Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co všechno se stane za jízdy vlakem napříč Indií

  13:18aktualizováno  13:18
Tři bratři oprašují zašlé vztahy ve vlaku jedoucím napříč Indií. V komedii Darjeeling s ručením omezeným slibují humor, exotickou atmosféru, napínavý příběh a skvělé herecké výkony.

Darjeeling s ručením omezeným | foto: Bontonfilm

Režiséra Wese Andersona u nás diváci znají hlavně díky netradičním komediím Život pod vodou a Taková zvláštní rodinka. Ve svých snímcích dokáže nastínit komický a zároveň i velmi melancholický pohled na život.

Každá z jeho komedií se týká lásky, rodiny, ale i toho, jaké je to být člověkem na nesprávném místě. Ve svém nejnovějším filmu řeší vztahy mezi bratry během jejich cesty po Indii, která je má stmelit po smrti otce.

"Vždy jsem chtěl natočit film v jedoucím vlaku, protože se mi líbí pohyblivé lokace," říká Anderson, odpůrce počítačových úprav a vyznavač tradičních technologií. Proto prosadil, aby se natáčelo ve skutečném vlaku uhánějícím skutečnou indickou pouští.

Příběh vymýšlel s přáteli Jasonem Schwartzmanem, který si zárověň zahrál nejmladšího z bratrů, a Romanem Coppolou po večerech v pařížských kavárnách, na papír ho pak sepsali při společné dovolené v Indii.

Trailer k filmu Darjeeling s ručením omezeným

Vše začíná předfilmem Hotel Chevalier. Nejmladší ze tří bratrů Whitmanových Jack se v pařížském hotelu ukrývá před světem a před americkou přítelkyní (Natalie Portman). Ta ho vystopuje a navštíví. Nedá se ovšem říct, že by to bylo setkání nejšťastnější.

Ale to jsme už v Indii a taky v jiném filmu, kde sledujeme obchodního cestujícího (Bill Murray), kterému se ani po ďábelsky rychlé a nebezpečné cestě motorovou tříkolkou nepodaří dohonit vlak společnosti Darjeeling Limited. V něm sedí benjamínek Jack, jeho starší bratr Peter (Adrien Brody), který těsně před rozvodem přivedl svou ženu do jiného stavu, a nejstarší ze sourozenců Francis (Owen Wilson).

Právě Francis se po autonehodě, kvůli které absolvuje cestu se zafačovanou hlavou, rozhodl naplánovat pro bratry dobrodružné putování s překvapivým cílem. A že ne zdaleka vše půjde podle jeho itineráře, je nad slunce jasné.

"Krása tohoto příběhu je v tom, že ti tři muži procházejí poměrně bolestivými záležitostmi, ale v komediálním duchu, který nabízí odlehčený pohled na řešení problémů, kterým každý z nás musí v životě čelit,“ říká Adrien Brody.

Znovunalezenou matku bratrů Whitmanových, která opustila rodinu, aby se stala akční jeptiškou, si s gustem zahrála Anjelica Huston.

Darjeeling s ručením omezeným
(Darjeeling Limited)

USA  2007, režie: Wes Anderson, scénář: Wes Anderson, Roman Coppola, Jason Schwartzman, kamera: Robert Yeoman, hrají: Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman, Bill Murray, Natalie Portman, Anjelica Huston, česká distribuce: Bontonfilm, česká premiéra: 24. ledna 2008

Autor: FilterNejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Teorie velkého třesku má novou tvář, představí se Sheldonův bratr

Jerry O'Connell v seriálu Miliardy

Fanoušci seriálu Teorie velkého třesku konečně uvidí, jak vypadá George Cooper Jr., bratr hlavního hrdiny Sheldona...

Další z rubriky

Teorie velkého třesku má novou tvář, představí se Sheldonův bratr

Jerry O'Connell v seriálu Miliardy

Fanoušci seriálu Teorie velkého třesku konečně uvidí, jak vypadá George Cooper Jr., bratr hlavního hrdiny Sheldona...

DO KINA: Máří Magdaléna není prostitutka a Planeta Česko není BBC

Rooney Mara ve filmu Máří Magdaléna

Z devíti premiér týdne se těžko vybírá divácký favorit, už proto, že ve čtyřech případech jde o dokumenty. Na milovníky...

RECENZE: Ve Varnsdorfu na šrot aneb pohraniční vyhlídky studentů učňáku

Záběr z dokumentu Nic jako dřív

Mají silácký slovník světáků, ale bojí se maturity a ještě víc toho, co přijde po ní: reálné dospělosti se žitím na...

Najdete na iDNES.cz