Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rockový cellista Olin Nejezchleba oslaví padesátiny, pogratuluje mu Mišík i Anna K.

Nejznámější český rockový hráč na violoncello, ale i výborný zpěvák a originální písničkář Jaroslav Olin Nejezchleba oslaví v neděli 10. ledna v pražském Paláci Akropolis 50. narozeniny velkým koncertem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

xaeris

I ten český Honza šel nejdřív do světa.......

Je mi líto ale tenhle sympatický kluk udělal obrovskou chybu, na kterou mimochodem doplácí i Mišík svou závislostí na lokální omezenosti bří Veselých.Chci tím říci tolik, už od 89 jsou dveře do světa pro české rockery OTEVŔENY, takže zrovna tak jak to platí bezpodmínečně pro všelijaké TOP manažery, IT frajery či jiné profese které mají na západě své GRÓ, je bezpodmínečně nutné vyjet ven (tedy na západ) a zkusit tam prodat svou kůži a bohužel nechat se i ofackovat, a v případš nutnosti třeba i šáhnout si i na dno své rockerské podstaty žití.A teprve pak se vrátit a obohatit český bigbít, protože jen tak už bude vědět, "která ve světě bije".Skleníková uzavřenost českého bigbítu, z níž jediné východisko je alkohol, už přece dvacet let není povinná.Bohužel,ale pokud to nebude takhle fungovat, bude český bigbít i nadále patřit svým diletantským buranstvím někam do třetí balkánské ligy a možná ani tam ne. 

0/0
8.1.2010 22:09

otafink

Re: I ten český Honza šel nejdřív do světa.......

Teda sorry, ale byl jste někdy na nějakém Mišíkově koncertě, že mluvíte o diletantském buranství? A jestli zrovna tohohle frajera osočujete z toho, že si málo "šáhl na dno své rockerské podstaty žití" - což je klišé, za které bych vás, být vaším češtinářem, vyfackal - tak jste opravdu hodně mimo - asi jste ho neviděl zpívat o berlích. Slyšel jsem Nejezchlebu, Mišíka a Etc. před dvěma měsíci v Ostravě, a žádný skleníkový puch jsem tam necítil. Saláte!

0/0
9.1.2010 0:15

honzajaka

Re: I ten český Honza šel nejdřív do světa.......

Je to čistá pravda co řekl ten člověk, Mišík není špatný to vůbec ne, ale do světovosti má dost daleko. Dá se dělat i rock s českými prvky aby byl světový, jenom prostě nejsou tady dobří muzikanti a hlavně zvukaři

0/0
10.1.2010 1:34

R.Jan.

Re: I ten český Honza šel nejdřív do světa.......

To jsou teda trapný kecy. Ty raději nikam nejezdi, abys nedělal ostudu, i když by ti na druhou stranu dost pomohlo, kdyby tě někdo profackoval. Anglický nebo český facky, přeju ti je ať jsou od kohokoliv, hlavně ať tě pořádně zabolí. Rv

0/0
9.1.2010 0:34

Mufu

Re: I ten český Honza šel nejdřív do světa.......

Přesně tak,jsou to kecy.Český  rock je specifický tím,že svůj a tudíž originální.Důkazem toho je právě Mišík,Prokop,Nejezchleba a další.Slavný Ivan Král se vydal do světa,hrál tam s Patti Smithovou,pak se vrátil domů a...exkrement ! Rozpustil se tam jako ta pověstná česká kostka cukru.Kašlu na nějaký zglobalizovaný rock,toho máme spoustu.Poláci i Maďaři si hrají po svém,doufám,že i u nás to ještě nějaký čas vydrží.

0/0
9.1.2010 21:58

xaeris

Re: I ten český Honza šel nejdřív do světa.......

