Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Točit se Zemanem bylo jako být na vandru, říká hvězda Cesty do pravěku

Nebýt filmu Cesta do pravěku, prožil by Vladimír Bejval docela jiný život. A byl by zřejmě – jak říká – dost všední. Role Jirky, nejmenšího člena výpravy do dávné minulosti, byla prý jeho nejdobrodružnějším zážitkem z dětství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martina 77

Cesta do pravěku je téměř jediným filmem,

na který jsem se o Vánocích v televizi opravdu těšila a skutečně si udělala čas se na něj opět po letech podívat. Přemluvila jsem ke sledování i šestiletou dceru a té se film také líbil (i když myslím, že to plně ještě nemohla pochopit). Je to klasika :-)

0/0
4.1.2010 15:28

Kresinka

manzel

je o rok mladsi, nez V.Havel a v rodnem meste se nesmel ani jit ucit remeslo, ktere delal jeho otec. Mel krome zpevu same jednicky !

0/0
4.1.2010 12:31

cruton

Re: manzel

Zešílel z toho a vzal si vás?

0/0
4.1.2010 14:20

celim

Re: manzel

Nazdar bolševiku! Teda podle přihlouplé reakce Vás tipuji na komunistu!

0/0
4.1.2010 14:21

agent

Úchvatné!

Buržuázní  původ  10 ti letého kluka stál za jeho "krachem", dokonce v r. 1956, kdy už i buržuázní synek Havel studoval VŠ a před tím gympl...!  No, nevím jak to  v daném případě bylo, ale obávám se, že  ne tak, jak je psáno!  V každém případě jsem objevil v textu nejméně tři embrya "disidentů," kteří trpěli tak ukrutně, že to ví jen oni sami...! Nebo to byli "jenom" odpůrci režimu a zlých komunistů? Darmo mluvit. Moc bych se přimlouval, najde někdy někdo, nějaké médium, zástupce  umělců herců, co nás dovedli k demokracii nějakého, který se socialistickým režimem souhlasil a říká to i dnes? Nebo se všichni jenom přetvařovali a pracovali aby měli práci.A nepřetvařují se i dneska nad výsledky demokracie...? Měli by to nám, hloupým, dát vědět. Dřív než zase založí nějaké to "fórum!"

0/0
4.1.2010 10:37

celim

Re: Úchvatné!

Teda já nevím, ale pokud si pamatuji, tak původ hrál významnou roli do poloviny 60.let a v době normalizace měli potomci nepohodlných také problémy. Ono zase na DAMU chtělo hodně lidí a tak se i vybíralo kádrově, zejména pokud tam nebyla opravdu silná tlačenka! Jak to bylo s Havlovými studii nevím a ani mě to nezajímá. Ono to bylo v 50. létech trochu jiné než dnes.Lidi drželi hubu a krok! A to i v takových případech, kdy se už jinde bouřili(NDR,Polsko,Maďarsko - ještě si pamatuji, jak jsme museli každý přinést korunu "na Maďarsko" na podporu Rusy rozstřílené země.)

0/0
4.1.2010 10:54

prazakm-pro pravdu se iDěs zlobí

Re: Úchvatné!

Ty jsi opravdu idiot. Ne každý měl komunistické rodiče, aby mohl proplout socialistickým rájem bez problémů. U soustruhu samozřejmě původ nevadil, ale u veřejně činných osob to vadilo až do roku 1989, s krátkou přestávkou v roce 1968. To si opravdu myslíš, že mohl každý psát, zpívat, veřejně vystupovat?

0/0
4.1.2010 11:35

agent

Re: Úchvatné!

Ale jo, asi sem to posral, ale mě k tomu irituje, že každý "trpěl," ať se píše o komkoliv, známém neznámém. Jistěže původ hrál roli, nevím jaký jej měl dotyčný, mělo by to být pro objektivitu uvedeno, stejně jako jak bylo možné, že se k filmu dostal a pak přišel "pád!"  Původ a postoje v r. 1948, v r. 1968  bylo jistě jedním z gró prověřovaných  a těch, na které bylo vidět.  Ale nebylo tomu tak vždy a nejde paušalizovat. Vzpomeňte na nedávno zemřelého p. Moučku. Jeho bratr Milan byl jednou z největších stvůr u vyšetřovatelů StB v 50tých letech s vazbou na Rusy, dcera elitní svazačka,šéfredaktorka Haló novin, a dnes v Radě! Děti za rodiče jistě nemohou, ale vidíte, že někde "to" jde!

/Kolik bylo těch, co nemohli hrát, psát a zpívat?/

0/0
4.1.2010 13:10

celim

Re: Úchvatné!

No těch kteřísvým způsobem trpěli byla naprostá většina. Na venkově lidi nahnali do družstev a kdo nechtěl, tak zle dopadl(názorně předvedno ve filmu Všichni dobří rodáci). Jakmile se někdo projevoval jako křesťan, tak měl hned škraloup. Mně se stalo, že jsem byl v sedmé třídě zavolán k řediteli, kde mi bylo řečeno, že jestli chci jít na střední školu(psal se rok 1963), tak musím přestat chodit ministrovat!A to jsem nebyl v místě ale jezdil s knězem sloužit do okolních obcí, kde kněží nebyli, protože se silně zredukovaly semináře. Ve městech stačilo, aby měl někdoz rodičů živnost(před tím, než mu ji sebrali a začlenili ji do nějakého družstva či podniku služeb) a na školu se nedostal.Jediná možnost byla po vyučení a vojně studovat večerně, nebo dálkově při zaměstnání. Tak to bylo!

0/0
4.1.2010 13:29

agent

Re: Úchvatné!

Souhlas, souhlas. Jak jsem uvedl, mě jenom svým způsobem štve, jak každý viní REŽIM, ale proč nejmenuje přesně  dotyčného, co mu ublížil Přitom, a to znám z praxe, ne REŽIM, ale konkrétní jednotlivci s režimem často nemajíce co společného, uštrykovali na dotyčné smyčku. Záleží, kdo kdy kde na koho nazazil!  Znám i takové, co byli z "buržuázních rodin" a vystudovali...asi měli štěstí a nenarazili na svini!

0/0
4.1.2010 21:35

Roumen

Re: Úchvatné!

A co treba Svorocva? Ta veri do dnes a podivej kde je.

0/0
4.1.2010 14:56

Šmatlavej sedlák se špacírštokem

Re: Úchvatné!

Was is das "Svorocva"?

0/0
5.1.2010 10:24

Roumen

Re: Úchvatné!

Svorcova (preklep). Jirina. Viz Google.

0/0
5.1.2010 10:42Najdete na iDNES.cz