Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Sir Paul se vytáhl nejen hity

Přání zažít písně Beatles v podání povolaného člena liverpoolské čtyřky se fanouškům v neděli bohatě splnilo. Paul McCartney, legenda s tváří věčného kluka, hrál dvě a půl hodiny. Bojoval s českými větičkami, vtipkoval a bavil publikum jako kamarád odvedle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bassman

Prohlaseni Interkoncertu - 2.cast
Bahno, kamení Fatální nepřízní počasí jsme se dostali do situace, kdy voda a bahno v areálu dosahovaly hloubky až několik desítek centimetrů a způsobily situaci, kdy konání akce bylo téměř nemožné. Úsilím stovek lidí a desítek tun materiálu se podařilo dostat terén do podoby, kdy se akce mohla uskutečnit. Pro další akce (počínaje koncertem David Bowie) počítáme s odvodněním areálu, vyčištěním kanálového systému i s úpravou celé plochy. Info systém Omlouváme se všem účastníkům koncertu za nedostatečný info systém. Po zkušenosti z koncertu Paul McCartney umístíme info panely v dostatečné velikosti již před areál a dostatečném množství také uvnitř. Stání plocha u pódia Zvolené řešení vstupu do sektoru stání u pódia se ukázalo jako naprosto nedostatečné. Pro další akce zvolíme řešení, kdy pro vstupy do tohoto sektoru budou vystavěny dlouhé linky vedoucí mimo oblast tlaku ostatních diváků. Linky budou samozřejmě výrazně označeny. Parkování a parkování pro handicapované spoluobčany Na schůzce s představiteli Magistrátu a Policie ČR se dnes rozhodlo, na základě zkušeností z koncertu Paul McCartney, umožnit návštěvníkům koncertu parkovat v obou směrech na Kolbenově ulici a to od areálu T Mobile Parku směrem z centra. V obou směrech budou jako první vozidla (vždy 30 míst na každé straně) vyhrazeny pro vozíčkáře. V případě zaplnění těchto míst a nutnosti zaparkovat vozidlo vozíčkáře poblíž areálu jsme připraveni poskytnout rezervní parkovací místo uvnitř areálu. Stále však ale klademe důraz na to, aby se návštěvníci koncertu dopravovali do T Mobile Parku MHD (stanice je uzpůsobena pro bezbariérový přístup), tak jak je to běžné všude ve světě v případě, že se koncertní areál nachází ve městě. Doufáme, že přijmete tento pokus o omluvu a nezanevřete na akce pořádané naší agenturou. Robert Porkert Předseda představenstva INTERKONCERTS promotion & production group a.s.
0/0
11.6.2004 10:44

Bassman

Prohlaseni Interkoncerts 1.cast
Vážený pane, vážená paní, dovolte, abychom se Vám hluboce omluvili za nepříjemnosti, které jste byli nuceni zažít na koncertu Paul McCartney a prosíme věnujte několik okamžiků k přečtení následujících řádek, kde se pokusíme vysvětlit Vám problémy týkající se T Mobile Parku a této akce. Problému u vchodu do areálu Oproti našemu záměru otevřít areál v 15,00 hod. jsme byli nuceni respektovat fakt, že Paul McCartney se rozhodl pro zvukovou zkoušku od 15,00 – 16,30 hod. O tom, že otevřeme areál v 17,00 hod. jsme okamžitě (v sobotu 5.6.04) informovali veřejnost všemi možnými a dostupnými sdělovacími prostředky. Při našich ostatních akcích počítáme s otevřením pro veřejnost vždy v 17,00 hod. Pro účely vstupu diváků jsme v květnu tohoto roku vybudovali nový vchod, kde jsme instalovali 16 vstupních linek. Skutečnost ukázala, že při zamezení vstupu do areálu zadní přístupovou cestou přes pozemek firmy Modela (což nám bylo sděleno týden před akcí) je pouze tento vstup nedostatečný. Rozhodli jsme se tudíž pro další akce vybudovat další vchod, o stejné velikosti, zhruba 30 metrů od stávajícího. Dalším problémem se stalo zúžené místo mezi pódiem a VIP tribunou, kde se vytvořil téměř nehýbající se „špunt“. S tímto zúžením se při stavěním tribun nepočítalo, protože dle původních plánů mělo pódium stát o 50 metrů dále. Rozhodla takto produkce Paul McCartney, z důvodu slabého prodeje vstupenek, ač jsme upozorňovali na možnost nesnadného přístupu na plochu. Rozhodně již neplánujeme v budoucnosti na takovéto změny přistupovat. Toalety Na základě zkušeností z koncertu Paul McCartney jsme se rozhodli upustit od záměru mít toalety soustředěné do jednoho prostoru, ale naopak budou rozmístěné rovnoměrně po celém areálu, počínaje vstupy.
0/0
11.6.2004 10:44

