Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nova na silvestra šetřila, ČT rozjela estrádu. Obojí dopadlo špatně

Ekonomická krize může být i k něčemu dobrá. Na televizním silvestru ukázala, co kdo neumí, když se tradice obrátí naruby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

chroustík

Navrhuji zvolit

paní Spáčilovou ředitelkou České televize na dobu 1 roku. Pokud je před kamerou tak ubohá jako její dcera, myslím, že po půl roce by byla vynesena v zubech rozvášněných diváků.

0/0
5.1.2010 14:00

dezzo

Re: Navrhuji zvolit

rozvášněných diváků? ;-D;-D;-D;-D

0/0
6.1.2010 9:17

hugohuhu

Jen duševní chuďas a citový bezdomovec

vejrá do bedny aby se bavil...

0/0
5.1.2010 12:44

miropiro

Já to neviděl

pač jsem byl v Polsku a slavil s přátely...pche, televize...

0/0
5.1.2010 11:43

molekulární veverka

...

Vůbec nevím, o čem mluvíte.... My jsme si s kamošema udělali sportovní den (hokej, stolní tenis), koupili jsme štěně, kamošky donesly chlebíčky a do rána bylo zábavy i bez televize! Čumět doma na bednu, na to mám času až mi bude 60!

0/0
5.1.2010 1:14

eo.ipso

Re: ...

já jsem byl už v šest na kaši, takže taky nevím, o čem mluví.

0/0
5.1.2010 6:59

paulina

Re: ...

Na to oni spoléhají, že diváci budou ve stavu, kdy jim úroveň televizní debaty už bude fuk

0/0
5.1.2010 14:04

a.je.to

Nova - nesmysl

Nova měla nejnesmyslnější a nejpitomější silvestrovský pořád co jsem kdy v TV viděl. Prostě úplně o ničem! Rv

0/0
4.1.2010 20:36

petr88

Proč??????

Proč si paní Spáčilová kazí každého Silvestra čuměním na telavizi?????To musí být profesní deformace. Je tolik jiných věcí.

0/0
4.1.2010 19:21

Vanguard

Re: Proč??????

To není profesní deformace, to je její práce.,..

0/0
5.1.2010 9:52

vths111

Re: Proč??????

Ono se může vysílání také zaznamenat pro pozdější sledování, to je překvápko, co?

0/0
5.1.2010 14:02

oliku

dělat humor každý neumí

S chutí jsem si pročetla diskusi a konstatuji,že se téměř dívali všichni.U nás doma čekáme až vyjde program TV na svátky a hned si odškrtáme na co budeme koukat a na co ne.Dříve byl program sestavován tak,aby tam každý našel něco pro sebe.Silvestr přece není o tom,že ráno ve 4 sednu před bednu a čekám zábavu k popukání až do čtvrté ráno. Fakt ale je, že ten krásný Horníčkovský, Menšíkovský, Buriánovský....humor zmizel a v TVse ustálily nové "hvězdy",třeba Holubová brr,ftipálek Klepl,mezinárodní Kramár a další, jejichž jména mi v paměti nezůstávají-nijak moc mne neupoutali-na seriály nekoukám.Možná je to tím,že chybí scénáře,které udělá ten,kdo to ovládá, to je moc důležité.Silvestr 1977po půlnoci to jasně ukázal,bylo to parádní pokoukání!Třeba se to příště povede,u nás letos zvítězila Markíza,která využila soutěže "Superstar" a 2 hoďky nás docela slušně bavila.

0/0
4.1.2010 18:11

Eva_V

Re: dělat humor každý neumí

Máte pravdu, ze všech vysílaných Silvestrovských pořadů měla jedině Markíza vtipný R^ Opravdu se jim letos ten "superstárovský" s parodiema na původní Markízácké pořady moc povedl ;-D  

0/0
5.1.2010 13:48

someone_else

Už jsem přestával doufat…

Proč se tedy milá paní Mirka Spáčilová, jakási korunní Tachecí české filmové kritiky,  nedívala na něco lepšího, co by ji méně popudilo a co by mohla když už ne pochválit, tedy alespoň nechat jak je? Je pravdou, že u ní už to jednoho nepřekvapí, ale jen sotva lze uvěřit, že by ji skutečně něco lepšího nebavilo… Kolik jen těch silvestrovských pořadů už sestavila a kolik diváků je sledovalo? Opravdu oba? Pak nezbývá než blahopřát! A kde to dávali? …

