Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Poslechněte si nové album Sámera Issy

Se jménem Sámer Issa spojují naděje posluchačů, kteří si myslí, že se konečně najde zpěvák, který v Česku prosadí americkou muziku. Řeč je o rhythm'n'blues, o které se Issa opírá na novém albu Busted, které částečně vznikalo za oceánem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

abysser

jezisi
kriste.. me odrovnala uz ta fotka na bookletu... no nic, jeho hudba me nezajima, takze to nemohu hodnotit, nicmene.... nicmene si radeji kupte hudbu s velkym H....
0/0
23.11.2004 23:56

atevim

Sámer není nikdo
Ať si kdo chce co chce říká, ale mě osobně se Sámer nelíbil už v SS. V prvním kole finálové 10 mě zaujal, ale pak ani jednou nezazpíval s přehledem, ba dokonce zpíval falešně. A jestliže někdo zpívá falešně (a to myslím celou písničku, ne že to jen někde ujede, to stane i profíkovi), tak bohužel obdiv není na místě. Takže to že zpívá R´n´B mě navádí akorát k myšlence jestli si ten styl nevybral právě proto, že opravdu u nás tento styl není toliko propagovaný. Opět se může zvýraznit, stejně jako v té trapné reklamě. Uznávám, že dle ukázek to zas až strašidelný není, ale ve studiu by vylepšili k dokonalosti i zpěv Aničky Dajdou. A nakonec i když Aneta nevydala žádnou převratnost, vážím si jejího CD více, protože vím, že zpívat může cokoliv a umí to. A navíc je
0/0
18.11.2004 10:48

atevim

Re: Sámer není nikdo
A navíc je to člověk obrovských duševních hodnot…
0/0
18.11.2004 10:49

osvetitel

<><><>
Samera NEVLADNE!!!
0/0
17.11.2004 22:54

svobodny clovek

prekvapije dobre CD (dle ukazek)
0/0
17.11.2004 21:56

hyperhrosik

butik music
Kdyz jsem si poustel ty ukazky, pripadalo mi to, jakobych vlezl na vaclavaku do nejakyho butiku - takova ta kulisa, aby se ten kram mohl delat, ze je proste "in". Jinak nevim co mily Samer nazyva onim Jazzem - ze se tam obcas objevi akord C-MAJ7 nebo Cmi7. To bychom mohli treba Americe od Lucie rikat symfonie, protoze tam jsou housle.
Ted maly vzkaz pro fanaticke fanynky: Ted jsem tady urcite nehanil Samerka, ale pouze to jeho album, cimz nerikam, ze by nekdy (mozna az se trochu osamostatni a prestane ho pouhe kopirovani bavit) nemohl vydat svebytne CD.  
0/0
17.11.2004 13:06

Tyrl

A ještě dodatek pro FAIRPLY
co se týče toho "víc, než tóny do uší" ... to je hodně subjektivní vnímání a už vůbec si nedokážu představit, jak to může kdokoliv posoudit z 30" ukázky. A jsme u toho zesměšňování (nejen!) Samerových fanoušků : pokud toto "něco" působí především na  pre/pubescentní dívky,  je otázka, zda je to ještě o zpěvu nebo už o cvičeném oživlém plyšovém medvídkovi. Nebo, chcete-li, o zpěvu nebo symbolu lolitky. Docela dobře chápu, jak se tady za Samera bijete, protože mě dost možná čeká totéž na diskusích k recenzi "Věřím náhodám" - u Šárky zas "to něco navíc" cítím já a z ukázek mohu jen doufat, že to na jejím CD bude. 
0/0
17.11.2004 11:24

FAIRPLY

Re: A ještě dodatek pro FAIRPLY
Jak víš, tak Sámer si i v soutěži všechno předělal k orazu svému, takže přirovnání k  cvičenému medvídkovi je trochu mimo. Právě Sámer jediný šel pořád svým směrem. Jinak pro tvůj klid - osobně pokládám Šárčino album na místo hned za Sámerovým. Přestože nemůžu říct, že se mi líbí všechno, snažila se taky udělat něco pro mladé.
0/0
17.11.2004 11:55

Tyrl

Re: Re: A ještě dodatek pro FAIRPLY
Ten "plyšový medvídek" byl myšlen spíš ve spojitosti s -náctkami (pro které stačí když se olizuje, zpívat může cokoliv) než se zpěvem. Na další komentář to musím slyšet napřed celé...
0/0
18.11.2004 10:20

