Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čtvrtá Filmasia slibuje drsnou Koreu i bizarní Japonsko

  16:24aktualizováno  16:24
Počtvrté zavítají do pražských kin Aero a Světozor asijské filmy. Letošní ročník festivalu Filmasia, který se koná od 4. do 7. prosince, slibuje filmové lahůdky z pevninské Číny, Koreje a Japonska.

Z filmu Jakiniku vs. bulgogi: bitva o hovězí | foto: Phantom Film

Festival asijských filmů opět obsáhne široký žánrový záběr. Diváci se mohou těšit na korejské hororové tituly, divácky nejúspěšnější filmy, čínská civilní dramata, velkolepé bojové scény nebo "lahůdkovou" dvojici japonských obskurních filmů.

"Původně uvažované zaměření na Čínu jsme rozšířili a program letošní Filmasie je ve srovnání s předcházejícími lety tvořen větším množstvím menších tematických bloků," podotýká ředitelka festivalu Karla Stojáková.

Hlavní část přehlídky se uskuteční v kině Světozor, do žižkovského Aera by se měli vydat zejména otrlejší diváci. Připravena je sem totiž korejská hororová noc.

A jaké tituly letošní ročník nabízí? V tematickém bloku Korejské hity to je snímek Hodný, zlý a divný - největší letošní komerční hit, navazující na tradici mandžuských westernů z dílny Kim Ji-Woona, od něhož se v předchozích ročnících objevily filmy A Tale of Two Sisters a A Bittersweet Life.

TRAILER K FILMU HODNÝ, ZLÝ A DIVNÝ

Ji-Woonova Hodného, zlého a divného pak doprovodí tituly Král a šašek (mimochodem označovaný za nejúspěšnější korejský film roku 2005), Podle předpisů a Jeníček a Mařenka.

Ze sekce Čínské filmy o střetech kultur je nutné jmenovat film Nehybné kameny, který byl jako první film z prostředí Tibetu natočen samotnými Tibeťany. Titul Čínská lázeň si jako jeden z prvních moderních čínských filmů připsal mezinárodní úspěchy, snímek Gua sha masáž je pak soudní melodrama zasazené do amerického města St. Louis.

Létající dýky a recepty na hovězí

Známé tituly Hrdina, Klan létajících dýk a Na východě ďábel, na západě jed - to je trojice snímků z tematického bloku Wu-xia filmů, v nichž budou mít diváci možnost srovnat různé přístupy k populárnímu bojovému žánru plného létajících umělců meče a nefritových jmen.

Pokud ale něco budí na první pohled největší pozornost, pak dvojice titulů zabalených do sekce Japonské výstřednosti a už zmíněná korejská hororová noc. Ta vychází z faktu, že praktiky jihokorejského školství neplatí za nejhumánnější – i o tom vypráví snímky Den D a Příběh z dívčí střední: Memento Mori.

TRAILER K FILMU DEN D

Japonské výstřednosti nabízejí snímek s názvem Jakiniku v. bulgogi: bitva o hovězí, k němuž je třeba dodat, že bulgogi a jakiniku jsou tradiční pokrmy z rožněného hovězího masa. Bulgogi označuje korejskou recepturu, jakiniku je japonská varianta. A půjde o nelítostný souboj.

Druhý film Najsovní hvozd: První kontakt pak slibuje mimořádný zážitek. "Žádný příběh, žádná struktura a už vůbec žádná myšlenka. Jen jízda na vlnách absurdního humoru, groteskní fantazie a elektronických beatů," říká dramaturg Jiří Flígl.

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

VIDEO: Nejste stará, zlá ani ošklivá. Pohádka Malá čarodějnice jde do kin

Trailer k filmu Malá čarodějnice

Ambiciozní mladá čarodějka z lesů, kterou před lety stvořil německý spisovatel Otfried Preußler, se vydává na filmová...

RECENZE: I na plátně zůstal neuchopitelný Jan Palach záhadou

Kaskadér při natáčení scény sebeupálení pro film Jan Palach

Nepoví skoro nic, co bychom nevěděli, neprovokuje obsahem ani tvarem. Přesto má film Jan Palach smysl. Díky hrdinově...

RECENZE: Equalizer 2 je kazatel s flintou, kterému chybí čas na akci

Záběr z filmu Equalizer 2

Čtyři roky po filmu Equalizer přichází do kin druhý díl. Denzel Washington v titulní roli opět koná dobro se zbraní v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz