Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Z Dražanovy Jarmareční boudy se stal vyčichlý jinotaj

Nový český film Jarmareční bouda přináší názornou ukázku případů, kdy režisér takzvaně "dělá umění", jako se chodí s bubnem na zajíce. I vyplašený divák touží prchnout, pokud mu hned úvodní vteřiny vnutí poselství, kázání, poučení, varování, hvězdné nebe nad námi, zmenšeninu odvěkého násilí v nás a navrch vysvětlující motto. To vše s dojemnou opravdovostí školáka, který píše první sloh.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

saskia5

"přepjaté slovní splašky"

Nechápu, jak se můžou lidé rozhodovat, jestli na něco půjdou nebo nepůjdou do kina na základě tak povrchních článků, které se nazývají recenzemi. Vždyť například z toho paní Spáčilové nejde vůbec vyčíst, jaký film ve skutečnosti je, ale nejde to vlastně ani ze sebelepšího článku. Co se týče vzájemného opisování, je více než prokazatelné. Možná, kdyby paní Spáčilová KONKRÉTNĚ a věcně popsala alespoň některé faktory filmu, mnohla lidem už by přišel zajímavý. Paní Spáčilová, podobně jako někeří další autoři recenzí, se sama svými slovy usvědčila z toho, že odmítá nad tímto dílem jakkoliv uvažovat. Svůj odmítavý postoj nijak relevantně neodůvodnila, neargumentovala. A nemohu její "recenzi" pojemnovat jinak, než citovat její vlastní slova: "přepjaté slovní splašky".

0/0
10.3.2010 16:02

kalina27

Tento film si tak ostrou kritiku nezaslouží...

Měla jsem možnost jít s přáteli na premieru. Po skončení projekce jsme byli lehce v šoku, ale s úsměvem na tváři. Svorně jsme se shodli na originalitě filmu, která českému filmu prospěla. Paní Spáčilové si vážím, ale nemyslím, že vše, čemu nedá zelenou je fuj. Přiznejme si, že s věkem se chutě mění a to, že jí film "nechutnal" neznamená, že nebude "chutnat" ostatním. To je výzva pro ty, co se dali ovlivnit špatnými kritikami, ať se nedají odradit.

Je to film k zamyšlení. Komerce je tu už více než dost.

DOPORUČUJI!!!!!!!!!!R^

0/0
5.3.2010 16:57

chudacek.blbecek

Re: Tento film si tak ostrou kritiku nezaslouží...

A komu ho teda doporučujete?

0/0
8.3.2010 11:42

whitewater

odsudek této staré rachejtle je jasným

doporučením filmu, je to ověřená skutečnost:)

0/0
4.3.2010 10:06

chudacek.blbecek

Re: odsudek této staré rachejtle je jasným

Tenhle film je podobně souzený snad ve všech recenzích, co jsem na něj četla. Já to beru jako jasné varování, na patos mě neužije.

0/0
4.3.2010 11:36

whitewater

Re: odsudek této staré rachejtle je jasným

jestli to nebude tim,ze ty prazdne makovice opisuji jedna od druhé:)

0/0
4.3.2010 12:42

chudacek.blbecek

Re: odsudek této staré rachejtle je jasným

Tak to spíš ne. Většinou čtu hodně recenzí od různých lidí, protože ať už je člověk profesionál nebo ne, vždycky vlastně hodnotí podle osobních preferencí (a někteří se tím ani netají). Jinak že čeští novináři opisují doslovně z ČTK nebo špatně překládají z BBC, to je asi dost známé, ale recenzí se to podle mě netýká.

0/0
4.3.2010 13:18

Libra

škoda energie a peněz

On stačí se podívat na trailer v televizi, aby bylo člověku jasné, že to bude hloupý úlet. Je jenom škoda těch vynaložených peněz a energie lidí, co na tom dělali, že se nevěnovali nějakému smysluplnějšímu počinu.

0/0
4.3.2010 9:01

pepasek

Divný...

kde je srovnání s Avatarem???????

0/0
4.3.2010 7:14

ctenar-tomas

Re: Divný...

Hodně dobrá poznámka, taky jsem překvapený!!!! R^R^R^

0/0
4.3.2010 9:51Najdete na iDNES.cz