Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Ministr kultury Riedlbauch odvolal ředitele České filharmonie Darjanina

Ještě ve čtvrtek ministr kultury Václav Riedlbauch popřel informaci o plánovaném odvolání šéfa České filharmonie Vladimíra Darjanina, o den později je ale vše naopak. Šéf tělesa funkci opouští po necelém roce, kdy vystřídal právě Riedlbaucha.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dok12345

jiná interpretace

http://www.denikreferendum.cz/clanek/3420-ministr-kultury-odvolal-reditele-ceske-filharmonie-darjanina ?!!

0/0
9.5.2010 14:24

alex0800

Jasné..

Úklid po čóro móro...

Pan ministr kultury v roli uklízeče.. Že by navštívil ex-ministra svobodu na jeho "delší" dovolené?

Hnusná zlodějská chátra nalezlá v politice!!!

0/0
7.5.2010 22:37

dok12345

Re: Jasné..

a v CF?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Darjanin

http://www.denikreferendum.cz/clanek/3420-ministr-kultury-odvolal-reditele-ceske-filharmonie-darjanina ?

0/0
9.5.2010 14:42

stev

Šéf příspěvkové organizace by měl ekonomice rozumět.

Pokud neumí, měl by se držet nanejvýš odborné umělecké činnosti, a řízení organizace přenechat někomu, kdo má kvalitní ekonomické vzdělání. Řízení příspěvkovky je o řád obtížnější, než např. obchodní firmy. Je svázána příliš mnoha pravidly. U obchodní firmy stačí sehnat dobrý kšeft, a faktury donést jednou za měsíc v krabici externímu účetnímu, který spolupracuje s daňovým poradcem.

0/0
7.5.2010 20:41

ecisuro

komunistická klika stále na výsluní

Naprosto,naprosto neuvěřitelné....Ministrem kultury je člověk,který 17.11.1989 zavřel Národní divadlo,jako tehdejší ředitel,aby mu tam nikdo nestávkoval...a teď 20 let poté...se stal z pozice hudebního skladatele se stal ředitelem nejvýznamnějšího hudebního tělesa v Čechách...a po debaklu,který tam způsobil...a nakonec byl odvolán , se stal nakonec ministrem a přímým nadřízeným ČF...na jejich koncerty nechodí...za to v konkurenčním FOK je často vídán v družném rozhovoru s jeho ředitelem Iljou Šmídem...bývalým politrukem a zároveň učitelem jazyka českého...a na místo Darjanina plánuje oslovit Jiřího Hlaváče...dalšího kovaného komunistu(dnes tedy bývalého... :) ) zaráží mě,že si toho ještě ve Vaší redakci nikdo nevšiml... 20 let po revoluci ..a jsou tam stále titíž... a nikoho nezajímá,že se někdo snaží změnit něco v kultuře k lepšímu...mimochodem,pokud je mi známo ... v kultuře jsou střety zájmů celkem běžné...možná by se o tom mohlo napsat...?

0/0
7.5.2010 14:37

alex0800

Re: komunistická klika stále na výsluní

Velmi reálné fakta.. Ještě bych pouze dodal, že to nejsou jediné "vši" z dob minulých u aktuálního "korýtka".. Tolik bývalých STBáků s negativními lustracemi na vysokých postech této země (také jejich potomci), zruinovaný stát s tunelama až na mars.. A tak bych mohl pokračovat do aleluja.

Myslím, že 90% populace mne pochopí..

Zbytek musíme zkrotit ;-)

0/0
7.5.2010 22:42

kamopr

Re: komunistická klika stále na výsluní

Absolutní souhlas!!!

Bolševici se tady chtějí roztahovat úplně stejně jako před sametovou (bohužel) revolucí. Je to nechutné a slušní lidi by se měli u voleb KONEČNĚ probudit a vzbouřit. Riedlbauch prošustroval ve svém projektu Pražské premiéry MILIONY korun z rozpočtu ČF a tento "střet zájmů" mu nikdo z médií nevytknul. Hrály se tam příšerný sračky na který chodilo 50 jeho věrných soudruhů. (Téměř prázdný sál!!!) Ještě štěstí že to Darjanin zrušil.

Festival Dvořákova Praha se zdá rozjíždět velmi slibně a hned to tihle bývalí komunisti chtějí podělat jako všechno na co sáhli. OSTUDA!

Díky za pozornost a prosím pište - jedině diskuze nám snad pomůže!!!

0/0
7.5.2010 23:49

dok12345

Re: komunistická klika stále na výsluní

no to teda pisu, ale asi z toho nebudete mit radost. informujte se prosim

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Darjanin

a zde trochu jiny nahled na protest CF http://www.denikreferendum.cz/clanek/3420-ministr-kultury-odvolal-reditele-ceske-filharmonie-darjanina

Dvorakova Praha je tezka komerce. Darjaninovi ji ale nikdo nebere, pokud odstoupi od CF ...

Prazske premiery - dobre koncipovany, v nasem kraji ojedinely festival. Mozna mel slabsi navstevnost nez kdejaky koncert pro turisty, ale v hledisti bylo vzdy min sedivych hlav nez na abonentnich koncertech CF :-P X

0/0
9.5.2010 14:37

dok12345

Re: komunistická klika stále na výsluní

nevadi vam ze darjanina protezuji byvali komuniste? http://www.denikreferendum.cz/clanek/3420-ministr-kultury-odvolal-reditele-ceske-filharmonie-darjanina nevadi vam jeho moralni kredit? [>-]

0/0
9.5.2010 14:40

alikedu

:-)

zdá se, že současný ministr tuší, že dále mu pšenka v politice nepokvete a dobře placený flek coby navrátivší se ředitel filharmonie by se mu hodil. Ostatně i Kasík v roli nezištného poradce jistě rád přihřeje svůj díl polévky.

Je to naprostá trapárna. Darjanin ať je jakýkoli, tak na rozdíl od ministerského pucfleka opravdu něco vytvořil - stačí se jen podívat například na Deset století architektury. Co vytvořil ten komunistický lump sedící dosud v křesle ministerstva? Nevím o ničem, jen že svého času v Národním divadle odrazoval herce v roce 89 aby se nepřidávali k nesouhlasným projevům v souvislostí s tehdy probíhající státním převratem.

0/0
7.5.2010 13:08

zlechov

Komunista Riedlbauch

Zde je v celé nahotě vidět jak si čeští papaláši mohou dělat co chtějí...bez udání důvodů...Ředitel odboru Zborník je buď lhář nebo loutka v rukou "ministra" Karabce...

0/0
7.5.2010 12:01Najdete na iDNES.cz