováno  1:26
Byl to risk, ale vyplácí se. Volný cyklus televizních filmů o dramatických životních situacích Soukromé pasti, jejž Nova odstartovala v září, nabízí náročnější podívanou než seriály. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se ale ošívá.

Díl Tatínkova holčička z cyklu Soukromé pasti se zaměří na téma zneužívání v rodině. | foto: Archiv TV Nova

Z televizního cyklu Soukromé pastiSoukromé pasti sleduje v průměru kolem půldruhého milionu diváků a ve věkové skupině od 15 do 54 let to bývá více než polovina lidí sedících právě u televize. Avšak na Soukromé pasti se dívá také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a tu zřejmě dráždí.

"Upozornění rady na vulgární slova v dílu o vztahu dvou žen Jiná láska známe jen z tiskové zprávy, zatím netušíme, které výrazy radě vadily. Stejné je to s oznámením, že rada zahajuje správní řízení kvůli příběhu studentské prostitutky Fajn brigáda, neboť jej považuje za nevhodný pro děti a mládež," vysvětluje mluvčí projektu Johana Brzobohatá.

Píší nejen prostitutky
Naopak velký zájem publika vedl Novu k rozhodnutí, že by v podobných projektech ráda pokračovala. Kontroverzní společenská témata totiž přinesla chválu i spoustu reakcí – mnohdy až nečekaně upřímných.

Ať se Soukromé pasti pustí Bakalářů

První reakce: nevěřícnost. Tohle že je TV Nova, ze setrvačnosti spojovaná s lidovými estrádami ze čtvrté cenové skupiny? Volný cyklus televizních filmů Soukromé pasti má ambice, za něž by se nemusela stydět ani veřejnoprávní tvorba.

"Dělám prostitutku dobrovolně, nikdo mě nenutí, normální prací si člověk na byt v Praze nevydělá. Nenávidím tu práci, hnusí se mi a hnusím se i sama sobě," psala jedna z divaček po vysílání Fajn brigády. Jiná se přiznala, že po pěti letech prostituce už zanechala, ale na minulost vzpomíná "s bolestí a studem".

Příběh Láska v moll z cyklu Soukromé pasti uvede Nova ve středu od 20 hodinOtevřená vyznání vyvolala i lesbická epizoda Jiná láska. "Spotřebovala jsem skoro dvoje kapesníčky. Loni jsem se hluboce zamilovala do nadřízené, vyznala jí lásku, ale věděla, že ji nemůžu mít," psala Lenka. Divačka Eris se svěřila, jak se zamilovala do nejlepší kamarádky.

Překvapivě diváci unesli i případ eutanazie Láska v moll. "Taková hloubka příběhu – až člověk závidí cit mezi postavami Vilmy Cibulkové a Jiřího Bartošky. I když je to smutné a těžké, napadne ho zažít něco takového," napsal divák, jenž připojil i hodnocení herců: "U Bartošky po sérii floutků a playboyů je to nečekaná změna hodná věku."

Křest Tatínkovou holčičkou
Asi největší zkoušku ohněm přinese divákům i radě středeční premiérový příběh Tatínkova holčička. Miroslav Etzler v něm totiž hraje otčíma, jenž zneužívá svou patnáctiletou nevlastní dceru. Podle Novy jde "o negativní jev, který se ve společnosti vyskytuje", takže by bylo zbabělé se mu vyhýbat. Tvůrci si dokonce slibují, že by pořad mohl zneužívaným dětem dodat odvahu, aby se obrátily na Linku bezpečí.

Z televizního cyklu Soukromé pasti - díl Tatínkova holčička

"Tatínkova holčička skutečně odráží situaci v mnoha rodinách. Statistická čísla mluví jen o případech řešených, ale daleko víc je těch, které nikdy nespatří světlo spravedlnosti," potvrzuje psycholožka Tamara Cenková. "Případ je o to otřesnější, že otčím je lékař a systematicky pracuje na tom, aby případné svědectví dcery vypadalo jako výmysl."

Dvanáctidílná série Soukromých pastí trvá do listopadu a kromě vyhrocených témat představí další herecké hvězdy: Kláru Issovou, Ivanu Chýlkovou či Elišku Balzerovou.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

RECENZE: Snesitelnější než krtek s pandou. Chlupatý Nemo řídí Příběh koček

Záběr z filmu Příběh koček

Pěkná, čistě zvládnutá animace, spousta akčních letů, skoků a honiček, ale zato málo duchaplného humoru. To je...

Úžasňákovi 2 porazili obřího žraloka, měli o dvacet tisíc diváků víc

Záběr z filmu Úžasňákovi 2

I svůj druhý víkend v našich kinech opanovali animovaní Úžasňákovi 2. Přišlo na ně 42 tisíc diváků, o dvacet tisíc více...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!

Najdete na iDNES.cz