0/0
4.1.2010 17:48

someone_else

Už jsem přestával doufat… #2

… V opačném případě kdo ví, proč namísto hysterického přepínání mezi popuzujícími eklhafty řádně nezacloumala např. novým vědeckým hitem – údajnou neexistencí G-bodu? Tuší vůbec, kolika jí podobným to už prospělo? Bez urážky: celkem chápu, že onen veselý puntík postrádají vědci; u vědkyní by mne přiznání jeho existence spíše překvapilo (ve srovnání s nevědkyněmi, které jej ať už s partnery či svépomocí v pohodě cupují nevědecky, neb seriózním rozborem by ztratil kouzlo zhola stejně jako marx-leninské teze). Poněvadž však paní Spáčilovou při čistém svědomí nemohu zařadit ani do jedné kategorie, nejspíš ji nechám jak je a stejně jako slvestrovský televizní program ji – počínaje podpisem – nebudu číst ani sledovat. Musel bych se stydět, že na tom začínám být jako ona. Ve společnosti G-bodu mi bude rozhodně líp!

0/0
4.1.2010 17:49

tappat

jen magor

kouka o silvestru na telku. To si radsi neco s kamosema zahraju.

0/0
4.1.2010 15:49

jack08

Re: jen magor

jen magor může o silvestru hrát Člověče nezlob se.

0/0
4.1.2010 16:59

Chytracisko

Re: jen magor

Člověče nezlob se asi nemyslel ;-D

0/0
4.1.2010 18:07

brej den, pánové

Silvestr

My si otevřeli portské, zahráli si kostky a Scrabble a na telku se koukli až po půlnoci, abychom viděli estrádu v podání hokejové dvacítky proti Rusku :-)

0/0
4.1.2010 15:13

sarumánek

jen na okraj...

"...protože nikdo jiný v EU by s námi do tak umolousané zábavy asi nešel, ani za bruselské dotace." Viděla snad někdy paní Spáčilová úroveň silvestrovské zábavy v jiných evropských zemích, aby měla právo volit tak silná (byť humorná) slova?

0/0
4.1.2010 14:39

Andee in Red Book

Re: jen na okraj...

Takže fakt, že někde je to podobně ubohé, naše televize omlouvá? To snad ne... 8-oRv

0/0
4.1.2010 14:45

aarak

Re: jen na okraj...

To je pravda - omylem jsem přepl na rakušáky a ten šílený Ein kessel Buntes co jsem tam viděl - proti tomu jsou naše televize zatím ještě slabý odvar..

0/0
5.1.2010 8:25

raducha

Zkuste si to sami,

když se vám zdá, že je tak jednoduché vymyslet zábavu pro lidi různého věku a vzdělání. Nedá mi to, abych vám to nenapsala, všem negativně hodnotícím v této diskuzi včetně autorky článku -paní Spáčilové. Až alespoň jednou připravíte třeba 2 hodinový zábavný pořad , tak aby byli všichni spokojeni, pak můžete hodnotit ostatní, kteří toto dělají. Možná se budete sami divit, co vám na to lidi napíšou :-) .

A pokud někomu připadá, že pařit je daleko lepší, tak nevím, většinou se lidi dost opijou a dělají různé věci, ale málokdy je to zábavné ...

Tak to vidím já.

Všem přeji v novém roce pěkné zážitky, at jste, kde jste !

0/0
4.1.2010 14:20

Livrak 2

Re: Zkuste si to sami,

No, je to poněkud hloupé. Za prvé, zábavu by měli a dříve tomu tak bylo, dělat lidé, co k tomu mají talent , chuť a vlohy, né každej to umí a dokáže. Za druhé jsou za to přece královsky placení. Já např. to neumím, tak do toho nelezu a ani se o to nesnažim. Ale v dnešní době to dělaji stejní lidé jako já, co to neumí, ale narozíl ode mne do toho lezou, poněvadž maji tu drzost a jde jim jen o "zlato". Čili novodobý zlatokopové.;-)

0/0
4.1.2010 14:34

sarumánek

Re: Zkuste si to sami,

Humorná představa, že scénáristé zábavných pořadů jsou novodobí zlatokopové. :-)A navíc má autorka předchozího příspěvku pravdu - lidová zábava byla, je a bude vždy pokleslá, neboť je určena pro široké lidové masy. Inteligentní lidé se na silvestra ma TV už dávno nedívají.

