Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co všechno se stane za jízdy vlakem napříč Indií

  13:18aktualizováno  13:18
Tři bratři oprašují zašlé vztahy ve vlaku jedoucím napříč Indií. V komedii Darjeeling s ručením omezeným slibují humor, exotickou atmosféru, napínavý příběh a skvělé herecké výkony.

Darjeeling s ručením omezeným | foto: Bontonfilm

Režiséra Wese Andersona u nás diváci znají hlavně díky netradičním komediím Život pod vodou a Taková zvláštní rodinka. Ve svých snímcích dokáže nastínit komický a zároveň i velmi melancholický pohled na život.

Každá z jeho komedií se týká lásky, rodiny, ale i toho, jaké je to být člověkem na nesprávném místě. Ve svém nejnovějším filmu řeší vztahy mezi bratry během jejich cesty po Indii, která je má stmelit po smrti otce.

"Vždy jsem chtěl natočit film v jedoucím vlaku, protože se mi líbí pohyblivé lokace," říká Anderson, odpůrce počítačových úprav a vyznavač tradičních technologií. Proto prosadil, aby se natáčelo ve skutečném vlaku uhánějícím skutečnou indickou pouští.

Příběh vymýšlel s přáteli Jasonem Schwartzmanem, který si zárověň zahrál nejmladšího z bratrů, a Romanem Coppolou po večerech v pařížských kavárnách, na papír ho pak sepsali při společné dovolené v Indii.

Trailer k filmu Darjeeling s ručením omezeným

Vše začíná předfilmem Hotel Chevalier. Nejmladší ze tří bratrů Whitmanových Jack se v pařížském hotelu ukrývá před světem a před americkou přítelkyní (Natalie Portman). Ta ho vystopuje a navštíví. Nedá se ovšem říct, že by to bylo setkání nejšťastnější.

Ale to jsme už v Indii a taky v jiném filmu, kde sledujeme obchodního cestujícího (Bill Murray), kterému se ani po ďábelsky rychlé a nebezpečné cestě motorovou tříkolkou nepodaří dohonit vlak společnosti Darjeeling Limited. V něm sedí benjamínek Jack, jeho starší bratr Peter (Adrien Brody), který těsně před rozvodem přivedl svou ženu do jiného stavu, a nejstarší ze sourozenců Francis (Owen Wilson).

Právě Francis se po autonehodě, kvůli které absolvuje cestu se zafačovanou hlavou, rozhodl naplánovat pro bratry dobrodružné putování s překvapivým cílem. A že ne zdaleka vše půjde podle jeho itineráře, je nad slunce jasné.

"Krása tohoto příběhu je v tom, že ti tři muži procházejí poměrně bolestivými záležitostmi, ale v komediálním duchu, který nabízí odlehčený pohled na řešení problémů, kterým každý z nás musí v životě čelit,“ říká Adrien Brody.

Znovunalezenou matku bratrů Whitmanových, která opustila rodinu, aby se stala akční jeptiškou, si s gustem zahrála Anjelica Huston.

Darjeeling s ručením omezeným
(Darjeeling Limited)

USA  2007, režie: Wes Anderson, scénář: Wes Anderson, Roman Coppola, Jason Schwartzman, kamera: Robert Yeoman, hrají: Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman, Bill Murray, Natalie Portman, Anjelica Huston, česká distribuce: Bontonfilm, česká premiéra: 24. ledna 2008

Autor: FilterNejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

Alois Švehlík nahradil Třísku. Teď balancuje s Mádlem Na střeše

Herci Alois Švehlík a Dui Ahn Tran spolu s režisérem Jiřím Mádlem během...

Režírující herec Jiří Mádl točí podle vlastního scénáře svůj druhý film Na střeše, a to doslova ve výškách nad Prahou....

Najdete na iDNES.cz