FAIRPLY

Pánové -pokračování
Pařezové, jako vy,kteří máte jen na sprosté nadávání Sámerovým fanouškům,  totiž málokdy rozeznají běžně zabalené zboží od dárkového balíčku zabaleného s láskou. Kdo totiž má schopnost vnímat, rozezná, že dostává při poslechu něco víc, než jenom tóny do uší. Dalo by se říct, že R´ n´B je moderní hudba mladé generace a že ji už nebudu poslouchat. Není však pouze mladá nebo stará hudba, jenom dobrá nebo špatná. A já musím konstatovat, že Sámerovi se jeho deska zatím podařila z celé TPO 10 nejvíc. Ať se vám to líbí, nebo nelíbí, doufám v objektivitu soudných lidí, kteří umějí ocenit úspěch a snahu druhého, nesžírají se vlastní malostí a nezneužívají anonymity k tomu, aby škodili. Pokoj vašim duším. :)))
0/0
17.11.2004 10:17

Isbjeorna

Re: Pánové -pokračování
největším sámerovic problémem je do uší bijící neoriginálnost, vždyt to už tady dávno stokrát bylo (All saints, janet jackson) a minimálně ve stejný kvalitě, naprostá zkostnatělost, sámer je vybaven mmimořádnou schopností kopírování, schopností "dělat to přesně jako v americe", je to opravdu vysoce talentovaná opička  
0/0
17.11.2004 10:33

FAIRPLY

Re: Re: Pánové -pokračování
Kdybys to hodnocení vzal na celou hudební éru v Čechách, tak z původních by ti tady zůstala dechovka, lidové písně a tvorba z těchto základů vycházející. Všechno ostatní - jazz, rock, swing, soul, rap, metal,.............atd, pochází ze zahraničí. Spousta našich zpěváků léta přezpívávala (různě zdařile) zahraniční hity, ale těžko se s originálem daly srovnávat. Takže vpodstatě je tvé přirovnání Sámera k vysoce talentované opičce se schopností dokonalého kopírování pro Sámera poctou - když pominu, že nekopíruje, protože spousta písní je v jeho podání originálem nazpívaným poprvé. 
0/0
17.11.2004 12:03

hyperhrosik

Re: Re: Re: Pánové -pokračování
Co takhle cechomor, buty - koho tyto kapely kopiruji? Mmch. "Hudebni era" - jak tady odborne zminujes neni snad vymezena pouze pop.music (a dechovka rozhodne neni puvodem z cech) I v ramci urciteho stylu lze vytvorit hodnoty, jtere jsou s ostatnimi nezamenitelne. Queen a ABBA take bezpecne rozeznate (a ne jenom podle zpevacek) 
0/0
17.11.2004 12:57

Peslei

Re: Re: Pánové -pokračování
no to ho trochu přeceňuješ. Ten neni schopnej ani PŘESNĚ kopírovat. To co ti připadá jako dokonalá kopie, tak to je práce americkýho studia. Proto je to tak americký.   
0/0
18.11.2004 11:03

FAIRPLY

Pánové
Milí pánové, kteří máte zjevné problémy sami se sebou a kteří nedokážete  vstřebat takový talent, jako je Sámer Issa. Kdybyste jenom trochu času věnovali čtení nejrůznějších ohlasů (když už nejste schopni vytvořit objektivní názor),zjistili byste, že jeho výjimečnost potvrzují jiné kapacity, než vy a jejichž názor tedy stojí za to brát v potaz. Sámer je mladý muž, pro něhož je hudba vším, nejvíc ze všeho chtěl být zpěvákem a prorazit. Přesto, jak moc to chtěl, nenastoupil na nejjednodušší cestu "něco" nazpívat, o čem by bylo naprosto jisté, že v naší malé zemičce zabere. Jde cestou, kterou slíbil, která ještě není vyšlapaná a kde riskuje všechno. Nejsem už dávno puberťačka a na Sámerovi mě zajímá jenom jeho zpěv. Jeho deska je dlouho očekávaná a podle toho, co mohu z ukázek posoudit, nezklame. Konečně slyším něco, co má úroveň srovnatelnou se zahraniční tvorbou a zatím ze všech alb, co vyšly TOP 10, je to to nejlepší. Pařezové, jako vy, kteří máte jenom na sprosté napadání Sámerov
0/0
17.11.2004 10:03