0/0
4.1.2010 14:42

Livrak 2

Re: Zkuste si to sami,

Nedívají protože to pokleslo:-). Dřívávejc se dívali.

0/0
4.1.2010 14:48

vikýř

Re: Zkuste si to sami,

Především jsme dnes ve společnosti, kdy se za všechno platí. Uživatelé televize za ni platí způsobem "socialistickým", tj.povinně a bez ohledu na kvalitu a možnost ovlivnění kam jejich peníze "půjdou".

Citované kanály předvedly, dle mého názoru zatím nejubožejší "sivestrovksou zábavu". O to více si cením kanálů, které si alespoň nehrají na něco, co už  /vůbec?/ neumí.

Přimlouvám se za řešení, které by směřovalo středověkým způsobem vynucené dávky alespoň těm, kteří něco málo předvedou. Masové propouštění v ČTv to rozhodně nevyřeší, dokud nebude vedení obou citovaných televizí (nebo alespoň veřejně právní) a jednotliví vedoucí redakcí hodnoceni dle sledovanosti a ne dle "jakýchsi" zásluh.

0/0
4.1.2010 14:44

Fikus 1

Re: Zkuste si to sami,

zavděčit se všem, souhlkasím, že to nejde, ale alespoň někomu. A že dělat inteligentní humor je těžké, to souhlasím, proto by to měli dělat lidi, kteří to umí a ne banda nějakých alkoholiků. pak to tak vypadá.

0/0
4.1.2010 15:23

Fildik64

Re: Zkuste si to sami,

To není o tom, že si to máme zkusit sami. Ty pořady dělají lidi, co jsou za to placení a měli by svému řemeslu rozumět tak, jako kupříkladu já svému. Proto vždy očekávám, že pokud mi někdo něco nabízí, poskytuje mi stejnou kvalitu, jakou se snažím dát já svým zákazníkům. Pokud výtvor našich televizí stojí za kulový a jejich argumentem by mělo být tvé zminované "ať si to zkusím sám", tak ať jdou radši dělat něco jiného, co jim půjde lépe...

0/0
4.1.2010 16:00

mk.charlie

Re: Zkuste si to sami,

A když chirurg zpacká operaci - tak se taky ohradí : "Běž si operovat sám, když to umíš líp!"??;-)

0/0
4.1.2010 16:14

xaeris

Snad nám jednou naše děti.....

Jak jen může existovat národ který jednou rukou sahá svým dětem do talíře  připravuje je jim VĚDOMĚ zadlužené peklo v budoucnosti a druhou rukou nesmyslně sype miliardy korun ročně do TV interhotelu Kavčí Hory s exmilicionáři v čele?Bývalí aparatříci tak s štědře placeným Fibengerem v jakési státní TV radě ( na základě jaké kvalifikace, vrhu ?) produkují kromě jiného i Silvestrovskou upatlanou šmíru nadutě pyšní  ve své mocipanské státně multimilionové neohroženosti.Klacek na ně ale i na nás je málo.Rv[>-]

0/0
4.1.2010 13:53

Přiměřeně rychlé šípy

Na Silvestra doma nebývám

ale pokud má Spáčilová pravdu, měli by především Janečka okamžitě odvést ven a zastřelit.

Nova, Prima a další ať si vysílají co chtějí, ale jak si může dovolit odvysílat tuhletu bezduchou sračku ředitel instituce, která vybírá peníze právě na to, aby se nemusela podbízet hovadinama. A ještě tam šoupne reklamní bloky.

Je smutné, že si člověk tzv veřejnoprávní média nemůže nechat odhlásit a poplatky neplatit. Princip plať ČT nebo zruš televizi úplně je pěkné svinstvo.

Njede mi o těch 150 Kč nebo kolik to je, ale necítím potřebu sponzorovat  estrádní baviče.

0/0
4.1.2010 13:27

astrix

Nechtěl bych dělat

v kulturní rubrice novin a psát takovéhle články. To by totiž předpokládalo, že bych se na ty pitomosti v televizi musel dívat... Brrrr...