birk

Interkocerts nemlčí - mlží
Interkoncerts zaslal stěžovatelům "omluvu"!!! Na výše uvedeném odkazu naleznete to, co pořadatel považuje za omluvu. Neuvádí ji na svých webových stránkách, ale rozesílá ji pouze těm, kdo se přímo dotázali - rutinně. Uniformní, alibistická a směšná... uvádím eufemismy, které předpokládám, že redakce bdící nad tímto fórem propustí. Na webu přidány odkazy na články o T-Mobile Parku a praktikách firmy Interkoncerts. V "omluvě" je např. obviněno počasí, firma Modela, produkce McCartneyho.
Výňatek: "Na základě zkušeností z koncertu Paul McCartney jsme se rozhodli upustit od záměru mít toalety soustředěné do jednoho prostoru, ale naopak budou rozmístěné rovnoměrně po celém areálu, počínaje vstupy. " "Omlouváme se všem účastníkům koncertu za nedostatečný info systém. Po zkušenosti z koncertu Paul McCartney umístíme info panely v dostatečné velikosti již před areál a dostatečném množství také uvnitř. " Nedostatečný = v reálu "žádný". přeloženo: "Když jsme zjistili, že bez info systému to nepůjde, tak ho tam dáme."
No, to snad nemyslíte vážně???
Výňatek z webu Interkoncerts: "Společnost INTERKONCERTS vznikla počátkem roku 1993 jako umělecká agentura, působící především v oblasti pořádání hudebně kulturních akcí. Díky své expanzivní politice v této oblasti se během krátké doby stala významným subjektem domácího kulturního trhu.V posledních čtyřech letech je INTERKONCERTS nejúspěšnější agenturou měřeno počtem zorganizovaných akcí, jejich návštěvností, ale i celkovým diváckým a mediálním ohlasem"
0/0
10.6.2004 23:18

birk

Mrtvý brouk Interkoncerts
Vrcholem je skutečně zrušení diskuzního fóra na stránkách Interkoncerts dne 9.6. v 1.22 hod v noci. Na uvedeném odkazu naleznete výňatky a z nich pochopíte i důvod, proč je fórum mimo provoz - je to zbabělost a snaha vše zaretušovat... http://www.sweb.cz/okradeny.pavlan/macca/paul.html - popis zážitku z pohledu chromého slepce, jeho doprovodu, to, jak dopadli návštěvníci, kteří si koupili lístky za 3000 Kč a nyní i ukázky ze zrušené diskuze Int..s
0/0
9.6.2004 16:33

HonzaSE

Interkoncerts
Zaslal jsem stížnost:
- Interkoncertsu
- Magistrátu
Na stránkách Interkoncertsu zrušili fórum poté, co jsem jim navrhl, aby výměnou za to, že se s nimi nebudeme soudit poslali tak 6.000.000 Kč (asi 150 Kč z ceny vstupenky) organizaci NO MORE LAND MINES... asi je to nezaujalo... nějak .-)
Díky Pualovi to byl úžasnej koncert... díky agentuře byl i dost akční :-)))
0/0
9.6.2004 10:16

Isabelle

Sir Paul
je dukazem, ze muzi nestarnou.....
0/0
8.6.2004 21:13

Pingulator

Koncert
Příšerná organizace, vynikající koncert, skvělý a výstižný článek.
0/0
8.6.2004 18:50

HonzaSE

Což tak zkusit něco podniknout?
Byl to pro mě nejlepší koncert v životě... jak píšou i jiní... splněný dětský sen...
Jsem rád, že jsem tam byl...
Přes to, si myslím, že by Interkoncerts měl cvakat... nechtěli byste se dát dohromady, podat hromadnou žalobu na snížení ceny (ideálně kdyby mezi Vámi byl nějaký právník) a vysouzený peníze poslat buď Paulovi nebo třeba tý organizaci co jí podporuje (No more land mines)?
Kdyby se nás dalo dohromady hoooodně moc... možná bychom jim snížili jejich extrémní zisky...
Kromě toho oficielně uváděné číslo 32.000 účastníků trochu nekoresponduje s údajem z ČT1 - kolem 60.000 ani s mým zážitkem, kdy bych odhadoval výrazně nad 50.000 osob... něměl by jim někdo prošetřit účetnictví? Možná právě náš lístek omylem z účetnictví vypadl...
JS
 
