Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dámy ze Sexu ve městě po česku: K MDŽ chceme malou věc za hodně peněz

  16:02aktualizováno  16:02
Dost bylo Manhattanem zhýčkaných hrdinek ze Sexu ve městě nebo Zoufalých manželek. Své o tom vědí Kamarádky z Letné, tedy Helena a Klaudie. Svými americkými kolegyněmi se sice nechaly inspirovat, ale každodenní holčičí starosti shrnuly ve vlastní knize Velké holky a sex. Pouze pro iDNES.cz se vyjadřují k MDŽ.

Helena a Klaudie: Velké holky a sex (obal knihy) | foto: Práh

Jen pro upřesnění: autorky, jejichž totožnost v redakci známe, daly přednost pseudonymům z naprosto jasných důvodů. V knize vzniklé na základě sloupků, zveřejňovaných v sobotní příloze Relax pod hlavičkou Lidových novin, se totiž pouštějí do těch nejintimnějších témat. A zároveň tím vzbuzují dostatek zvědavosti.

Otestujte se

Pamatujete na povinné oslavy MDŽ?

Ilustrační snímek

Někdy jim v kapitolách psaných "na střídačku" tváře rudnou víc, jindy méně. Stydí se ale vlastně za všechny ženy, jež ve svých ložnicích, na terasách, v panelákových bytech i v napuštěných vanách přemýšlejí o smyslu života. Tedy o chlapech.

Barvitě popisují neúspěšná rande, milence i jejich "nádobíčka" a kladou podobně dotěrné, leč mnohem reálnější otázky, nad nimiž v populárním seriálu hysterická a vlastně nepřitažlivá Carrie (Sarah Jessica Parkerová) špulí rty u svého "jablečného" notebooku.

Jak častý má být manželský sex? Jsou v Praze hodinové hotely? Jak velký je velký penis? Jak dlouho snesou milenky děti svých zadaných partnerů? Co dělat, když se vám chce na prvním rande na velkou a zdráháte se vyrazit na toaletu po uši zamilovaného přítele? To je jen náznak...

Exkluzivně pro iDNES.cz se ale autorky zamyslely nad aktuálním tématem, tedy Mezinárodním dnem žen.

Co s 8. březnem?

Dnes je MDŽ a my se děsíme, aby některého z našich mužů nenapadlo dát nám karafiát. Vlastně ani nevíme, jestli chceme slavit. Zda má cenu rehabilitovat svátek, na který jsme během posledních dvaceti let rády zapomněly.

Helena a Klaudie: Velké holky a sex (obal knihy)

Helena a Klaudie: Velké holky a sex (obal knihy)

Klaudie se ještě teď zatřese odporem, když si vzpomene, jak ji ve školce nutili nechat se vyfotit s povadlou kytkou v ruce, a pak snímek, kde vypadala jako ze sirotčince, předat slavnostně mamince.

Helena si zase vybavuje, jak se její matka vracívala 8. března z práce naštvaná. Kolegové v Kovohutích se na počest soudružek spolupracovnic každý rok ožrali. A oslavenkyně po nich musely uklízet talíře, skleničky a mnohdy i něco horšího. Trapnost dne obvykle završily večerní televizní zprávy: Marie Kabrhelová s trvale naondulovanou hlavou a v květovaných šatech z uměliny se cicmala s Gustávem Husákem třímajícím náruč karafiátů. Fuj!

V podstatě jsme asi ztracená generace: osmý březen máme spojený s komunisty a novodobé svátky Valentýn nebo Den matek nás taky minuly – připadají nám moc cizí a komerční.

Naše škoda.

Autorky o sobě

Helena, 39 let
Rozvedená matka dvou dětí, které jí přerůstají přes hlavu. Děsí ji nadcházející čtyřicítka, a tak se snaží užít si života, dokud to jde. Miluje snídaně do postele, svoji práci a sex.

Klaudie, 34 let
Svobodná, někdy až moc. Perfekcionistka, která chce všechno – skvělou práci, partnera i děti. Jenže s nikým dlouho nevydrží. Dokud nepotká jednoho, který se zpočátku vůbec, ale vůbec nezdá perfektní... Miluje čerstvý chleba s máslem, svoji práci a sex.

Neměly bychom zahazovat žádnou příležitost k tomu dostat dárek. I kdyby to měl být Mezinárodní den žen. Pojďme zapomenout na "Kabrhelku", karafiáty a to, že MDŽ býval hlavně svátkem pro muže. Dárek oceníme vždycky. Ale jaký? Rozhodně by to neměla být nějaká praktická věc. Například něco jako "fleška", kterou dostala Helena loni k Valentýnu od Reného. Byla sice luxusní (Helena si okamžitě vygooglila, že stála dva tisíce), ale copak je schránka na data něco, čím se může rozmazlovat nebo chlubit kamarádkám?

Už vás vidíme, pánové, jak si říkáte, že určitě neuděláte chybu sadou erotického prádla. Omyl! Neznáme muže, co by trefil správnou velikost. A narovinu, není to stejně spíš dárek pro vás?

Další "tutovka" – čokoláda. Ano, máme rády čokoládu, ale tu si kupujeme samy. I když tvrdíme, že jsme na dietě. Navíc, je to klišé. Stejně jako karafiáty.

Takže, vážení pánové, pokud chcete zlomit prokletí MDŽ a svou partnerku opravdu potěšit, zapamatujte si jednoduchou poučku: musí to být něco, co by si sama nekoupila. Zkuste nějakou malou luxusní "hloupost“. Čím menší a dražší, tím lepší. Co třeba rtěnku za 850 Kč? Nebo parfém za patnáct stovek? Ano, my skutečně chceme tak malou věc za tolik peněz. Hloupost, kterou strčíme do kabelky a tam nás bude hřát. Rozhodně víc než to prádlo.

Knihu Velké holky a sex (vydalo nakladatelství Práh) najdete v nabídce klasických knižních domů.

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

RECENZE: Neklidný zadek mě pálí. Texty Haškova kumpána jsou bezprostřední

Spisovatelé Jaroslav Hašek (vlevo) a Zdeněk Matěj Kuděj na výletě v roce 1914....

Zatímco Jaroslava Haška zná díky Švejkovi celý svět, jeho někdejší kumpáni z hospody takové štěstí nemají.

RECENZE: Škatulka literatury pro mladé Černooké uškodila

Spisovatelka Anna Musilová

Zabijákem úspěchu bývají přehnané ambice, říká se. V případě začínající české autorky Anny Musilové, které vyšel román...

RECENZE: Příběh zmrtvýchvstání prostitutky Krása je stigma věští událost

Indonéský spisovatel Eka Kurniawan

Zní to trochu jako klišé - Krása je stigma. Indonéský spisovatel Eka Kurniawan však za tato tři slova ukryl vyprávění,...

Najdete na iDNES.cz