Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Havel má herce pro Odcházení, Mašín chystá Mašíny

Na šedesát novinek připravují v současné době filmaři v Česku. Největší pozornost poutá pozdní režijní debut Václava Havla Odcházení, jejž bude podle vlastní hry autor točit v létě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ondra slanina

Bohužel to není pravda,

na tento článek se brzy zapomene, ale i tak by bylo dobré zmínit, že autorka zapomněla uvést, že tyto filmy jsou ve fázi preprodukce, to znamená, že řada z nich není ani ve fáze finálního scénáře a ani zdaleka nejsou všechny filmy zafinancovány. Takže sorry.

0/0
26.4.2010 12:24

xaeris

Že je hanba nefackuje

Vejdělku, ty kluku Šluknovská, že ty zrovna budeš točit o "násilí" na Němcích v Sudetech, to tě doma asi nepochválí.To už si nevzpomínáš, jak třeba v Sudetech chtěl Konrád Henleinů udělat z Reichengergu ( Liberce), hlavní město východní části říše a Hitler už mu na to přednostně slíbil Speera, aby ho celý monumentálně přestavěl?A nějaká Praha a nějací Češi, měli být jen spláchnuti.Nebýt Rusů tak k tomu také došlo a my teď za to že nás Germáni nezadupali, ještě jim filmy budeme točit?Že Amíci šoupli na konci války na Japonské civilisty pár atomovek, protože začali stejně jako Němci válku, tak aby je v budoucnu už přešla agresivita, o tom také něco natočíš?

0/0
26.4.2010 9:34

velorexxx

Re: Že je hanba nefackuje

Důvodem proč Američané hodili ty bomby nebylo to, aby Japonce přešla agrese...Byla to demonstrace síly-a komu?To je snad jasný s ohledem na to co se dělo ve světě další léta po válce...A to že se "Češi" dopouštěli po válce násilí na  Němcích je fakt.Často to byli lidé kteří za války kolaborovali s nacisty (takže je můžeme pokládat za opravdové vlastenece, kteří po válce trestají Němce)...

0/0
26.4.2010 13:16

xaeris

Re: Že je hanba nefackuje

Řekl bych, že pro Japonsko je úplně jedno, co těmi atomovkami Amíci sledovali.Ale obrovské civilní oběti těch dvou bomb jsou pro Japonsko důraznou připomínkou toho, co by je čekalo, kdyby by se jim někdy zachtělo na Amíky zaútočit znovu.A pokud chtěli Amíci demonstrovat svoji sílu, pak to měli udělat už v Jaltě a neprodat nás zbaběle Stalinovi.Západní armády by už zcela jistě dokázaly ve své zóně udržet po válce i české rádoby vlastence na uzdě v jejich řádění.Že jim k tomu Rusové dali volný průchod je další věc, ale nelze se jim ani moc divit.Nakonec, kdyby si Němci vybírali české kolaboranty pořádně a sami je neučili vraždit a mučit, nemuseli na to ani pak doplatit.   

0/0
26.4.2010 16:35

Cikánek

Doufám, že ...

Doufám, že v tom filmu o Mašínech bude nějak realisticky ztvárněna scéna, kdy Mašínové PODŘEZÁVALI nožem zaživa svázaného a bezbranného otce od rodiny, kterému bylo něco kolem 26-ti let...

0/0
26.4.2010 8:59

Cikánek

Re: Doufám, že ...

P.S. Trochu mně to připomnělo scény, kdy příslušníci Al-Kájdy podřezávají rukojmí... ;-€

0/0
26.4.2010 9:01

s(h)arka

Re: Doufám, že ...

a já bych zase uvítala, aby bylo řečeno, jak se režim po válce zachoval k manželce-vdově a k dětem, po nacisty popraveném otci ....a bylo uvedeno,v jakém duchu byli Mašínovi vychováváni a co je dovedlo až k útěku, na kterém po nich zbylo to, co z nich dělá tak kontroverzní osoby....

0/0
26.4.2010 10:14

Enti

Re: Doufám, že ...

Chybí vám znalost kontextu - komunisté vyhlásili válku části obyvatel, kteří se nechtěli tupě podřídit, bezbranný byl příslušníkem SNB, slíbil věrnost zločinecké organizaci, skupinu bratří Mašínů by prozradil...

0/0
26.4.2010 10:27

nibor

Re: Doufám, že ...

Proti pachatelům komunistického teroru by byl odboj naprosto oprávněný, škoda jen, že zrovna tenhleten nešťastník, co to odnesl, neprováděl represe, nýbrž byl řadovým obecním pochůzkářem, co se staral o běžnou kriminalitu. Jeho likvidace prospěla akorát tak komunistické propagandě.

0/0
26.4.2010 10:31

odil

Re: Doufám, že ...

A co ten pokladní, kterého zabili, když přepadli auto, které vezlo peníze na výplaty? A za ukradené peníze si nakoupili motorku a rozfofrovali je.

0/0
26.4.2010 10:35

pan reditel

Re: Doufám, že ...

Když někdo obhajuje komunistické "obecní pochůzkáře" dosadím za komunistický  slovo fašistický a hned je to jasnější. Obhajovat komunistického pochůzkáře naprosto je stejné jako obhajovat fašistiského pochůzkáře. Fašistou / komunistou buď jsi, nebo nejsi. Pochůzkář není omluva.

0/0
26.4.2010 10:39

nibor

Re: Doufám, že ...

Měl jsi možná na mysli nacistický, místo fašistický, ono lidem tvého typu s planoucím ohněm v srdci jsou takové detaily často pod jejich úroveň. Ale, co se týče tvého příměru, neznám jediný případ, kdy by se protinacistický odboj chlubil tím, že jeho jediná činnost spočívala v likvidaci náhodně vybraných protektorátních četníků či krádeži výplat. Nějak chápali to, že v boji proti náckům něco takového neznamenalo vůbec nic.

0/0
26.4.2010 10:58

pan reditel

Re: Doufám, že ...

Rozdíl mezi nacismem a fašismem není pod mé rozlišovací schopnosti.

Komunismus a fašismus je skoro stejná ideologie: totalitní stát, jeden vůdce,

potlačení opozice, silná propaganda, zájmy většiny nad zájmy jedince,

státní policie atd. Mašíni nebyli odboj, spíš zoufalci (hrdina nebo vrah?).

0/0
26.4.2010 13:11

BTS

Re: Doufám, že ...

ten pokladní byl taky pochůzkář ?

0/0
26.4.2010 15:23

BTS

Re: Doufám, že ...

a co  pokladník, taky slíbil  věrnost režimu  ?  byli to obyčejní vrazi......

0/0
26.4.2010 15:21

pan reditel

Re: Doufám, že ...

Nevím jestli slíbil věrnost... Z protokolu:  pokladník vytáhl ukrytou pistoli a zamířil na Josefa....chladnokrevně vrhl se na pokladníka, který stál asi 2m od něj, sebral mu

pistoli a, poněvadž pokladník stále kladl odpor, během potyčky ho

zastřelil ..... Zbylí tři byli zavedeni do lesíka a tam ponecháni... O tom začátku bych pochyboval, ale když to byli obyčejní vrazi, proč pustili ty zbylé tři?

0/0
26.4.2010 18:25

stav elektromeru k 2.5. 6401 kW

..

ano bude, vrcholem celé sezony bude celovečerní 3D film Břéti RYCHLÍKA - PETICE

0/0
26.4.2010 8:13Najdete na iDNES.cz