Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nový koncertní areál sklízí kritiku

Tvrdý křest ohněm prožil T-Mobile park ve Vysočanech při koncertu Paula McCartneyho. Jedinečný hudební zážitek kazilo tisícům lidí všudypřítomné bahno a pořadatelské chyby. Lidé se nemohli dostat k toaletám a selhal i informační systém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

birk

No, tak ještě sem to dáme...
  http://www.sweb.cz/okradeny.pavlan/macca/paul.html
 
Interkoncerts zaslal stěžovatelům "omluvu"!!! Na výše uvedeném odkazu naleznete to, co pořadatel považuje za omluvu. Neuvádí ji na svých webových stránkách, ale rozesílá ji pouze těm, kdo se přímo dotázali - rutinně. Uniformní, alibistická a směšná... uvádím eufemismy, které předpokládám, že redakce bdící nad tímto fórem propustí. V "omluvě" je např. obviněno počasí, firma Modela, produkce McCartneyho. Na webu také přidány odkazy na články o T-Mobile Parku a praktikách firmy Interkoncerts.
Výňatek: "Na základě zkušeností z koncertu Paul McCartney jsme se rozhodli upustit od záměru mít toalety soustředěné do jednoho prostoru, ale naopak budou rozmístěné rovnoměrně po celém areálu, počínaje vstupy. " "Omlouváme se všem účastníkům koncertu za nedostatečný info systém. Po zkušenosti z koncertu Paul McCartney umístíme info panely v dostatečné velikosti již před areál a dostatečném množství také uvnitř. " Nedostatečný = v reálu "žádný". přeloženo: "Když jsme zjistili, že bez info systému to nepůjde, tak ho tam dáme."
No, to snad nemyslíte vážně???
Výňatek z webu Interkoncerts: "Společnost INTERKONCERTS vznikla počátkem roku 1993 jako umělecká agentura, působící především v oblasti pořádání hudebně kulturních akcí. Díky své expanzivní politice v této oblasti se během krátké doby stala významným subjektem domácího kulturního trhu.V posledních čtyřech letech je INTERKONCERTS nejúspěšnější agenturou měřeno počtem zorganizovaných akcí, jejich návštěvností, ale i celkovým diváckým a mediálním ohlasem"
0/0
10.6.2004 23:24

birk

Interkoncerts zrušil diskuzi na svém webu!!
POZOR! Diskuzní fórum halasně kritizující organizátory provozované na jejich vlastních stránkách Interkoncerts ZRUŠIL dne 9.6. v 1.22 hod. Poslední příspěvky těsně před odpojením visí na webu uvedeném v příspěvku z 8.6.- 14.54! Co je asi tak nejvíc naštvalo???
0/0
9.6.2004 16:44

birk

Stížnost na Interkoncerts...
s kopií idnes, Praze 9, Magistrátu hl.m.Prahy, vozíčkářským a slepeckým organizacím, T-Mobile a dalším...
Detailní popis toho, co musel absolvovat chromý slepec se svým doprovodem... visí to na http://www.sweb.cz/okradeny.pavlan/macca/paul.html
klidně tam přidáme i další dopisy pro inspiraci všem . Jitka Drábková
0/0
8.6.2004 14:54

mikesk

připojte se
stížnosti jsou už podány a můžete se připojit. Více pod článkem : http://zpravy.idnes.cz/hudba.asp?r=hudba&c=A040607_005429_hudba_kot&t=A040607_005429_hudba_kot&r2=hudba
0/0
8.6.2004 13:32

ota_60

Dvě věci
Celé se to dá rozdělit na dvě části: 1) to, co s sebou přivezl sir Paul, bylo skvělé. Všechno. Za sebe mohu říci, že to byl můj (zatím) životní zážitek z podobného koncertu. 2) To, co dodala naše strana, byl otřesný bordel, naprostá dezorganizace a podmínky vpravdě balkánské (a to určitě Balkánu křivdím). Prostě organizace po česku. A s radostí se z článku dozvídám, že OPĚT nikdo za nic nemůže...
0/0
8.6.2004 9:20

karliner

Kapacita
Kapacita 80.000, návštěva 32.000. Opravdu netuším, kam by se narvalo dalších 50.000 diváků. Asi Interkoncerts šetří na očekávané pokuty :-)
0/0
8.6.2004 9:11

birk

Re:
http://www.kscmpraha11.webz.cz/index.php?go=clanek&slc=23 Ne, pokuty určitě platit nebudou - viz tento článek z Haló novin. Jitka
0/0
9.6.2004 19:02