0/0
8.6.2004 16:08

Hýkal

Re:
Souhlasim s podanim hromadne zaloby. Tlacenice mohly byt opravdu nebezpecne. Nejsem sice pravnik, ale alespon jsem take poslal zadost o prosetreni na magistrat. Zkuste to take. Cim vic nas ji posle, tim lip. Napad s No more land mines mi pripada vyborny, asi trochu utopicky, ale jsem pro.
0/0
8.6.2004 16:58

elcapitano

Re:
Jsem pro.
0/0
8.6.2004 19:03

wyatt

Re:
já taky, ale právník teda bohužel nejsem
0/0
8.6.2004 20:34

birk

Pro inspiraci - stížnost na Interkoncerts
jemný přehled toho, co lze zažít s postiženým při návštěvě summer tour Liverpool a la Kolben:)
Znění stížnosti chromého nevidomého a jeho doporvodu najdete na
Jitka Drábková, Praha
0/0
8.6.2004 15:04

wyatt

Koncert
Koncert Sira Paula byl pro mně největším /koncertovým/ zážitkem jaký jsem kdy měla - zazpívat si s ním Yesterday a Let it be byl můj splněný dětský sen a tekly mi při tom slzy. Ovšem po tom příšerným odchodu,  zjištění, že jsem špinavá jako pra**, vzpomínce na hodinovou frontu na WC a další na občerstvení, jsem se rozhodla, že na žádným takovýmhle monstr koncertě za takovýhle prachy mně už dlouho nikdo neuvidí. asi už nikdy. Bowie možná bude zajímavej, ale myslím a doufám, že si to spousta lidí rozmyslí.
0/0
8.6.2004 12:53

mikesk

Re:
organizace Interkoncertu pokazila co se dalo a reakcí je víc než dost. Není potřeba si nechat obrazně kálet na hlavu. Stížnost je již podána, máte-li chuť udělejte to také. Osobně organizaci považuji za podvod na lidech. Zdar a sílu!
0/0
8.6.2004 13:28

Hýkal

Re:
A da se k nejake takove stiznosti na Interkoncerts nekde pripojit?
0/0
8.6.2004 13:51

wyatt

Re:
to by mně taky zajímalo, protože se stížnostma takovýho druhu nemám žádnou zkušenost
0/0
8.6.2004 15:20

mikesk

Re:
můžete viz výše a nebo se připojte samostatným návrhem na:
Podávám žádost o prošetření pro podezření na trestný čin všeobecného ohrožení
na agenturu Interkoncert ve smyslu nedodržení řady bezpečnostních opatření zejména pak §3 Právního předpisu hl. m. Prahy č.15/2003
při konání koncertu Paula McCarneyho dne 6. června v areálu TMobile park, kde bylo nedostatečně nebo nebylo vůbec dle předpisů zajištěno:
Hygienické zařízení,
Požární dozor a technika
Stavebním zákonem předepsaný počet únikových východů a jejich označení
Orientační tabule/Značení v celém areálu
Současné členění prostoru je zcela nevyhovující kapacitě návštěvníků. Chybí možnost urychleně opustit prostor v případě ohrožení zdraví, či života. Organizátoři zcela ignorovali fakt, že se na malé ploše shromáždí několik desítek tisíc lidí, a nepřipravili prostor tak, aby byl bezpečný. Dále počet organizátorů byl zcela nedostatečný a nebyl schopen reagovat na silný dav. Po skončení koncertu nebylo zajištěno osvětlení plochy, takže celý dav klopýtal ve tmě k úzkému koridoru, který jediný byl východem. Tím došlo k velkému riziku pádu a pošlapání, či dokonce ušlapání osob. atd....
0/0
8.6.2004 15:24

mikesk

Re:
ještě podatelna:
0/0
8.6.2004 15:26

wyatt

Re:
díky vřelé, už to kopíruju a posílám
0/0
8.6.2004 15:37

Hýkal

Re:
Diky , diky. Uz jsem to take poslal.
0/0
8.6.2004 16:51

elcapitano

Re:
doporučuji Ti navštívit koncert v zahraničí, konkretně třeba v Něnecku. To je uplně něco jiného. Byl jsem tam  na Slejdech a bylo to super - klimatizovaná hala, čisté zachody bez front, plno občerstvení atd... Cena vstupného jako v u nás, ostatní samozřejmě podstatně dražší (pivo 3,5 € ).
0/0
8.6.2004 19:18

mikesk

muzika a organizace
přečtěte si příspěvky (7 stránek) pod článkem McCartney poprvé rozezpíval Česko.
0/0
8.6.2004 12:48

popovice

paul
Bylo to naprosto dokonalý...až na to příšerný bahno a "úžasnou" dvouhodinovou frontu, než se člověk dostal dovnitř.
0/0
8.6.2004 12:10