Tyrl

Re: Pánové
Milá dámo, těžko se hodnotí pouze z ukázek, ale i z nich: album asi nebude marné, ovšem nikoliv zásluhou Samera. Česky zpívat sice může, ale je to prů*er; mezi anglicky zpívajícími zpěváky je ( a tady už musíme srovnávat mimo ČR ) v nejlepším případě průměr. Nejsem expert na tenhle žánr, takže nemohu posuzovat, zda je kvalita skladeb srovnatelná se zahraniční tvorbou. V každém případě je dobře, že se sem tahle muzika dostává, ale že bychom za to vděčili "takovému talentu Samera Issy" ? Není to spíš o tom, že dobrý autor a šikovný producent využili jeho umělou popularitu a pokusili se zaplnit bílé místo na naší scéně ?! Jinak Samerovi přeji, ať má ze zpívání radost a ať se mu daří.
0/0
17.11.2004 10:56

helinae

Nejdříve fakta a pak soudy
Dovolím si přispět do diskuse. V případě Sámera Issy tomu bylo právě naopak, než předpokládá nick Tyrl.    Od počátku soutěže SuperStar  se hlásil k žánru RnB, což mu bylo i vytýkáno, jako by to byla chyba. Měl jako jeden z mála (kromě Anety) naprosto jasno v tom, jakou hudbu chce dělat. Problém byl v tom, že u nás pro zmíněný žánr chybí producenti. Takže když se BMG rozhodlo využít jeho popularity, kterou získal a vydat mu desku, dokázal si prosadit, že jeho debut bude o "jeho"muzice, takže se musel pro ni hledat producent. Ondřej Soukup doporučil Jorge Coranta.Co se týká písniček, tak už během soutěže se Sámer dohodl na spolupráci s Ondřejem Brzobohatým, s kterým ho spojuje právě zájem o RnB. A také 5 písniček na albu pochází z Ondrovy autorské dílny.  Ondřej také několikrát v rozhovorech uvedl, že Sámer do tvorby písniček aktivně zasahoval, není tedy ani jen pouhým interpretem. Kupodivu právě tolik vysmívaný a zesměšňovaný Sámer si nejen dokázal jít
0/0
17.11.2004 20:19

helinae

Re: Nejdříve fakta a pak soudy
konec se mi ztratil, omlouvám se
.... dokázal jít za svým, (a přinést něco u nás víceméně nového),  zariskoval i ztrátu "slávy" ze strany svých náctiletých fanynek. Myslím, že než  začneme někoho soudit (či dokonce odsuzovat), měli bychom  znát fakta, a to platí ať už jde o Sámera, Karla, Hynka či kýho výra. Howgh
0/0
17.11.2004 20:40

Tyrl

Re: Re: Nejdříve fakta a pak soudy
... čti "nikoliv zásluhou zpěvu Samera". Tak to bylo myšleno. Jeho podíl na ostatním nemohu hodnotit. Co se písniček t ztrátu fanynek neriskuje, ony z toho vyrostou, tak jak tak.
0/0
18.11.2004 10:13

Tyrl

Re: Re: Re: Nejdříve fakta a pak soudy
vypadl řádek, nevím proč : co se písniček týče, je evidentní, že má ze všech finalistů soutěže nejkvalitnější autorské zázemí - o to se vůbec nepřu.
0/0
18.11.2004 10:16

Isbjeorna

recenze
jejda to je nuda, to je nuda nuda nuda.......nuda, to je tak nudná hudba, jak jen nudná hudba může být nudná (ne-li nudnější), tenhle styl je vůbec takovej podivnej, ten hudební tok se tak jakoby kroutí, takovej zkroucenej drát to je, chtělo by to jakoby chytnout za oba konce (onoho pomyslnýho drátu) a prudce natáhnout... rozumíš jak to myslím...aby prostě ta muzika jako jela, jako odsejpala, aby z toho bylo třeba něco jako AC/DC
 
   
0/0
17.11.2004 2:47

Leona1177

No kóóóónečně...
...první Superstar, která dělá profi muziku (Anet promiň, ale CD je dost odfláknutý...Šárko, jako Tvoje aktivní fanynka při soutěži jsem ukázkama trochu zklamaná...uvidíme co originál) - zato tato muzika mě chytla i při mizerné kvalitě ukázek. CD si nakonec proti plánu koupím určitě dřív než Šárčino. Sámere, dobrá práce, talent máš obdivuhodnej a aranžmá písniček je dost dobrý. Drž se, je to skvělý.
0/0
16.11.2004 21:23

