Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Disneyho princezny na ledě toho předvedly trochu málo

  2:48aktualizováno  2:48
Tři dny hostovala v naplněné pražské Tesla Aréně americká lední revue Disney On Ice – Princess Classics. Praha tak měla možnost zhlédnout typickou americkou lední show s mnoha kostýmy, světly a ohňovými efekty.

Z muzikálu Disney On Ice | foto: Pragokoncert

Z muzikálu Disney On IceOdehrávala se na hodně zmenšeném kluzišti a skládala se ze dvou přestávkou oddělených částí. Zatímco v první se v jakémsi chaotickém kolotoči předvedly první čtyři slavné princezny (a princové) z disneyovských pohádek – začalo se Jasmínou, pokračovalo Růženkou a Ariel a končilo Mulan - po přestávce hrály prim především Popelka a Sněhurka.

Kráska a zvíře – a v závěru přehlídka všech párů + víla Zvonilka – byly pak doplňkovým koloritem k prezentaci všech slíbených "klasických princezen".

Z lední show Disney on Ice - Princess Classics

Rozdíly obou částí však byly nebetyčné. První byla jen zdlouhavě popisným, dětem se podbízejícím kašírovaným ballabile s minimální krasobruslařskou i choreografickou hodnotou. Druhá část byla naopak dějově kompaktní, což vyznění velmi prospělo.

Z muzikálu Disney On IceDěti rozesmávala zábavná klaunská čísla sedmi trpaslíků s malými stoličkami nebo slovní a košťatové bitky představitelek macechy a jejích dvou dcer s Popelkou. A k vidění byla i kvalitní krasobruslařská dueta Popelky a Prince.

Člověku se během dvouapůlhodinové show vybavoval nedávný český pohádkový muzikál na ledě Mrazík a nutno říct, že by rozhodně ve srovnání nepohořel. Spíš naopak. Zde byly – na rozdíl od Mrazíka – všechny dialogy i písně nahrané a kvalita textů i technické provedení se pohybovaly na úrovni hlasatelů hokejových zápasů (včetně přebuzeného zvuku) a – vyjma jmenovaných Popelky s Princem a snad ještě představitelky Mulan – průměrné krasobruslařské přípravky.

Bylo by mylné chtít uplatňovat na podobné a(tra)kce umělecká měřítka, děti si jistě přišly na své. Nicméně právě takovéto show formují vkus velké části populace. O tom, že se dají dělat na vysoké řemeslné i umělecké úrovni, a přitom nic neztratit z atraktivnosti, se přesvědčila Praha loni během hostování kanadského Cirque du Soleil.

Místo nového cirkusu přijela estráda

Delirium - představení Cirque du SoleilTéměř zaplněná Sazka Arena viděla hodinu a půl trvající estrádu. Komu stačí futuristické technologie, byl spokojen. Kdo však hledal magii cirkusu, tance, divadla, rockového koncertu a jevištních zázraků, jíž je Cirque du Soleil proslulý, byl zaskočen a zklamán.

V obou případech jde o hotové tvary, do kterých se na turné najímají profesionálové. V případě kanadského "nového" cirkusu akrobaté, pro divadelně pojatou lední revue pochopitelně krasobruslaři.

Z muzikálu Disney On Ice

Ovšem Kanaďané najali mistry, zatímco Američané se spokojili s průměrem. Doufejme, že příště přivezou aspoň nějaké krasobruslařské mistry a najmou kvalitnější light a sound designery, scenáristy a především choreografy. Jediné, co sneslo přísnější měřítko, byly kostýmy a scéna pohádkového zámku. Na světovou značku, jakou se pyšní Disney, je to trochu málo.

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

ANKETA: Následuje přestávka. Je to pro vás přežitek, nebo nutnost?

Opona jako symbol divadelní přestávky

Jsou ještě kina, kde se diváci dočkají přestávky během projekce? A co koncerty v halách? A jak si s přestávkou v dnešní...

RECENZE: Optimismus MacDonaldové překoná v Ungeltu i hospodářskou krizi

Záběr z představení Kdokoli může dělat cokoli

Betty opouští venkov a vrací se do Seattlu k sestrám a matce. Bohužel se právě píší 30. léta, ekonomická situace novým...

Cirkus 20. století veze Rudé brigády, srpen 68 i rozhlasovou Válku světů

Záběr z představení 8, které Divadlo Continuo hraje na poli u Švestkového dvora.

Ač plánovanou premiéru spláchla a odnesla bouře, zve až do středy jihočeské Divadlo Continuo na svůj Švestkový dvůr, v...

Najdete na iDNES.cz