Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Divákům se Soukromé pasti líbí, vysílací radu dráždí

  1:26aktualizováno  1:26
Byl to risk, ale vyplácí se. Volný cyklus televizních filmů o dramatických životních situacích Soukromé pasti, jejž Nova odstartovala v září, nabízí náročnější podívanou než seriály. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se ale ošívá.

Díl Tatínkova holčička z cyklu Soukromé pasti se zaměří na téma zneužívání v rodině. | foto: Archiv TV Nova

Z televizního cyklu Soukromé pastiSoukromé pasti sleduje v průměru kolem půldruhého milionu diváků a ve věkové skupině od 15 do 54 let to bývá více než polovina lidí sedících právě u televize. Avšak na Soukromé pasti se dívá také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a tu zřejmě dráždí.

"Upozornění rady na vulgární slova v dílu o vztahu dvou žen Jiná láska známe jen z tiskové zprávy, zatím netušíme, které výrazy radě vadily. Stejné je to s oznámením, že rada zahajuje správní řízení kvůli příběhu studentské prostitutky Fajn brigáda, neboť jej považuje za nevhodný pro děti a mládež," vysvětluje mluvčí projektu Johana Brzobohatá.

Píší nejen prostitutky
Naopak velký zájem publika vedl Novu k rozhodnutí, že by v podobných projektech ráda pokračovala. Kontroverzní společenská témata totiž přinesla chválu i spoustu reakcí – mnohdy až nečekaně upřímných.

Ať se Soukromé pasti pustí Bakalářů

První reakce: nevěřícnost. Tohle že je TV Nova, ze setrvačnosti spojovaná s lidovými estrádami ze čtvrté cenové skupiny? Volný cyklus televizních filmů Soukromé pasti má ambice, za něž by se nemusela stydět ani veřejnoprávní tvorba.

"Dělám prostitutku dobrovolně, nikdo mě nenutí, normální prací si člověk na byt v Praze nevydělá. Nenávidím tu práci, hnusí se mi a hnusím se i sama sobě," psala jedna z divaček po vysílání Fajn brigády. Jiná se přiznala, že po pěti letech prostituce už zanechala, ale na minulost vzpomíná "s bolestí a studem".

Příběh Láska v moll z cyklu Soukromé pasti uvede Nova ve středu od 20 hodinOtevřená vyznání vyvolala i lesbická epizoda Jiná láska. "Spotřebovala jsem skoro dvoje kapesníčky. Loni jsem se hluboce zamilovala do nadřízené, vyznala jí lásku, ale věděla, že ji nemůžu mít," psala Lenka. Divačka Eris se svěřila, jak se zamilovala do nejlepší kamarádky.

Překvapivě diváci unesli i případ eutanazie Láska v moll. "Taková hloubka příběhu – až člověk závidí cit mezi postavami Vilmy Cibulkové a Jiřího Bartošky. I když je to smutné a těžké, napadne ho zažít něco takového," napsal divák, jenž připojil i hodnocení herců: "U Bartošky po sérii floutků a playboyů je to nečekaná změna hodná věku."

Křest Tatínkovou holčičkou
Asi největší zkoušku ohněm přinese divákům i radě středeční premiérový příběh Tatínkova holčička. Miroslav Etzler v něm totiž hraje otčíma, jenž zneužívá svou patnáctiletou nevlastní dceru. Podle Novy jde "o negativní jev, který se ve společnosti vyskytuje", takže by bylo zbabělé se mu vyhýbat. Tvůrci si dokonce slibují, že by pořad mohl zneužívaným dětem dodat odvahu, aby se obrátily na Linku bezpečí.

Z televizního cyklu Soukromé pasti - díl Tatínkova holčička

"Tatínkova holčička skutečně odráží situaci v mnoha rodinách. Statistická čísla mluví jen o případech řešených, ale daleko víc je těch, které nikdy nespatří světlo spravedlnosti," potvrzuje psycholožka Tamara Cenková. "Případ je o to otřesnější, že otčím je lékař a systematicky pracuje na tom, aby případné svědectví dcery vypadalo jako výmysl."

Dvanáctidílná série Soukromých pastí trvá do listopadu a kromě vyhrocených témat představí další herecké hvězdy: Kláru Issovou, Ivanu Chýlkovou či Elišku Balzerovou.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

PORTRÉT: Zdeněk Mahler dokázal zabalit historii do zábavy

Zdeněk Mahler

Kdokoli se s ním pustil do polemiky, musel často počítat s porážkou, ale vždycky se zábavou. Zdeněk Mahler, který...

RECENZE: Ve Varnsdorfu na šrot aneb pohraniční vyhlídky studentů učňáku

Záběr z dokumentu Nic jako dřív

Mají silácký slovník světáků, ale bojí se maturity a ještě víc toho, co přijde po ní: reálné dospělosti se žitím na...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.cz