Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Plastic People natočili nové album v sále, který proslavily televizní Mimikry

Skupina The Plastic People Of The Universe dnes představila novinářům své nové album Maska za maskou. V pátek ji pokřtí v prestižním londýnském sále Queen Elisabeth Hall, 26. ledna kapelu čeká křest český, během koncertu v Paláci Akropolis.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Slepice na paprice

Mně se plastici líbí,

nikdy jsem nezažila, že by řešili politiku, nevím proč to dneska někdo spojuje:-/

0/0
14.1.2010 12:41

Konstrukter

Re: Mně se plastici líbí,

R^

0/0
14.1.2010 12:58

xaeris

Re: Mně se plastici líbí,

Jestliže český bigbít ve světě něčím prorazil, tak nikoliv svým hraním či tvorbou, ale BOHUŽEL jen tím, že tu,( kromě jiných kapel),  jedné poloamatérské partě (PPU) bolševik bránil za každou cenu v hraní.Z nesmyslných, politických důvodů.Že to některé "kokokodák"  nechápou, tomu se nelze divit.Otázka je, zda-li ublíženecká nota je ta správná cesta k vrcholu.Podle mne tedy rozhodně ne.  

0/0
14.1.2010 13:41

Slepice na paprice

Re: Mně se plastici líbí,

To nic nemění na tom, že se mi to líbí. Někomu se líbí Helenka, někomu David, někomu techno... Zažila jsem už pár koncertů a nikdy tam politiku neřešili, že by byli ublížení se mi taky nezdá. Ty prostě nemáš rád Havla a všechno s tím spojené. Taky nevím o tom, že by se cpali na vrchol, hrají si to, co mají rádi a takoví jako jsi ty, jim jsou ukradený. Nevím, proč tě to tak hrozně rozčiluje, nebo jsi nějaký hudebník, který neprorazil ve světě?

0/0
14.1.2010 13:52

Slepice na paprice

Re: Mně se plastici líbí,

Ještě k tomu kokodák, když jsem si dávala tento nick, tak s vědomím, že toho někdo tupější zneužije a bude mi nadávat do slepic. Gratuluji ti, jsi první. Je to totiž trochu laciný, víš?! 

0/0
14.1.2010 14:06

xaeris

Re: Mně se plastici líbí,

No tak sorry, tak raději "kikirík", kdo chce tam pomozme mu tam.Ale  k věci, pro mne za mne ať si tihle pánové hrají třeba v NY v Metropolitní opeře od rána do večera, jejich věc.Jediné co mi na nich vadí je to, že jestliže někdo byl kdysi proti bolševikovi a to snad Plastici byli, jakmile se jen  dostane k " sametovému korytu" tak mu ti samí exbolševici najednou vůbec nevadí.Prostě mít svoj neohebnou, ale aspoň nějakou, páteř, nic víc nic míň.I Češi bývali takoví paličáci.Bývali...........   

0/0
14.1.2010 14:17

Slepice na paprice

Re: Mně se plastici líbí,

kikirík - Ok. A máš nějakej případ na exbolševiky?? S kým takovým se kamarádí? Nebo mají stát u vstupenek a lustrovat kdo na ně chodí?8-o

Jinak nevím jestli jsi viděl dokument, kde Hlavsa debatuje s Havlem a vysvětluje mu, že mu vůbec nejde o politiku, že chce hrát to co ho baví..  

0/0
14.1.2010 14:23

xaeris

Re: Mně se plastici líbí,

Stejně jako se nastaral Pavlík Lišků o papaláše v lóžích, nevím proč by se měli o ně starat  tihle jeho následníci.A pokud jde o příklady exbolševiků, proboha,  vláda, senát, parlament je plnej koho?Ovšem s tím Mejlou, klobouk dolů, ten to také opravdu odskákal.Kdyby mu tehdy chartisti místo vození se v luxusních Mercedesech nechali pár korun k obživě, nemusel se udejchat nějakých sajrajtů a mohl tady ještě být.Ale on měl páteř  a také to tedy odskákal, bohužel.No nic, končím, bigbítu zdar, ( tedy dobrému bigítu a Mejlově památce čest).

0/0
14.1.2010 14:45

Slepice na paprice

Re: Mně se plastici líbí,

takže plastici hrajou hlavně pro vládu, senát a parlament8-o Jaký navrhuješ řešení? Před každým koncertem každý návštěvník odevzdá lustrační osvědčení, tak si budou plastici jisti, že hrají jen pro slušný lidi. Chystám se na ně, tak si budu muset zažádat.:-/ Pavlíka Lišků neznám, ,,

Hlavně, oni nikdy proti komunismu nebojovali, oni jen hráli něco co se komančům nelíbilo a ostatní se na ně nabalilo.