Lokutus2

Re: No kóóóónečně...
Leonko, zapoměla jsi dodat, že bys mu ho ráda vykouřila!!!
0/0
16.11.2004 23:27

Holahej

DALSI FOTO DO GALERIE
http://img.blesk.cz/blesk/imgdb/original/php46qBIs.jpg  tady je víc než sexy
0/0
16.11.2004 17:46

Holahej

Píčus
To je ten cukrovkář co se pořád olizuje?
0/0
16.11.2004 17:43

Arny_71

Neni spatnej
Tak jsem si poslech ukazky a mam z nich 2 hlavni dojmy: 1. Ten kluk ma skutecne talent a zpivat umi. 2. Uz nikdy cesky Samere, prosim! Tob vyslovene sedi anglictina, drz se ji! Neni to spatnej debut.
0/0
16.11.2004 17:33

miyake

Ta čeština!!!!!
Tenhle styl neni můj oblíbenej,ale budiž.Koho však napadlo nutit Sámera zpívat česky??????
0/0
16.11.2004 17:00

Morph

Samer hulič
Zdravim vsechny. Samer minuli tyden kupoval u znamiho 6gramu huleni. Skoda ze jsem nemel fotak, po tom by mi v Blesku utrhali ruce:-))))
0/0
16.11.2004 16:38

amorr

Re: Samer hulič
Ty jsi,ale blb.. jdi se zahrabat, proč by si nemohl někdo jako zahulit? že ty jsi jeden z těch tupých diskofylů. umři...
0/0
18.11.2004 8:17

blidloch

Bože děte s tim někam
Je mi líto těch, co album odsuzují již z ukázky. Je mi líto, že jsem čech, nebo spíš se za to stydim. Obdivuji Sámera, protože vyrukoval na trh s něčím, co se tu neposlouchá. Už mě opravdu nebaví číst ty ubohé příspěvky, které ho jen zesměšňují. Tak a teď použiju otřepanou frázi, ale bohužel jinak se to napsat nedá: Vy mu jenom závidíte, sedíte doma na prdeli, nikdo o vás neví. víte co? proč já se sem vlbec seru??? naučte se lidi mít rádi, protože když někoho nesnášíte, žere to jenom vás a nikoho jinýho.
Maucta
0/0
16.11.2004 15:06

FAIRPLY

Re: Bože děte s tim někam
Hezké. Znám tě z fóra SS a chválím tvůj přístup. Je vidět, že nemáš žádné osobní komplexy a dokážeš přát druhému úspěch. Vzhledem k tvému mládí jsi velmi nadějný mladý muž. :)))))
0/0
17.11.2004 13:42

amorr

Re: Bože děte s tim někam
To je jasné k čemu jsou tyhle pokecy, abys mohl reagovat a když někdo reaguje negativně, hned sedi na prdeli a neví vo čem mluví. chceš být jenom zajímavy.
0/0
18.11.2004 8:19

bubulinka

sámer
mě to nejde spustit :-(
0/0
16.11.2004 14:57

amorr

Sámer pi..
No můj první příspěvek nebyl zveřejněn protože ... cituji,,obsahuje neplacenou reklamu, vulgární slovo nebo má rasistický obsah.´´ No tak neplacenou reklamu neobsahoval :) Už se mu nechce rozepisovat se o tom jak je samer trapný (užil bych rači vulgarizmus), jeho fotka na obalu má za ůkol působit na smysly mladých, hloupých náctiletých školaček s nevýrazným koeficientem IQ. viděli jste snad někdo, že by se na něho přišli dívat kluci ?  snad tak možná homo-kluci. Osobně tě nemusím a ani tvoje tvorba mi nepřichází příliš zajímavá.  Jo a není to tím že bych neměl rád superstár Aneta je wklidu a poláček taky jinak papalala
0/0
16.11.2004 14:11

Arny_71

Re: Sámer pi..
Copak, chtel jsi mu vykourit a Issa te poslal nekam? (K tve velke litosi ne do prdele...). Bez onanovat nad Grossovu fotku, bude ti lip.
0/0
16.11.2004 17:23

amorr

Re: Re: Sámer pi..
Nejsem teplý, ale ty jsi asi nadřžená zakomplexovaná kráva. che che kup si velký vibrouš a jdi se udělat ty tlustá děv..
0/0
18.11.2004 8:13

