Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Další dva festivaly v Hradci Králové ohlásily krach

  13:00aktualizováno  13:00
Po krachu festivalu Happy Days přijde letiště v Hradci Králové o další dvě přehlídky. Pořadatelé zrušili festival Cosmic Trip, plánovaný na 2. srpna, i Metal adrenalin sports festival, který se měl uskutečnit 9. srpna. Zatímco fanoušci jsou zklamaní, část obyvatel z okolí je ráda, že bude klid.

Festival Park na letišti v Hradci Králové - Letiště v Hradci Králové - místo konání Hip Hop Kempu, RFP a nyní i Happy Days | foto: www.eri-ador.com

"Pro malý zájem jsme oba festivaly zrušili. Vstupenky se špatně prodávaly, kvůli organizačním problémům jsme měli málo času na přípravu. Čím déle se domlouvá vystoupení s interprety, tím je těch kvalitních méně. Nakonec chyběli i sponzoři, kteří dříve účast přislíbili. Bylo jasné, že by tyto akce nakonec nedopadly dobře, proto jsme je odvolali," uvedl spolupořadatel obou přehlídek a provozovatel festivalového parku v areálu hradeckého letiště Radek Maliník.

Fanoušci tak přijdou o festival techno hudby a show adrenalinových sportů s monster trucky a vystoupením freestyle motokrosových jezdců. Podle organizátorů se příprava akcí zastavila včas a větší ztráty nevznikly.

"Ztráty se pohybují v řádu statisíců. Další jsou nevyčíslitelné, patří k nim třeba to, že jsme přišli o potenciální partnery i o další fanoušky. Naštěstí byly úspěšné jiné akce, hlavně Tunning fest a Rock for People. Na chod festivalového parku to nebude a ani nemůže mít vliv. O to víc se můžeme věnovat zlepšování zázemí areálu," tvrdí Maliník.

Hůř nedávno dopadli organizátoři jedenáctidenní přehlídky Happy Days, která skončila krachem již po třech dnech. Místo očekávaných až 20 tisíc lidí přijelo návštěvníků desetkrát méně.

. Místo jedenácti dnů se hrálo dva

Festival Happy Days skončil velmi brzy

Část obyvatel z okolí hradeckého letiště si během festivalů stěžuje na hluk. Loni se pod protestní petici podepsalo přes sto padesát obyvatel městské části Ruseku.

"Obyvatelé samozřejmě vítají, že akce nebudou. Ulevilo se jim i po zrušení festivalu Happy Days. S pořadateli jsme několikrát jednali, snažili se nám vyjít vstříc, a tak věřím, že soužití s areálem je možné. Domluvili jsme se také na době, do kdy se může v noci hrát, a budeme čekat, zda to dodrží," řekla předsedkyně komise místní samosprávy v Ruseku Klára Barešová.

"Velká část obyvatel je ráda. Myslím, že zrušení festivalů by mohlo zlepšit atmosféru," řekl Maliník a dodal, že i kvůli obyvatelům v okolí by příští rok mělo být na letišti akcí méně, avšak různorodějších.

"Raději program vytříbíme a uspořádáme méně akcí. Počítáme s Tunning festem, s festivaly Rock for People, Hip Hop Kemp a také s jednodenním tanečním festivalem, který bude probíhat v hangárech, či s multižánrovým festivalem na konci sezony. Lidé v Hradci by mohli přivítat například plánovaný festival country hudby a folku. Další akce budou menšího rozsahu. Uvažujeme i o programech v zimním období. Mohlo by dojít třeba na nějakou silvestrovskou akci," dodal Maliník.

Autoři:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Spočítat lidi na rekordní fotce z Trutnova? Pomůže smývatelný fix

Trutnov 2008 - publikum v čele s Václavem Havlem při překonání rekordu v pořízení největší skupinové fotografie v Česku

Fotograf Jiří Jahoda už ví, že snímkem tisíců návštěvníků trutnovského Open Air Music Festivalu určitě překonal...

Hudební léto zakončí Eurotrialog, Tatrafest a Semtex Culture

Kabát- Josef Vojtek

I poslední prázdninový víkend nabízí tuzemským hudebním fanouškům několik festivalů. V Mikulově začíná již ve čtvrtek...

SOUTĚŽ: Vyhrajte volňásky na Semtex Culture

Zpěvák Shaggy

Portál iDNES.cz připravil bleskovou soutěž o volné vstupenky na jeden z posledních festivalů letní sezony Semtex...

Najdete na iDNES.cz