Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Colours 2012 budou u vysokých pecí, v energetické ústředně a plynojemu

  15:18aktualizováno  15:18
Pořadatelé mezinárodního festivalu Colours of Ostrava, který se bude konat od 12. do 15. července 2012, potvrdili na úterní tiskové konferenci přemístění festivalu z dosavadní lokality do Dolní oblasti Vítkovice. Zároveň oznámili další jméno programu: americkou kapelu Flaming Lips.

Dolní oblast Vítkovice (vizualizace) | foto: Vítkovice Machinery Group

Fotogalerie

Dějištěm příštího ročníku Colours of Ostrava bude, jak informoval iDNES.cz už v pondělí,  evropsky památkově chráněný areál bývalého dolu, železáren a hutí Dolní oblast Vítkovice, který se nyní mění na výjimečné vzdělávací, kulturní a společenské centrum s celoročním provozem. Přemístí se sem z dosavadního dějiště na Černé louce a pod Slezskoostravským hradem.

"Nové místo nabídne kromě venkovních i vnitřních scén oproti původnímu areálu řadu praktických výhod, po kterých volali naši návštěvníci – například větší prostor pro návštěvníky, zázemí, hygienu i stanové městečko, vlastní parkoviště a řadu dalších. Festival navíc ale dále získá na unikátnosti. Dolní oblast Vítkovice fascinuje svojí industriální krásou, hudba i diváci se dostanou do takového prostředí, které nikdo jiný u nás nemá," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Zároveň dodává: "Změna místa nebude mít vliv na to, proč lidé na Colours rádi jezdí – pestrost, šíři a kvalitu programu, velké množství nejrůznějších scén a zároveň pohodu v areálu, tedy možnost odpočívat na trávě, schovat se pod stromy, tančit i vzít s sebou malé děti."

Dolní oblast Vítkovice (vizualizace)

Dolní oblast Vítkovice (vizualizace)

"Jsme moc rádi, že festival takového věhlasu bude právě u nás v Dolní oblasti Vítkovice," uvedl Petr Koudela, ředitel stejnojmenného sdružení, které industriální prostor přestavuje v kulturní centrum. "Je to důkazem, že Dolní oblast již teď přitahuje ty nejvýznamnější aktivity v regionu."

Dolní oblast Vítkovice (vizualizace)

Dolní oblast Vítkovice (vizualizace)

Podle Koudely bude v době festivalu zpřístupněna naučná trasa na Vysoké peci č. 1, část programu se bude odehrávat také ve VI. energetické ústředně a Plynojemu. Příprava festivalového areálu si vyžádá přibližně 20 milionů korun, které budou uhrazeny z provozních prostředků sdružení Dolní oblast Vítkovice a společnosti Vítkovice. Organizátoři také očekávají pomoc dalších partnerů.

Pořadatelé v novém prostředí slibují větší prostor u obou hlavních venkovních scén, větší stanové městečko opět v zeleni s možností parkování, druhé vlastní parkoviště pro návštěvníky, více prostoru pro zkvalitnění služeb a hygieny. Všechny scény budou v jednom areálu a odpadne nepopulární nutnost přecházení mezi oběma hlavními areály.

"Festival získá na vzdušnosti, lidé se nebudou tlačit. Zároveň ale není naším cílem udělat z Colours megalomanskou přehlídku, kde by se ztrácel původní duch. Areál na Černé louce i hradě máme moc rádi, ale v Dolní oblasti vidíme pro návštěvníky více výhod," dodala Zlata Holušová.

The Flaming Lips

The Flaming Lips

Jména prvních účinkujících, konkrétně společný projekt slavného amerického Kronos Quartetu s finským akordeonistou Kimmem Pohjonenem a bubeníkem Samulim Kosminenem, prozradil festival už v půli listopadu. Nyní přibývá další ozdoba programu, američtí The Flaming Lips, psychedelicko-rocková kapela s kultovní pověstí.

The Flaming Lips na festivalu Primavera Sound

The Flaming Lips na festivalu Primavera Sound

The Flaming Lips jsou držiteli tří cen Grammy a magazín Q je jmenoval mezi padesáti skupinami, které musíte vidět, než zemřete. "Jakmile jsem viděla jejich úžasný koncert plný bizarních kostýmů, balonů a projekcí loni na festivalu Primavera Sound, okamžitě jsem se rozhodla, že tento famózní koncert musí vidět také návštěvníci našeho festivalu," říká ředitelka Zlata Holušová. O vystoupení The Flaming Lips na Primavera Sound čtěte zde.
 
Předprodej čtyřdenních vstupenek na Colours of Ostrava 2012 probíhá už od 1. listopadu. Jsou k dostání v síti Ticketpro, v e-shopu na www.colours.cz a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. Cena 1 190 Kč v první vlně platí pro první čtyři tisíce kusů, časově však nejdéle do 9. prosince 2011. Cena vstupenky 1 390 Kč v druhé vlně bude platit pro dalších pět tisíc kusů nebo nejdéle do 31. ledna 2012.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

PREMIÉRA: Barbora Poláková roztančila metro. I když mrzlo, bylo to Vono

Barbora Poláková

Hit Nafrněná a úspěšná eponymní deska oceněná dvěma Anděly. Herečka a zpěvačka Barbora Poláková vtrhla na hudební scénu...

Festival Soundtrack zahájí Čechomor s legendárním filmem Rok ďábla

Čechomor (Benátská! s Impulsem, Liberec, 29. července 2017)

Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, který se uskuteční poslední prázdninový víkend, přinese hned...

Jak dopadnou Andělé? Tak či onak přistanou v dobrých rukách

Kapela J.A.R.

Už v úterý večer se dozvíme, kdo z tuzemských hudebníků se bude těšit ze zlaté sošky, jež se udělují jako ceny Anděl....

Najdete na iDNES.cz