Schimanski

Organizace otřesná, koncert nádherný
Organizace byla skutečně otřesná, přišel jsem hodinu před začátkem a nezbylo mi než stát na straně od vstupu asi 120m od podia. Vedle brečela vozíčkářka, že se nemůže dostat na tribunu na opačném konci areálu. A pořadatel řekne, že jiná cesta než přes dav lidí tam nevede!!! Jak se tam má asi dostat?! Nechápu proč wc jsou jenom na druhé straně od vstupu, všichni včetně žen vykonávali potřebu u betonové zdi u vstupu, protože jinde nebylo možno. Ani jeden záchod nebyl v dohledu. Bylo to velmi potupné a trapné! Pořadatelé styďte se!
0/0
7.6.2004 19:52

pavelpu

Hodnocení koncertu
Každopádně ale koncert byl špičkovej !!! U některých věcí jsem uronil slzu. Lepší hudební akci už asi nezažiju. Nelituji jediné kouruny!
P.S. Jen ty 2 hodiny jazzu před začátkem bylo týrání!
0/0
7.6.2004 19:47

pavelpu

Asi jsem byl jinde
Tak nevím, asi jsem byl jinde. S bahnem to nebylo zdaleka tak tragické. Já i všichni kolem jsme stáli na suchém povrchu. Ano, byly tam kaluže, ale dalo se vybrat. Kdo přišel včas, měl možnost výběru. S toaletami je problém všude, kde je tolik lidí. Neosvětlený východ byl hloupý, to uznávám. Naopak ale musím velmi ocenit přístup dopravního podniku. Připravená baterie tramvají a souprav metra zafungovala bez chyby. Sad jenom návrh - nemohla by v ceně vstupenky být min. zpáteční jízdenka? U turniketů vznikala zbytečná zácpa.
0/0
7.6.2004 19:45

pavelbenda

Re: nebyl jste jinde
Nebyl jste jinde, ale asi jste se nepokoušel dostat na tribuny vlevo. Příchod byl pouze přes masu stojících diváků, kteří nechtěli uvolnit svá vybojovaná místa a tak jsem strávil v ohrožení života minimálně 1 hodinu presovaný davem naštěstí umírněných diváků. Díky kalužím šlo o kus postoupit svižněji, ale za cenu zabahnění. Zvolil jsem oděv jako Sir, rifle a tak mě to tak nebolelo. Manželka byla se mnou, tak to pochopila a obešlo se to bez výtek. A stačilo málo, otevřít inzerovaný druhý vchod za tribunami.
0/0
9.6.2004 13:20

outlier

Pocet divaku
Ted na CT1 rikali "na 60 tis. divaku", podle me tam taky 50 000 lidi muselo byt, ten dav vypadal v Tv dost mohutne, na miste taky. Ze by Interkoncerts meli zajem na "zmenseni" poctu divaku?
0/0
7.6.2004 19:42

*sue

Ostuda
Rada bych reagovala na clanek. vcera jsem mela tu "cest" vystat zminenou 2hodinovou frontu a nezbyva nez s clankem souhlasit. To nebyla jen katastrofa, ale prvotridni ostuda a amaterismus. Aby stali v davu i vozickari, lide se pri odchudu na absolutne neosvetlene ceste malem prizabili, organizatori ani nedokazali nasmerovat k WC, nedostatecne ocislovane tribuny, vstup k tribunam po leve strane pres zaplnenou plochu.  Jeste stesti, ze nevznikla panika, jinak si dovoluji tvrdit, ze se nekteri lide pri vstupu i odchodu uslapali.
0/0
7.6.2004 19:14