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.... :-P

0/0
14.1.2010 16:33

hilsner_urquell

Myšlení komunistů mě dojímá

"Jak si může nějaká kapela myslet, že si může hrát co chce? Okamžitě zavřít každýho z nich aspoň na pět let! A když proto tomu někdo bude něco namítat, utřeme ho geniálním argumentem, že neumějí hrát, takže si vlastně zavřít zasloužili. A navíc se znají s tím Havlem, takže to určitě budou hrozný syčáci."

Nepřijde vám to soudruzi poněkud ubohý?;-€Rv

0/0
14.1.2010 11:17

honzajaka

Re: Myšlení komunistů mě dojímá

Koho to zajímá po tolika letech, pár lidí nespravedlivě zavřeli, tohle se po světě děje pořád

0/0
14.1.2010 12:21

xaeris

Inu, čeští antiAlexandrovci

Nemám rád party. které zneužívají POLITIKU k dobývání "uměleckých" vrcholů.Kdyby bolševik nebyl tehdy už tak zdegenerovaný a nechal je hrát, tak po nich dávno nikdo ani neštěkne.Konečně i tu aparaturu co jim ze západu tehdy v dobré víře poslali, jim Havel s Kohoutem raději sebrali a jenom půjčovali, aby se také celebritně přiživili na vlně charity.Hrát na Havlovy reprobedny byla přece jiná káva než přiznat že jsou za milodary třeba nějakého hokynáře z německého Lídlu.Jó každý chvilku tahá pilku, jednou je to Pavlík Lišků jindy tihle houmelesáci, ale v hogo fogo patolízalském publiku jsou pořád stejné tváře.:-( 

0/0
13.1.2010 18:42

Konstrukter

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Jak tahle skupina zneužívá politiku? Oni zpívají nějaké politické písně? nezneužila spíš naopak ta politika je?

0/0
13.1.2010 23:17

honzajaka

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

zpívali politické písně a ještě to neumí to je ještě horší

0/0
13.1.2010 23:38

slabikář na útěku

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Ty jsi od nich asi moc těch "politických" písní neslyšel že? Zpívali výhradně texty našich předních undergroundových básníků (Bondy, Krchovský....), ale o těch jsi asi taky neslyšel viď? Hrát sice moc neuměli, to je pravda, ale o to tehdy ani tak moc nešlo, chtěli zkrátka dělat trochu jinou hudbu (nepodléhající cenzuře) než hráli ostatní, a to ty zkur.... komanče tehdy štvalo nejvíc.

0/0
14.1.2010 9:02

honzajaka

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

V podstatě to byly politické písně, ale co se týče aktuálního režimu tak šly obráceným směrem, než budovatelské písně. Slyšel jsem o Bondym i Krchovským, bohužel mě to zrovna nezaujalo. Plastic people prostě hrát neuměli, pro jejich omluvu je nutno dodat že se slušně hrát na světové úrovni se ještě nenaučila žádná česká kapela

0/0
14.1.2010 9:27

Konstrukter

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

cituj prosím některé jejich politické texty. Děkuji

0/0
14.1.2010 12:57

Slepice na paprice

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

my žijeme v Praze... to je prosím pragocentrismus;-D

0/0
14.1.2010 13:01

honzajaka

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

leckde jinde by dopadli mnohem hůř, kdyby protestovali proti nějaké vojenské juntě (i pravicové) dostali by se do mnohem horšího kriminálu třeba v Barmě

0/0
14.1.2010 13:54

stapa

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

No ty jsi excelentní ultra debil. Pokud nějaký mozek máš, tak to zřejmě bude pouze odštěpek z Vasila Biľaka nebo ing. J. Roko Paroubka.

0/0
13.1.2010 23:20

honzajaka

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Má pravdu, vždyť PPU vůbec neuměli hrát, sice se inspirovali u VU (Velvet Underground) což je kapela kterou jsem nikdy moc nemusel ale byli to profíci, PPU zústali jen ukřivdění žabaři

0/0
13.1.2010 23:36

hilsner_urquell

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

ukřivdění? to jako, že je stačilo na osm let zavřít a pánové se nám hnedko urazili?:-P

0/0
14.1.2010 11:21

honzajaka

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Byla to blbost uznávám měli je nechat hrát, diváci by sami poznali, že neumí hrát

0/0
14.1.2010 12:20

AyCay

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

O tom, co to je "umět hrát" by se dalo - tedy pokud tomu někdo rozumí, což ty evidentně nejsi - debatovat celé hodiny. To, že někdo úmyslně nehraje jako většina, ještě neznamená, že to neumí.  To, že Plastici "neuměli hrát" je bolševiky šířená lež, které bohužel ještě dnes mnozí věří.

Realita je taková, že Mejla Hlavsa byl například jeden z nejlepších rockových baskytaristů, kteří tady v té době byli. (Důležité je to rockových - to že někdo například hraje skvěle jazz, ještě neznamená, že dobře dokáže zahrát rock)

 

Stejně jako spousta lidí věří nesmyslu, že je potřeba být instrumentálně bůhvíjak skvělý, aby mohl dotyčný prorazit (u některých žánrů to vůbec nehraje roli).