0/0
4.1.2010 13:14

Radek Hampl

Hrubka

Sakriš, samozřejmě jsem myslel Silvestr :-D

0/0
4.1.2010 13:06

Radek Hampl

A co jste čekali?

Vždyť do nás komerční televize hustí horem, dolem naprosto pokleslou rádoby zábavu (včetně nehorázně mnoha ještě stupidnějších reklam) už několik let (kdybych chtěl být ještě jízlivější, řeknu, že hned od jejich vzniku).

Ale bohužel český národ není národem příliš inteligentních lidí a tak ty koláče sledovanosti vypadají tak, jak vypadají. A protože je to na tomto poli působnosti (téměř) jediným systémem hodnocení úspěšnosti pořadu, bývá nuceno i ČTčko snížit kvalitu a přiblížit se

(pod)průměrnému diváku. V tomto duchu nemohl dopadnou jinak ani Sylvestr. A je mi z toho smutno. Takže jsme měli doma puštěnou TV jen jako kulisu, abychom věděli, kdy máme bouchnout šampíčko a jinak jsme hráli starý dobrý Scrabble.

Nuž tedy, všem přeji přívětivější rok 2010, než byl ten rok předcházející.

0/0
4.1.2010 12:57

jafis

Re: A co jste čekali?

Silvestr s měkkým i

0/0
4.1.2010 13:04

Radek Hampl

Re: A co jste čekali?

Vím, než jsem to tam stačil napsat jako doplnění, už jste si toho všiml... Málem mě to dalo z monitoru facku :-D Omlouvám se...

0/0
4.1.2010 13:07

jafis

Re: A co jste čekali?

V poho.., překlep

0/0
4.1.2010 13:10

k.nowak

Re: A co jste čekali?

Hamplův příspěvek: "Ale bohužel český národ není národem příliš inteligentních lidí..."

Pokračování: "... jinak ani Sylvestr."

=

Hampl je typickým Čechem, blahopřeji. [>-]

0/0
4.1.2010 17:10

smycka

Jsou jako vláda

Naše televize pro diváky,kteří ne vlastní vinou se museli dívat na televizní pořady,přichystaly šmejdy opakované a neukázat něco ze silvestrů od komárů,člověk by byl jen nastolicovaný.Všichni chtějí jenom hrabat jako naši politici,ale bez výkonu a cti.

0/0
4.1.2010 12:30

Luznik

Re: Jsou jako vláda

Jsou lidé, kteří namontují politiku i tam, kde opravdu žádná souvislost není. Utíkej si pročíst něco o Paroubkovi, Topolánkovi a tam si piš svě výlevy.

0/0
4.1.2010 12:43

truthspeaker

ubožáci

Večer u televize tráví jen ubohá ovce a Silvestr tomu nasadí korunu. Já byl pařit, tancovat a pak sem až do večera prvního píchal sedumnáctiletou přítelkyni ;-D

0/0
4.1.2010 11:39

kubula33

Re: ubožáci

a já zase sedumnáctiletého přítele...

0/0
4.1.2010 11:52

RumBum

Re: ubožáci

nevim, proč hned "ubožáci". Pochop, že zkrátka všichni tvou sedumnáctiletou přítelkyni píchat nemůžeme. Možná za rok...

0/0
4.1.2010 12:13

Augusto Pinochet

Re: ubožáci

A kolko mas ty, 16? ;-D

Sex je pro decka, dospeli chlastaj

0/0
4.1.2010 12:25

Luznik

Re: ubožáci

R^

0/0
4.1.2010 12:32

Luznik

Re: ubožáci

Vidličkou do ruky?

0/0
4.1.2010 12:36

Přiměřeně rychlé šípy

Re: ubožáci

Měl si dát vědět dřív, že je tvoje přítelkyně k mání, teď už je nám tahle informace celkem k ničemu.

Nemůžeš nám vyčítat, že jsem nepíchali tvoji 17ti letou přítelkyni, když jsme o ní nevěděli.

0/0
4.1.2010 13:30

Livrak 2

Re: ubožáci

Sedumnáctky jsou dobrý, to je fakt.Rv:-)

0/0
4.1.2010 14:36

chateauneuf za 14.90,-

Re: ubožáci

a teď budeš zase rok čekat:-P

0/0
4.1.2010 19:27Najdete na iDNES.cz