Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čtvrtá sezona seriálu Ulice začne celovečerní Velkou trojkou

  13:00aktualizováno  13:00
Už do čtvrté sezony vstupuje Ulice, denní seriál televize Nova. Novou řadu odstartuje v neděli večer komediálně laděný celovečerní film nazvaný Velká trojka.

Seriál Ulice - Velká trojka (2008) | foto: Archiv TV Nova

Diváci se ve Velké trojce podívají společně s dětmi z dětského domova na jeden starý hrad, kterému "velí" kastelán Pilous v podání Jiřího Lábuse. Prázdninový výlet v podobě několikadenního pobytu na hradě se ale promění v drama - děti se totiž stanou součástí nekalého kastelánova plánu.

Kromě Lábuse se ve filmu objeví i pár "starých známých", například Daniela Kolářová a řada dětských herců v čele s Matyášem Valentou. Režii Velké trojky dostal na starost spoluautor scénáře Kryštof Hanzlík, který už má za sebou i režii několika desítek dílů Ulice.

. STÁLE DOBŘE SLEDOVANÝ SERIÁL

Podle údajů TV Nova sledovala před prázdninami každý díl Ulice v průměru téměř polovina lidí ve věkové skupině od 15 do 54 let sedících v tu dobu u obrazovek. Na předchozích 960 dílech se podílelo zhruba 120 stálých herců, 380 herců v epizodních rolích a přes 70 scénáristů. Letos Ulice zvítězila v kategorii seriál roku v anketě popularity TýTý za rok 2007.

Hanzlík je jedním ze třinácti režisérů, kteří se na nekonečném seriálu podílejí či podíleli. "Je to klasická týmová práce. Samozřejmě tam musí být šéfrežisér a člověk se musí podřídit nějakému konceptu, který seriál má," říká Hanzlík.

I tak ale připouští, že rozdíly v práci jednotlivých režisérů znát jsou. "Každý z nás se odlišuje prací s herci, trošku se asi odlišujeme v aranžování scén či koncipování jednotlivých obrazů," myslí si.

První díl Ulice (v režii ostříleného Dušana Kleina) mohli diváci televize Nova vidět na podzim roku 2005. Od té doby bylo odvysíláno na české poměry neuvěřitelných 960 epizod.

Kvůli seriálu vznikly původní kulisy v Hostivaři v bývalé tovární hale, kterou televize Nova proměnila nejen na ateliéry, ale také na kanceláře pro štáb režisérů, scénáristů, produkce a dalších profesí.

Autoři: ,Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

Jára Cimrman dobývá Ameriku, ukáže v cestopisu Smoljakův syn

Knihy podepisova i syn Ladislava Smoljaka David.

Může zneuznaný český génius z dob Rakousko-Uherska prorazit za mořem? Na průzkum se vydal cestopisný dokument Cimrman...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Deneuveová nakonec na Febiofest nepřijede. Cenu převezme Aznavour

Catherine Deneuveová (Cannes, 23. května 2017)

Francouzská herečka Catherine Deneuveová na poslední chvíli zrušila svou účast na Febiofestu. Během čtvrtečního...

Najdete na iDNES.cz