cmek

Je to sice opravdu kvalitni hnus,
ale proti Dolinkovi....Superstar jsem nesledoval, ani neslysel zpivat ( jestli, tak jsem nevedel ze jde o ne), ale posledni dobou se jim proste nejde vyhnout. Nakonec jsem neodolal. Kdyz jsem osusil slzy smichu po zhlednuti Standovi fotografie a vypil pul litru rumu pri cteni rozhovoru s timtez, pristoupil jsem, dle meho mineni pripraven, k poslechu "ukazek z noveho alba" a to jsem nemel delat. Po prvotnim soku, kdy mi ochrnulo na nekolik vterin telo,se mi tak roztasly ruce,ze jsem to nedokazal vypnout.Na muj zoufaly krik nastesti zareagoval syn a v domeni,ze jsem zasazen el.proudem rozbil pocitac basebalkou.Sve dojmy pisu z prace a vemte je jako varovani !!!
0/0
16.11.2004 13:41

scaty

Re: Je to sice opravdu kvalitni hnus,
fakt šílený zvuky od šílenýho dolínka
0/0
16.11.2004 13:53

Ezóp

Re: Je to sice opravdu kvalitni hnus,
docela dobrý ty úplatkáři mizerná!
0/0
16.11.2004 14:54

Lokutus2

Re: Je to sice opravdu kvalitni hnus,
0/0
16.11.2004 17:46

kakamo

A menagera
mu dělá jistý pán Musil...což je po Vítkovi a možná ještě tom Matoušovi s čepicou jedna z nejkvalitnějších bukvic v českém šoubiznyse....ikdyž na Vítka nemá nik...tady se mi jeví že image Samérka jde tak směrem k orientaci Musila a nic proti ale tihle homotermo z principu jsou k zblití...!!!
0/0
16.11.2004 13:09

mazlikuzlik

na komentáře je čas
Já nechci nikomu ubírat právo na hodnocení, ale podle tak krátkých ukázek NELZE objektivně nic posoudit. I ten nejhorší škvár má sobě dost často pár melodických taktů.Z toho co jsem slyšel mohu říct, že když nic jiného bude to aspoň změna. Když si dnes pustíte radio za chvíli ani nerozeznáte, že už zpívá nikdo jiný, což je samozřejmě trochu nadsázka. Bližší hodnocení až to uslyším celé a nebo od někoho, kdo se v tom skutečně vyzná a nezná třeba jen dva výrazy:je to na blití, nebo je to úžasný.
0/0
16.11.2004 13:03

Lokutus2

!!!
Už jsem to slyšel! Pouštěl bych to odsouzeným v kriminále jako trest! To by bylo napravených !
Jinak, kdo o to má zájem, tak ať si pár týdnů počká. To už budou desky "SuperStar" v Levných knihách za nějakých 10-20 Kč!!!!
0/0
16.11.2004 12:21

scaty

Re: !!!
a už si měl odvahu si poslechnout ten zbytek desek superstar? Nejsem odborník, ale  hudba na nich mi připadá dost laciná,  tohle mi zní ze všech nejlíp (ovšem do krámu se pro to stejně nepoženu , mám už  po pubertě)
0/0
16.11.2004 12:48

mike-š

Re: Re: !!!
souhlas. Osobně nemusím onu černou muziku ani náhodou. Sámerovi jsem nijak zvlášť nefandil, spíš naopak. Ale byl bych neobjektivní, kdybych neuznal, že to album není úplně zlé, i když hlubší analýzu může asi udělat jen ten, kdo podobnou hudbu poslouchá - já to nejsem. koupit si to taky nepůjdu, jsem na rock. No ale Broken Wings tu nezní až tak blbě ani mě, když by to šlo v rádiu, slzu nepustím, ale ani nepřeladím.
0/0
16.11.2004 14:10

accab

mjr. Terasky
Len ta trůba mu tam chýbá, len ta trůba....
0/0
16.11.2004 12:14

Lokutus2

Re: mjr. Terasky
0/0
16.11.2004 12:24

Dittule

HHMM
Móc hezky ho zmalovali. To se teď nosí?
0/0
16.11.2004 12:06

tempe

no
děs běs hrůza tragédie. Ale nečekal sem víc
0/0
16.11.2004 11:47

Tetovrah

help...
co mam delat, abych slysel ty ukazky?? kdyz si otevru ten odkaz, tak se mi tam objevi jen prehravac, vsechny songy, ale prehravac ne a ne se spustit?? Pripadam si jak nejaky magor, co neumi s pocitacem...poradite mi nekdo??
 
0/0
16.11.2004 11:38Najdete na iDNES.cz