Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Dostál nesouhlasí se zdražením vstupenek

Kulturní veřejnost se bouří proti zvýšení daně z přidané hodnoty na vstupném z pěti na 19 procent. Poslanci změnu chystají od 1. května. Proti je spolu s principály, majiteli kin a filmovými distributory i ministr kultury Pavel Dostál.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

johnwolf

No a to je jediné, co může ...
... proti sobotkovic spratkovi a jeho bandě dělat.
0/0
10.2.2004 13:33

johnwolf

No a to je jediné, co může ...
... proti sobotkovic spratkovi a jeho bandě dělat.
0/0
10.2.2004 13:33

xaeris

JÉVANY......
Cuudáci Heřmánci, ještě že už se stačili zabezpečit,a velkovilu v Jevanech mají pod střechou.Co by si jinak počali, multimilonáři, že.A vy , co nadáváte socanům, řekl bych že začátek tohodle sajrajtu je někdy až v sametu, ve zrušených Poldovkách, zbrojním průmyslu, v miliardách Koženého, Čadka a dalších a dalších.Ty prachy prostě z Čech zmizely a NEJSOU tu, a lepší to NEBUDE, ať tu vládne kdo chce.............
0/0
10.2.2004 12:56

mistrJ

Re:
je mi úplně jedno kolik vil H. mají, já nechci chodit do divadla za 400-500 Kč x 2,  je to skoro luxus.  Dostál se vzbudil jako obyčejně pozdě a jako obyčejně prd udělá, jenom narve všechno do chřánu ND na ty vykopávky.  Takovouhle politikou nacpou všechny lidi před TV obrazovky a nakonec si zvykneme konzumovat i nekonzumovatelné.
0/0
10.2.2004 15:34

xaeris

Re:
Ale i mně je jedno, jak vysoko mají Heřmani do žlabu.Chtěl jsem tím jenom říct, že jestliže se provozováním soukromého divadla  v Praze dokáží vydělat takové nehorázné balíky peněz, pak to asi s tou výší vstupného bude někde jinde.A pokud jde o politiku, tak si troufám říct, že nás hoši necpou před TV, ale rovnou do pekla.................
 
0/0
10.2.2004 16:19

JfV

To je ještě málo !
Věřím tomu, že už teď ve vládě přemýšlí, jak z nás dostat pro sebe ještě víc. A což takhle vybrat daně na příští rok dopředu již letos, aby si z toho do voleb ještě užili ? Pro ně už nebude potom ! A hlavně, socani jsou blbci, umějící jen krást a následně rozdávat, ale hlavně aby se nezapomnělo, kdo jim tak ochotně asistoval ! Oni ti  lidovci i unionisté  již teď připravují přechod pod křídla vlády s ODS. A pak budou tvrdit, že oni nic, to socani sami. Ti, nehledě na víru, pro své výhody půjdou do vlády s kýmkoli, třeba i s ďasem ! A o to jsou horší než socdem ! 
0/0
10.2.2004 12:35

Wildstar

DPH
DPH je Daň z Přidané Hodnoty.
Jakoupak přidanou hodnotu vidí vláda u kulturních představení, výstav, koncertů apod? Je to normální okrádačka, nic jiného. Ano, jsem taky proto, aby byla jednotná daň (ať se jí říká jakkoliv), kterou musí platit spotřebitelé ale za podmínek, které platí v jiných zemích EU. Tedy především aby byla nižší než 22%. Když to bude 17%, tak proč ne. EU doporučuje (!) sjednocení DPH, což vláda využila na 100% - zvednou DPH ale jeho výši nechají jako když byly dvojí sazby. Co dodat? NEVOLTE JE. NIKDY A NIKDE! A NEVOLTE UŽ NIKDY ANI TY, KDO JE PODPORUJÍ V KOALICI. Nic jiného na ně prostě neplatí. Pamatujte si to. Volby budou a opět nám budou slibovat hory doly a ve skutečnosti jim jde jen o naše peníze, aby je mohli utrácet.  
0/0
10.2.2004 12:18

Evilman

Já taky nesouhlasím..
S vládou ČSSD a KDU s přispěním (doufám že již posledním v historii) US-DEU.
Taky se mi nelíbí zvýšená sazba na telekomunikace. Vlastně se mi vůbec nelíbí daně.
Spiteful Evilman
0/0
10.2.2004 12:08

Wildstar

Prima vláda co?
Tomu říkám další vládní úspěch. Na nákup stíhaček, luxusních vládních limuzín, bytů pro poslance, kanceláří pro senátory, služební výlety různých úředníků do exotických zemí.... vydělají tak, že prostě zvednou daně. To není zdražení! Uvědomte si to. To jsou zvednuté daně. Ti provozovatelé kin a divadel z toho nic mít nebudou. Je to zvýšená daň, nic víc. Stát prostě chce lidi oškubat všude. A proč? Aby mohli stupidně vyhazovat miliardy oknem, pro zvýšení popularity rozdávat dotace krachujícím státním nebo polostátním podnikům a bankám, pochopitelně přidávat peníze vyžírkům a nefachčenkům, kteří jen umí natahovat ruku pro příspěvky a chlastat pivo ale makat se jim nechce atd... CO JSTE/JSME SI ZVOLILI, TO MÁME. Je to mnohem horší než "utahování opasků" za dávných dob Klause. Tihle ekonomice nerozumí vůbec a podle toho to vypadá. Nechápu proč je ostatní podporují v tomhle řádění. Kdyby neměli podporu jiných stran, tak by to mohlo být jinak.
0/0
10.2.2004 12:05

mazut

Re:
Naprostý souhlas.Tato vláda si podřezává pod sebou větěv už dost dlouho.Na jedné straně naprosto neefektivně rozdává peníze (MPSV, MO..) a na druhé straně chce čím dál víc oškubávat obyčejné lidi. Aspoň mě může utěšovat,že jsem je nevolil. Prostě je na čase říct jim pá pá...
0/0
10.2.2004 13:26

Delirium Tremens

"Když lidé přestanou chodit do divadla ... ale ani odvádět státu daň ze zisku."
Špidla o nic nepříjde. Lidi sice přestanou tolik chodit za kulturou, ale ty peníze lidi utratí za něco jiného - třeba za jídlo nebo v hospodě.
0/0
10.2.2004 12:04

Wildstar

Re:
... neboj, na to se taky pamatovalo. Pro ten případ zvednou daně (DPH) u jídla a pití v hospodách. Takže ať děláš, co děláš, budou hrabat všude a od všech.
0/0
10.2.2004 12:12

frank82

Si dělají pr del
Pořád zvyšují daňě a svádí to na vstup do EU. Ale ne každý ví, že EU nám nic nenařizuje, pouze doporučuje!!!!!!! Tato republika je prostě celá ve velkých sra čkách!!!!!!!!
0/0
10.2.2004 12:02

slovako

KUltura?
Jen ať zdrahne ještě víc, stejně na to chodí jen pracháči. Copak obyzčejný člověk může dát za "kulturu" 300-2000Kč. Cha cha už se těším na ty ynteligentní reakce
0/0
10.2.2004 11:40

Wildstar

Re:
Ty jseš prostě magor. Nic jinýho. Nikdy jsi asi nebyl v kině nebo na koncertu, na výstavě co? To je taky kultura.
0/0
10.2.2004 12:10

slovako

KUltura?
Jen ať zdrahne ještě víc, stejně na to chodí jen pracháči. Copak obyzčejný člověk může dát za "kulturu" 300-2000Kč. Cha cha už se těším na ty ynteligentní reakce
0/0
10.2.2004 11:37Najdete na iDNES.cz