Honza_J

Re:
SUOER FOTKY!!! Pro mě to byl nejlepší koncert v živo tě. Pořád se z toho nemůžu vzpamatovat, jaká to byla nádhera.
 
ps:boty mam ještě pořád špinavý
0/0
8.6.2004 15:39

Hýkal

Muzika a organizace
Koncert McCartneyho byl pro mne mimoradnym hudebnim zazitkem. A prikladny pratelsky vztah k publiku jej jeste umocnil. Jiste to byl jeden z nejlepsich koncertu, jaky jsem kdy videl. Oproti takovemuto bajecnemu zazitku mi ted pripadaji obtize, jichz jsme s prateli a mnoha, mnoha dalsimi divaky kvuli velice spatne organizaci koncertu zakusili bezvyznamne. Presto bych se o nich rad zminil, nebot Park v Kolbenove bude hostit jeste dalsi hudebni veliciny a radu jejich divaku by mohlo potkat totez. Predevsim propustnost vstupni brany je zcela nedostatecna pro ocekavanych 30-40 tisic divaku. Dorazili jsme na konec fronty 60 m pred branou v 17:05. Teprve v 19:15 jsme se konecne ocitli po unavne strkanici v arealu. Kazdy, kdo si to zakusil, mi jiste da za pravdu, ze ve fronte siroke asi 20 metru (!) se nedycha zrovna nejlepe, a to obzvlaste lidem mensiho vzrustu. Nekolikrat jsem slysel z ruznych ust "Meli jsme si vzit snorchl", ano, asi by pomohl. V arealu vsak cekalo dalsi prekvapeni. Kde jsou toalety? "Tamhle za tou sedivou tribunou," dozvedeli jsme se od poradatele. Rada z vas jiste videla, jaka dalka je od vstupni brany k zadni sedive tribune. Cesta k ni navic vedla zastupy lidi. Na prazdne VIP toalety nas vsak nepustili. Radeji jsme se vydali do nasi zony pod podiem. Pristup do teto zony byl vsak zcela ucpan divaky s "obycejnymi" listky na stani. Tlacenice, kterou jsme se nakonec pod podium propasirovali, se mohla pri trose paniky stat pomerne nebezpecnou. Nakonec vse dobre dopadlo, toalety jsme zdolali za pouhych 35 minut fronty a z koncertu si odnesli vsudypritomne blato pouze do vysky kotniku. Ano, sel bych na ten koncert znovu, ta muzika za to stala. Interkoncerts by si ale meli sypat popel na hlavu a dalsi megakoncert bud lepe zajistit, nebo poradat jinde.
0/0
8.6.2004 11:04

MSu

uzasny..
teda byl to super zazitek!!!!!! Preji hezky den!
0/0
8.6.2004 10:32

nelde

Byl tam recenzent vůbec
Ta recenze je velmi slabá. Jako kdyby autor přečetl pár článků o koncertě, přidal informace s diskuzí a pár informací vynechal. Ptám se proto: byl tam vůbec?
0/0
8.6.2004 9:50

samout

Re:
Vladimír Vlasák psal o muzice, když ty jsi ještě za sebou tahal kačera. O tom, že na koncertě byl nepochybuju a co se týká jeho recenze, tak lze říct pouze tolik, že jako jeden z mála lidí na tomhle serveru ví, o čem píše. V podstatě se to shoduje s tím, co jsem tam viděl a slyšel já.
0/0
8.6.2004 10:06

nelde

Re:
Tím prvním bych si nebyl jistý. Jestli tam byl nebo ne, není tak podstatné, jako fakt, že ta recenze je o ničem. Plytká a prázdná.
0/0
8.6.2004 13:43

starej_bruna

Re:
ty se napřed nauč psát česky bez gramatických chyb ("S diskusí") a potom teprve kritizuj. jinak tady očeekávám tvou fundovanou recenzi, to bude asi počtení!
0/0
8.6.2004 12:12