Jenomže s muzikou je to naneštěstí všeobecně tak, jako s politikou - každý má pocit, že jí rozumí.

0/0
16.1.2010 15:37

xaeris

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Jak dojemné, že ti co dnes "hrdinně" odsuzují všelijaké rudé zlotřilce jako byl kolaborant Bilak, tak jim v 89 dělali stafáž ze sametových tribun pro jejich blahobytné dožití v luxusních vilách.A  já, jeden z chátry, co jim  zmámený svobodou v naivní víře v 89 k tomu ještě málem zvonil, jsem teď nakonec ještě exceletní ultra debil, jen proto že už jim odmítám dál zobat licoměrné sametové zrní?Vlastně asi jo, já bych jim dneska dal, ohánět se v Americe  Plastikama a přitom se doma domlouvat s rudým pedrekářem Čalfou a vzít si ho i do posametové  vlády.No nic, tak si s Plastikama dál hoňte triko třeba i v tom Národním, když vás hanba nefackuje a máte zřejmě s "kámošem Marianem" či jinými převlečenými potentáty u koryta co oslavovat, na rozdíl ode mne.      

0/0
14.1.2010 7:52

hilsner_urquell

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

A proč by to měli odnášet zrovna plstici, kteří se na tom nijak nepodíleli?

0/0
14.1.2010 11:12

xaeris

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

No to máte pravdu, nepodíleli, ale zase, nevím o ani tom, že by od sametového oblbnutí lidí dali ruce pryč.I v tom Národním brnkají jistě lecjakým převlečeným exkomunistickým podruhům v lóžích k jejich současné soudružské kapitalistické spokojenosti.A už vůbec nemám pocit, že od sametu tahle partička něco odnáší.Kolik českých bigbítů dostalo šanci po sametu vyjet si do třeba USA  a pokusit se tam i vydat desku?A kdo jim to asi platil?I když možná, že bývalí soudruzi se pochlapili a prozřeli, stejně jako u kulisáckého"dramatika". :-P 

0/0
14.1.2010 13:31

jajaja0000

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Ty prostě JSI rudý idiot.

A kně si dál prozpěvuj svou oblíbenou - Pod Moskvoj nieje věčera......

0/0
14.1.2010 14:30

xaeris

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Když už oblíbenou, tak Kuře v hodinkách, než bolševik Flamengo bez milosti rozprášil, komsomolče.Honza Kubík,  Ivan Khunt,  ti moc dobře věděli, proč se sem navracet.

0/0
14.1.2010 15:24

xaeris

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

sorry, NEvracet.

0/0
14.1.2010 15:25

jajaja55

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Jistě. A rozprášil je tak, že Fořt přijal angažmá v orchestru Karluši Gottuši....

0/0
14.1.2010 16:15

xaeris

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Vy jste teda dobrej a co měl dělat, když nechtěl emigrovat?Utopit se v chudobě a alkoholu jako Padrůněk a další oběti normalizačních kulturních gestapáků z přehrávkových komisí, kteří za svá zvěrstva nebyli NIKDY potrestáni?

0/0
14.1.2010 17:51

jajaja55

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Podstatně víc se jich v chlastu neutopilo. Vláďu jsem znal osobně, basák od Boha, ale každý jsme nějaký. Třeba jen s Kratochvílem měl super džob, ale chlastem to všechno prosr......

0/0
14.1.2010 23:36

xaeris

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Třeba jak si přinesl na přehrávky PKS notový papír a místo not tam měl nakreslené obrázky, sluníčko, déšť atd., a snažil se komisi po dobrém vysvětlit, že podle toho hraje.Ti z něj udělali úplného debila, vysmáli se mu, sebrali papíry na volnou nohu a  vyhodlili ho na dlažbu.A po sametu sem přijel nějaký dirigent z USA a ti samí komisaři, kteří už seděli ale na Ministerstvu kultrury, zbožně naslouchali, jak si Amík  do partitury kreslí obrázky sluníčka či deště a jak je to pro něj často důležitější než noty samotné.Jak o něm můžeš napsat, že to chlastem všechno posr... NASOPAK, chlast pro něj bylo jediné východisko, bohém jako on neměl s těmi gestapáky žádnou šanci..

0/0
15.1.2010 10:51

je čas na Bezbolestnou

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

panejo, vy jste ale hloupý a zapšklý;-D

0/0
14.1.2010 12:18

xaeris

Re: Inu, čeští antiAlexandrovci

Jo, zatímco podle vás všichni ostatní občané tohodle zadlužovaného a rozkradeného státečku juchají od rána do večera?

0/0
14.1.2010 13:44

nonick

Hmmm...Maska za maskou?

Když tak koukám na tu fotku.....tak si říkám, že lepší název pro album ti Plastici vymyslet nemohli...! ;-D

0/0
13.1.2010 16:06

Slepice na paprice

Re: Hmmm...Maska za maskou?

8-o;-D

0/0
14.1.2010 12:42Najdete na iDNES.cz