Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Disneyho princezny na ledě toho předvedly trochu málo

  2:48aktualizováno  2:48
Tři dny hostovala v naplněné pražské Tesla Aréně americká lední revue Disney On Ice – Princess Classics. Praha tak měla možnost zhlédnout typickou americkou lední show s mnoha kostýmy, světly a ohňovými efekty.

Z muzikálu Disney On Ice | foto: Pragokoncert

Z muzikálu Disney On IceOdehrávala se na hodně zmenšeném kluzišti a skládala se ze dvou přestávkou oddělených částí. Zatímco v první se v jakémsi chaotickém kolotoči předvedly první čtyři slavné princezny (a princové) z disneyovských pohádek – začalo se Jasmínou, pokračovalo Růženkou a Ariel a končilo Mulan - po přestávce hrály prim především Popelka a Sněhurka.

Kráska a zvíře – a v závěru přehlídka všech párů + víla Zvonilka – byly pak doplňkovým koloritem k prezentaci všech slíbených "klasických princezen".

Z lední show Disney on Ice - Princess Classics

Rozdíly obou částí však byly nebetyčné. První byla jen zdlouhavě popisným, dětem se podbízejícím kašírovaným ballabile s minimální krasobruslařskou i choreografickou hodnotou. Druhá část byla naopak dějově kompaktní, což vyznění velmi prospělo.

Z muzikálu Disney On IceDěti rozesmávala zábavná klaunská čísla sedmi trpaslíků s malými stoličkami nebo slovní a košťatové bitky představitelek macechy a jejích dvou dcer s Popelkou. A k vidění byla i kvalitní krasobruslařská dueta Popelky a Prince.

Člověku se během dvouapůlhodinové show vybavoval nedávný český pohádkový muzikál na ledě Mrazík a nutno říct, že by rozhodně ve srovnání nepohořel. Spíš naopak. Zde byly – na rozdíl od Mrazíka – všechny dialogy i písně nahrané a kvalita textů i technické provedení se pohybovaly na úrovni hlasatelů hokejových zápasů (včetně přebuzeného zvuku) a – vyjma jmenovaných Popelky s Princem a snad ještě představitelky Mulan – průměrné krasobruslařské přípravky.

Bylo by mylné chtít uplatňovat na podobné a(tra)kce umělecká měřítka, děti si jistě přišly na své. Nicméně právě takovéto show formují vkus velké části populace. O tom, že se dají dělat na vysoké řemeslné i umělecké úrovni, a přitom nic neztratit z atraktivnosti, se přesvědčila Praha loni během hostování kanadského Cirque du Soleil.

Místo nového cirkusu přijela estráda

Delirium - představení Cirque du SoleilTéměř zaplněná Sazka Arena viděla hodinu a půl trvající estrádu. Komu stačí futuristické technologie, byl spokojen. Kdo však hledal magii cirkusu, tance, divadla, rockového koncertu a jevištních zázraků, jíž je Cirque du Soleil proslulý, byl zaskočen a zklamán.

V obou případech jde o hotové tvary, do kterých se na turné najímají profesionálové. V případě kanadského "nového" cirkusu akrobaté, pro divadelně pojatou lední revue pochopitelně krasobruslaři.

Z muzikálu Disney On Ice

Ovšem Kanaďané najali mistry, zatímco Američané se spokojili s průměrem. Doufejme, že příště přivezou aspoň nějaké krasobruslařské mistry a najmou kvalitnější light a sound designery, scenáristy a především choreografy. Jediné, co sneslo přísnější měřítko, byly kostýmy a scéna pohádkového zámku. Na světovou značku, jakou se pyšní Disney, je to trochu málo.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

RECENZE: Sex a kříže. Na Palmovce se ukřičené polské režie opravdu nebáli

Z uvedení Něco za něco v Divadle pod Palmovkou

Temná scéna, hutná a silně nabasovaná hudba. Od úvodních minut je jasné, že nastudování Shakespearovy poslední komedie...

Pusťte Donnu k maturitě! Zběsilá jízda do 90. let láká dnešní třicátníky

Záběr z inscenace Pusťte Donnu k maturitě!

Časopis Bravo, Steve s Dylanem, videopůjčovny a hudba devadesátých let. Půdní prostor Palm OFF v pražském Divadle pod...

Co by se dělo, kdyby Sigmund Freud potkal autora Narnie C. S. Lewise?

Pavel Rímský jako Sigmund Freud a Martin Finger jako C. S. Lewis v kusu...

Sigmund Freud a C. S. Lewis, Pavel Rímský a Martin Finger. Dvě známá jména Evropy 20. století v podání renomovaných...

Najdete na iDNES.cz