Jim Dixon

Re:
Nerad rýpu do pravopisu, ale "s diskuzí" je správně. Podívej se do Pravidel.
0/0
8.6.2004 13:03

wyatt

Re:
jenomže on vybíral Z diskuzí  a v tom je to právě špatně. Kdyby souhlasil S diskuzí tak by to bylo dobře, on, už se opakuju vybíral Z diskuzí tak je to na kouli jen to hvízdne - Pravopis si nastuduj, protože Jime Dixne  v tom tvá síla fakt není. Jenom mně fascinuje tvá odvaha se vůbec pouštět do debat o gramatoce, když základy jaksi chyběj - tohle se myslim bere v 5. třídě ZŠ
0/0
8.6.2004 21:06

wyatt

Re:
do debat o gramatice - pardon... Ale vážně by mně zajímalo kolik ti je let....Tipuju tě na účastníka nějaký soukromý střední školy, protože na státní bys nedostal ani vysvědčení
0/0
8.6.2004 21:11

jolen

Re:
Očeekávám také není zrovna správně a po tečce na konci věty začneme větu novou vždy velkým písmenem
 
0/0
8.6.2004 13:15

nelde

Re:
Nejsem recenzent iDnes, nevím proč bych ji tady napsal. S diskusí je gramaticky správné, jen poněkud archaické. Toť vše.
0/0
8.6.2004 13:41

starej_bruna

Re:
"Přidal informace Z diskuzí". odkud, tedy z koho, čeho, 4. pád. Jinak první věta tvé odpovědi:  zase tam máš chybu. Hledej, chytrolíne. Půjč si někde českou gramatiku a přestaň kritizovat práci jiných, když ty sám jseš úplně mimo:)
0/0
10.6.2004 12:25

mesy

myslim
ze tahle otazka uz nekde v diskusi padla, ale nejak se nedockala odezvy, takze to zkusim jeste jednou-nebylo by mozne nekde sehnat tracklist prazskeho koncertu?
0/0
8.6.2004 9:06

mesy

Re: bud
jsem slepej, nebo nevidim, anebo jsem mozna uplne blbej....ale ten tracklist tam nikde nemuzu najit.....:-(
0/0
8.6.2004 12:05

misakulicka

Re: anebo jsem mozna uplne blbej....
Je to ten seznam pod nadpisem Set-list ...
0/0
8.6.2004 12:40

Wotnau

Je to totéž?
Ten odkaz vede na tracklist koncertu 4. června v Lipsku. Může někdo potvrdit, že to úplně stejně bylo i v Praze? U pražského koncertu zatím seznam songů chybí.
0/0
8.6.2004 13:40

JohnnyV

Re:
Jo, ten seznam je O.K.
0/0
8.6.2004 13:52

mesy

Re: diky
uz je to tam i u prazskeho koncertu...jeste jednou diky za navigaci...:-)
0/0
8.6.2004 18:30

outlier

podpis
vyborna recenze, mohu se pod ni jen podepsat
0/0
8.6.2004 8:47

samout

Tak
vrchol klasiky máme za sebou, teď přichází napjaté očekávání vrcholu progrese. Na Davida Bowieho (pro mě, přes obrovskou úctu k Beatles, koncert roku) se těším jak malej kluk. McCartney přeci jenom ustrnul na jednom místě (byť to umí nádherně), ale Bowie vždy posouval hudbu někam dál. Ať už v sedmdesátých letech (hlavně geniální album Low), tak v poslední době (1. Outside). Na druhou stranu, jeho poslední tři alba jsou taky návrat ke kořenům, do šedesátých let, tak si člověk nevybere :-))). Těším se ale moc.
0/0
8.6.2004 8:35

paulmccartney

Re:
mccartney ustrnul? v 60. letech posunul hudbu tak daleko jako v popularni hudbe nikdo predtim ani potom...a to jsme jen u posouvani...skvelou hudbu pise dal...
0/0
8.6.2004 14:17

jolen

Thank you PAUL
Absolutne skvely Paul McCartney. Nikdy v v minulosti by mne ani ve snu nenapadlo, ze budu jednou na koncerte alespon jednoho (kdyz ne vsech) Brouku a uslysim ty legendarni skladby jako Yesterday, Let It Be, Lady Madonna atd. Byl to obrovsky a velmi emocionalni zazitek z ktereho budu leta cerpat energii a tesit se, ze se zase u nas Sir Paul nekdy objevi.
0/0
8.6.2004 8:20Najdete na iDNES.cz