Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dámy ze Sexu ve městě po česku: K MDŽ chceme malou věc za hodně peněz

  16:02aktualizováno  16:02
Dost bylo Manhattanem zhýčkaných hrdinek ze Sexu ve městě nebo Zoufalých manželek. Své o tom vědí Kamarádky z Letné, tedy Helena a Klaudie. Svými americkými kolegyněmi se sice nechaly inspirovat, ale každodenní holčičí starosti shrnuly ve vlastní knize Velké holky a sex. Pouze pro iDNES.cz se vyjadřují k MDŽ.

Helena a Klaudie: Velké holky a sex (obal knihy) | foto: Práh

Jen pro upřesnění: autorky, jejichž totožnost v redakci známe, daly přednost pseudonymům z naprosto jasných důvodů. V knize vzniklé na základě sloupků, zveřejňovaných v sobotní příloze Relax pod hlavičkou Lidových novin, se totiž pouštějí do těch nejintimnějších témat. A zároveň tím vzbuzují dostatek zvědavosti.

Otestujte se

Pamatujete na povinné oslavy MDŽ?

(ilustrační snímek)

Někdy jim v kapitolách psaných "na střídačku" tváře rudnou víc, jindy méně. Stydí se ale vlastně za všechny ženy, jež ve svých ložnicích, na terasách, v panelákových bytech i v napuštěných vanách přemýšlejí o smyslu života. Tedy o chlapech.

Barvitě popisují neúspěšná rande, milence i jejich "nádobíčka" a kladou podobně dotěrné, leč mnohem reálnější otázky, nad nimiž v populárním seriálu hysterická a vlastně nepřitažlivá Carrie (Sarah Jessica Parkerová) špulí rty u svého "jablečného" notebooku.

Jak častý má být manželský sex? Jsou v Praze hodinové hotely? Jak velký je velký penis? Jak dlouho snesou milenky děti svých zadaných partnerů? Co dělat, když se vám chce na prvním rande na velkou a zdráháte se vyrazit na toaletu po uši zamilovaného přítele? To je jen náznak...

Exkluzivně pro iDNES.cz se ale autorky zamyslely nad aktuálním tématem, tedy Mezinárodním dnem žen.

Co s 8. březnem?

Dnes je MDŽ a my se děsíme, aby některého z našich mužů nenapadlo dát nám karafiát. Vlastně ani nevíme, jestli chceme slavit. Zda má cenu rehabilitovat svátek, na který jsme během posledních dvaceti let rády zapomněly.

Helena a Klaudie: Velké holky a sex (obal knihy)

Helena a Klaudie: Velké holky a sex (obal knihy)

Klaudie se ještě teď zatřese odporem, když si vzpomene, jak ji ve školce nutili nechat se vyfotit s povadlou kytkou v ruce, a pak snímek, kde vypadala jako ze sirotčince, předat slavnostně mamince.

Helena si zase vybavuje, jak se její matka vracívala 8. března z práce naštvaná. Kolegové v Kovohutích se na počest soudružek spolupracovnic každý rok ožrali. A oslavenkyně po nich musely uklízet talíře, skleničky a mnohdy i něco horšího. Trapnost dne obvykle završily večerní televizní zprávy: Marie Kabrhelová s trvale naondulovanou hlavou a v květovaných šatech z uměliny se cicmala s Gustávem Husákem třímajícím náruč karafiátů. Fuj!

V podstatě jsme asi ztracená generace: osmý březen máme spojený s komunisty a novodobé svátky Valentýn nebo Den matek nás taky minuly – připadají nám moc cizí a komerční.

Naše škoda.

Autorky o sobě

Helena, 39 let
Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 34 let
Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Dokud nepotká jednoho, který se zpočátku vůbec, ale vůbec nezdá perfektní... Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

Neměly bychom zahazovat žádnou příležitost k tomu dostat dárek. I kdyby to měl být Mezinárodní den žen. Pojďme zapomenout na "Kabrhelku", karafiáty a to, že MDŽ býval hlavně svátkem pro muže. Dárek oceníme vždycky. Ale jaký? Rozhodně by to neměla být nějaká praktická věc. Například něco jako "fleška", kterou dostala Helena loni k Valentýnu od Reného. Byla sice luxusní (Helena si okamžitě vygooglila, že stála dva tisíce), ale copak je schránka na data něco, čím se může rozmazlovat nebo chlubit kamarádkám?

Už vás vidíme, pánové, jak si říkáte, že určitě neuděláte chybu sadou erotického prádla. Omyl! Neznáme muže, co by trefil správnou velikost. A narovinu, není to stejně spíš dárek pro vás?

Další "tutovka" – čokoláda. Ano, máme rády čokoládu, ale tu si kupujeme samy. I když tvrdíme, že jsme na dietě. Navíc, je to klišé. Stejně jako karafiáty.

Takže, vážení pánové, pokud chcete zlomit prokletí MDŽ a svou partnerku opravdu potěšit, zapamatujte si jednoduchou poučku: musí to být něco, co by si sama nekoupila. Zkuste nějakou malou luxusní "hloupost“. Čím menší a dražší, tím lepší. Co třeba rtěnku za 850 Kč? Nebo parfém za patnáct stovek? Ano, my skutečně chceme tak malou věc za tolik peněz. Hloupost, kterou strčíme do kabelky a tam nás bude hřát. Rozhodně víc než to prádlo.

Knihu Velké holky a sex (vydalo nakladatelství Práh) najdete v nabídce klasických knižních domů.

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Hrůzy kuřimské kauzy ožily v komiksu. Vzbuzuje úzkost a strach

Z komiksu Svatá Barbora

Na komiksu Svatá Barbora spisovatel a držitel dvou knižních cen Magnesia Litera Marek Šindelka a jeho kolegové...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Nabokov uměl psát román i na bidetu. Rozloučil se tak s ruštinou

Vladimir Nabokov

Skutečný život Sebastiana Knighta není nejzářnějším dílem spisovatele Vladimira Nabokova. Českého překladu se mu navíc...

Najdete na iDNES.cz