Muftik

Podstata problému je jinde, pane Porkert!!!
Jedna věc jsou výmluvu (třeba i oprávněné) na politiku města kvůli kanalizaci atd... Ale postavit podium tak, aby (při pohledu z něj) po pravé straně byl už téměř plot areálu, zatímco vlevo - tím spíše, že se tamtudy vstupovalo dovnitř - byli lidi nacpány donekonečna někam, odkud už ani nemohli vidět... to mohli vymyslet akorát - pardon - volové!!! Vážím si aktivit agentury, jsem "starej rocker", ale aby v rozporu s prachobyčejným selským rozumem postavili jeviště tam, kam ho postavili, je prostě nevídané.Přitom by stačilo, postavit ho čelně k té dvoumetrové díře v plotu, co si říkala hlavní vchod!!! Můžete jistě namítat desítky věcí, proč to tak "muselo" být!!! Pak je ovšem areál nevhodný!!! Ale co, vy máte visačky ALL ACESS a vy se v bordelu a odkud není vidět a sotva slyšet nebrodíte...
0/0
7.6.2004 19:00

hey2

Nepudu
a to jsem chtel jit na koncerty Metallica a ... ted si nevzpomenu. Hmm, skoda zrejme nepudu, ....
0/0
7.6.2004 18:55

HonzaSE

Počet účastníků
Ten počet lidí byl výrazně vyšší... přicházeli jsme hodinu předem a nedalo se dostat do pasáže před pódiem... tzn. bylo skoro vyprodáno... že by agentura přiznávala i menší počet účastníků??? Kapacita prý byla 80.000 osob... v místech na stání nebylo k hnutí... jak si vysvětlit ten nesoulad...???
0/0
7.6.2004 18:52

hey2

Re:
Opravdu bylo malo lidi - zdani klame a kapacita je jen 60.000.
0/0
7.6.2004 18:56

outlier

32tis. lidi
Prislo mi, ze tam bylo vic nez 32tis.lidi... Loni na Rolling Stones bylo 80tis. a tohle mi prislo skoro srovnatelny... vic lidi si tam ani nedokazu predstavit. Bahno bych pochopil, to se muze stat, ale ze se tam chodilo odpredu, to je na me moc. To by me zajimalo vyjadreni Porkerta, kdo to vymyslel... Vzadu bylo dost mista, ale neslo se tam dostat...
Ale koncert vybornej, nelituju, ze se tam sel... ale uz me tam nikdo neuvidi...
 
0/0
7.6.2004 18:51

technik

Informační systém neselhal -žádný tam nebyl
Živnostníkovi zavřou hospodu, když bude mít nedostatečné WC. V zařízení pro desetitisíce může být bordel a to papalášům nevadí. Holt kdo maže, ten jede.
0/0
7.6.2004 18:41

mafa_mafa

T-mobile propaganda
Jeste se mohla pobliz vykopat jama a dat na ni ceduli: "T-mobile aqua park". A bude hur, vsichni s tim pocitejte:-( Je jedno, co znamena jedinec, podstatna je jen firma, jeji penize, prestiz, reklama, ksefty. Ale neskonci to revoluci, protoze lide jsou jednotlive lini cokoliv proti sve nespokojenosti podnikat. Skurhaji, lec bordel kolem jim vlastne vyhovuje, hlavne ze mohou o vikendu vyrazit za "zabavou", kterou jim nachystali nasi euroobchodnici: vyjet do megaceter na nakupy a utracet a utracet...
0/0
7.6.2004 18:09

Arthur171

Metro
Když se měla stavět hokejová hala na Hagiboru, bylo jednou z podmínek magistrátu, že dodavatel musí za zhruba 170-200 mio CZK upravit výstup ze stanice metra Želivského. Kapacita haly měla být asi 15000 lidí. Tady vyšlo z areálu 32 tis. zablácených lidí na úzkou silnici a směřovalo do velmi malé stanice metra. Situace při odjezdu byla naprostá katastrofa, a to si ani nedovedu představit, jak by to vypadalo, kdyby přišlo avizovaných 60 tis. Agentura Interkoncerts chce jenom vydělat (viz storno poplatky na nedostatešně uveřejněném zrušeném představení RiverDance) a o potřeby diváků se nestará. Nikde na světě jsem nezažil vstup do areálu od pódia, ale vždy jen z protilehlé strany. Tedy kdo dřív přišel, dostal se blíže k podiu, tady to bylo přesně naopak. Jediné, co mě potěšilo, byly zklamaní překupníci.
0/0
7.6.2004 17:55

V1kt0r

Re:
pripojuji se k prani vice takovych akci nenazranym prekupnikum... A za sebe dodavam i firme InterDisasters.
0/0
7.6.2004 18:48Najdete na iDNES.cz