Takže kecy?Tak z jiné kapsy, jaký je rozdíl mezi panem režisérem Formanem a reřisérskými příštipkáři typu Renče, Chauna a podobných nýmandů?Proč asi Renč či Chaun neopustí teplé pohodlíčko tuzemska a neyvydají se stejně jako dříve pan Forman do světa, nechat se omlátit a přesto se pokusit PROSADIT?Protože je k tomu nežene to, čemu se říká TALENT.Talent a nadání, které nebere žádné ohledy na profláknuté české Lvy a žene svého majitele dokázat i za hranicemi, že Češi nejsou o nic hloupější než zbytek světa, přijnejmenším.Pavda bolí a kdo ji neunese, musí z kola ven.A pokud jde o Ivana Krále, zaplať pán bůh za něj, NIKDO z českých rockerů nedokázal ve světě víc než on ( snad s výjimkou Jana Hammra, který ovšem s český bigbítem má společného pramálo).Nechci žádnou globalizaci rocku, ale dokud se nebude svět jezdit učit k nám ( a to se netýká jen bigbítu),  musíme se jezdit učit my do světa.Čím dřív nám to dojde, tím líp pro nás.    

0/0
10.1.2010 0:58

honzajaka

Re: I ten český Honza šel nejdřív do světa.......

Je to tak proč by se takový Chaun, nebo Hřebejk snažili o nějakou světovost. Stačí když zajde za kamarádíčky na socialistický státní fond kinematografie, tam vysomruje nějaké prachy, pak natočí nějakou slátaninu o tom se mu nelíbil minulý režim. Poté se to pošle někam na nějaký festival, kde tomu ti porotci stejně nerozumí o co v tom filmu vlastně jde, protože ještě musí shlédnout mongolský film o dlouhých pohledech do pouště, to že dostanou nějakou cenu to je jen statistická náhoda

0/0
10.1.2010 1:47

Jeffrey

Re: I ten český Honza šel nejdřív do světa.......

Píšeš to dobře - souhlasím asi se vším beze zbytku...., je zde u nás jakási zbytečná zakonzervovanost na tom malém českém hudebním /kulturním/ písečku - holt - a ti burani, které to přiznání pravdy uráží, ty to nadzvedá!!!:-P Česká malost by měla mít odvahu se pozvednout, prohlédnout a přestat se jenom na tom malém plácku hádat. Jinak Nejezchleba je pro mne velký talent - též bych ho býval cítil schopného na to, aby vyrazil do světa...., určitě by se neztratil.;-) Tímto mu i přeji hodně odvahy, moudrosti  a štěstí do budoucích let....:-)

0/0
10.1.2010 11:44

Mufu

Re: I ten český Honza šel nejdřív do světa.......

Vy byste toho chudáka českého rockera pořád hnali někam do světa.Možná i proti jeho vůli,jenže tam už by to nebyl žádný český rocker.Hammer byl jazzman a dal se na psaní hudby k seriálům.To je úspěch! Dobrej byl,když hrával s Jeffem Beckem nebo Mahavishnu Orchestra.Česká malost? Proboha,co to je? Že někdo něco dokáže ve své vlastní zemi,proto je malej?

0/0
10.1.2010 12:28

AyCay

Re: I ten český Honza šel nejdřív do světa.......

Takhle to dopadá, když někdo mluví o něčem, o čem moc neví a ještě trpí komplexy malosti. Když by k prosazení stačil talent a vyjet do světa, proč stejně jako Patti Smith není slavný někdo ze Španělska, Belgie nebo Francie? Nechci snižovat schopnosti Ivana Krale nebo pana Formana, kterých si hodně vážím, ale faktem je, že prostě měli jen štěstí a byli ve správnou dobu na správném místě. Ivan Passer neměl talent a schopnosti o moc menší než Forman a naprosto se neprosadil. Myslím, že kdyby se například Mišík narodil a vyrůstal v Anglii, není vůbec vyloučené, že by byl dnes stejně slavný jako třeba Jeff Beck nebo Eric Clapton. Ale to, že není, ještě neznamená, že je horší.

0/0
13.3.2010 21:10Najdete na iDNES.cz