Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Daniel Landa odkrývá svoje Tajemství

  17:50aktualizováno  17:50
V poslední březnový den se odkryje Landovo Tajemství úplně. Premiéru bude mít totiž jeho stejnojmenný muzikál, který se představí v pražském divadle Kalich. Detaily o příběhu však tvůrci stále ukrývají pod rouškou nejasností a záhad.
Daniel Landa

Daniel Landa - Daniel Landa (21. února 2005) | foto: Michal SváčekMF DNES

Daniel Landa přichází s Tajemstvím osm let po premiéře svého muzikálového debutu Krysař. Nyní se však jedná o původní námět, který není inspirován žádným jiným uměleckým dílem.

"Tajemství je detektivkou, hororem i romancí," uvedl Daniel Landa, jenž je autorem hudby i libreta.

Muzikálové drama vypráví o pátrání po velikém tajemství. Kolem hlavní hrdinky se začínají dít nevysvětlitelné věci a ona zjišťuje, proč k nim dochází. Stává se účastnicí mystické hry s názvem Tajemství, které postupně divák odkrývá společně s ní.

Do jaké doby je muzikál přesně zasazen a jaký je vývoj jeho epické roviny však autoři úzkostlivě tají. Podle tvůrců se střídají nejen exteriéry a interiéry, ale i současnost a středověk a vize aktérů příběhu.

Popovou operu nechci
Landa tvrdí, že většina dnešních muzikálů je spíš jen popovou operou určenou pro střední proud. Takový muzikál on však dělat nechce.

"Chtěl bych říct, že nepůjde o klasické "muzikálové scénky", kdy herec zatančí, zazpívá, děj se posune a toto se neustále opakuje. Samozřejmě tu bude choreografie, ale vše, co se děje, slouží ději," dodává.

Jak se zdá, herecké obsazení je vskutku různorodé. Postavu Elišky ztvární Lucka Vondráčková s alternací se Zuzanou Norisovu a Michaelou Kuklovou.

"Tato role je od mých předešlých rolí odlišná. Není to role takového malého diblíka. Moje postava je už zralejší, je to doktorka, má tak kolem třiceti. Ale víc o své roli neprozradím," uvedla jedna z hlavních představitelek Zuzana Norisová.

Mužskou hlavní postavu ztvární Jiří Langmajer, kterého bude alternovat Filip Blažek a Jan Dolanský. V Tajemství se objeví i herci, jejichž doménou je především film či činohra, k takovým patří například Michaela Kuklová či Martin Dejdar.

"Vybral jsem si, alespoň podle pro mě, jednu z nejzajímavějších rolí -  je to postava, která se nazývá Temný, ale víc neprozradím," uvedl Martin Dejdar.

V dalších rolí se divákům představí Tomáš Trapl, Pepa Vojtek, Richard Tesařík, Jana Vaculíková a další. "V Tajemství hrát budu i nebudu, budu tu, ale není to klasická role, " odpověděl Landa.

Tvůrci slibují, že se divák dočká i jakéhosi filmu na jevišti. Herce bude doprovázet i živý orchestr, dokonce pro Tajemství bylo zbudováno i nové orchestřiště.

Do režisérského křesla usedla Landova manželka Mirjam. Sama tvrdí, že ji muzikál příjemně překvapil. O výpravnou složku muzikálu se postaral Václav Mikule.

K Tajemství se připravuje i vydání kompaktního disku. To by mělo vyjít na podzim. Cena vstupenek se pohybuje od 350 do 600 korun.

Autoři:Nejčtenější

Nečekaně zemřela Dolores O'Riordanová, nezaměnitelný hlas Cranberries

Zpěvačka Dolores O'Riordanová na pražském koncertu kapely The Cranberries

Hlavní tvář irské skupiny Cranberries Dolores O'Riordanová náhle zemřela ve věku 46 let. Zpěvačku našli v hotelovém...

PRVNÍ DOJMY: Pat a Mat, Vetchý a Donutil. A konec rudých iluzí

Hrdinové filmu Můj strýček Archimedes

Ač točí v obou zemích, tvrdí, že do rodného Řecka jezdí žít, kdežto do své druhé vlasti, do Česka, spíš pracovat. I...Tragicky zesnulému herci Jakubu Zedníčkovi aplaudoval ve stoje plný sál

S hercem Jakubem Zedníčkem, který tragicky zemřel při dopravní nehodě, se do...

Rodina, přátelé a kolegové se ve čtvrtek přišli do Městského divadla Brno rozloučit s mladým hercem Jakubem Zedníčkem,...

Zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur. Do Prahy tajně přivezl Nico

Hudební publicista Vojtěch Lindaur na snímku z roku 2011

Ve věku šedesáti let po dlouhé nemoci zemřel hudební publicista Vojtěch Lindaur. V říjnu 1985 do Československa tajně...

RECENZE: Rapl, Pustina a teď Vzteklina. Tohle opět není idylická série

Johana Matoušková a Kryštof Hádek v seriálu Vzteklina

Takřka hororovým masakrem při noční pitce v lovecké chatě začne na ČT 1 šestidílná Vzteklina. Krimi ze Šumavy má...

Další z rubriky

DIVADLA ROKU: Nejlepší byla Lucerna, prskající Vydra příliš nepobavil

Z inscenace Lucerna (český mýtus) v pražském Divale v Dlouhé

Divadelní rok 2017 přinesl velké množství vydařených premiér, takže následující žebříček spíše chválí než kritizuje. S...

Uhlířová proti Fridrichovi. Činoherní klub propluje Černým medem

Ivana Uhlířová během prvních zkoušek kusu Černý med

S úšklebkem a platinovým přelivem shlíží Ivana Uhlířová z pozvánky na nejnovější premiéru pražského Činoherního klubu,...

Titanic ztroskotá v Kalichu. Vladyka s Blažkem si zahrají loď i ledovec

Filip Blažek a Miroslav Vladyka během zkoušek komedie Titanic v Divadle Kalich

Nejslavnější námořní katastrofa, spousta rolí a dva herci. Jen Miroslav Vladyka a Filip Blažek zinscenují před diváky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz