Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Z Vinohrad odcházejí Moravec i Teplý

Martin Stropnický má za sebou rok ve funkci šéfa činohry Divadla na Vinohradech. Ačkoliv říká, že dvanáct měsíců je krátká doba, přesto dozrál čas k určitým změnám. Odcházejí Miroslav Moravec, Jan Teplý a další ze starších herců. Místo nich má přijít mladá krev.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mašek J.

Citace z osudu
Poznámky některých diskutérů mě utvrdily v několika myšlenkách: a) slovy se stále nejsme schopni domluvit, avšak zaznamenávám jisté pokroky v osobní komunikaci, kdy citliví jedinci jsou již schopni se telepaticky nalaďovat a naciťovat na partnera v diskusi, což je internetu (prakticky) nemožné... b) žijeme v negativním společenském pólování - jediná věta, odstavec, nebo stránka díla, kterou nepochopíme, nesouhlasíme, nezdůvodníme, .... , zapříčiní to, že se nám emočně "blokne" systém a odmítneme celý postulát... Dávám příklad s plným barem lidí, kde začne jeden z hostů dělat bordel. Místo aby se ostatní domluvili a toho pitomce vyhodili ven, začnou všichni opouštět lokál a zbyde tam právě ten pitomec, který bar roztříská.... c) dokud si nepřipustíme, že někteří mají schopnosti komunikovat s vyššími či nižšími světy (astrál, duch, duše, akáša, mimozemšťané), nehneme se o píď... d) není pravdou, že naše problémy vyřeší POUZE katastrofa, ten, kdo to říká - a neumí si představit jiný možný scénář - takovou katastrofu systematicky přitahuje, ke změně není třeba až tak moc - stačí, aby se objevil jediný člověk, který bude PROKAZATELNĚ disponovat technikami, které se budou ostatním jevit jako "nadpřirozené" (telekineze, uzdravování, jasnovidnost, příp. levitace atd.) a bude ochoten vyjít "ven" a společensky se angažovat - v něčem, čemu zatím říkáme politika. V tu ráno zde máme lídra, kterého volí drtivá většina občanů, pád starého systému a nástup nového... To je jen jeden z několika možných scénářů "nového" - pro ty, kterých fantazie vidí pouze Tmu, sluneční erupce a katastrofy....
0/0
4.5.2004 9:40

ludwajz

Re:
Pane Mašku, asi byste měl místo vysedávání na internetu věnovat více času práci v terapeutické skupině u vás v Bohnicích.
0/0
4.5.2004 11:04

SNAFU

Re:
Nacpěte si ji do sudu!
0/0
4.5.2004 11:13

SNAFU

a co
 teplý Moravec,jde taky?
0/0
4.5.2004 9:22

beggars

Tuneláři nastupují
Co chcete od prominenta tunelářské společnosti.Možná by mohl hrát hru od V.Klause-Privatizace tunelů v Čechách .Ahoj
0/0
4.5.2004 9:05

ckc

....hmm
Howard Katz...je hra ve která hraje hl.roli pan stropnický...dostal za ní thálii..absolutně neprávem, spíše jako přivítání od kamarádíčků...průměrné představení, velká gesta, chtělo by to možná mladšího herce.....nebo rovnou výpoveď sám sobě........když je návštěvnost malá /už dlouho/...ale to by musela fungovat sebekritika !!!!
0/0
4.5.2004 7:51

Adéla

Re:
  moje řeč! Vůbec nechápu za co p. Stropnický tu cenu získal, snad to ta porota ani neviděla. Stáhnout to měli už dávno. Hlavně že z  ryze úsporných důvodů stahujou úspěšného Krále a Othella!!!  Asi že tam hrají jiní - daleko lepší ( Dvořák, Dlouhý,  Skopal...)
0/0
4.5.2004 8:29

ruzaM

Re:
Naprosto souhlasim, ta thalie je zcela nezaslouzena. Navic odchod nekoho jako je pan Moravec, je pro toto divadlo dalsi ranou. Co takhle nechat odejit jeste Preisse a Kostku? Zmeny v repertoaru, kdy uzasny Kral Jan je stridan debilni taskarici Kral Jelenem (i kdyz to je predstaveni pro deti) by mohli pokracovat... Co comebeck Zeny k paleni?
0/0
4.5.2004 11:40Najdete na iDNES.cz