Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co je Dětské centrum Arpida

  11:10aktualizováno  11:10
Dětské centrum Arpida je nestátní nezisková organizace pracující na bázi občanského sdružení a obecně prospěšné společnosti.

Dětské centrum Arpida České Budějovice - Dětské centrum Arpida České Budějovice | foto: archiv

DÁLE ČTĚTE
Dražba pamětní medaile pomůže dětem

Zajišťuje komplexní péči dětem, mládeži a mladým dospělým s tělesným (motorickým) a kombinovaným postižením ( nejčastěji se jedná o různé formy DMO) v duchu uceleného systému rehabilitace.

Při své činnosti DC ARPIDA účelně propojuje péči v oblasti výchovně vzdělávací, jíž zajišťují Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola při DC ARPIDA – centru pro děti a mládež se zdravotním postižením, o.p.s., (sdružuje MŠ, ZŠ, ZŠ praktickou, ZŠ speciální včetně tříd s rehabilitačním vzdělávacím programem, Praktickou školu, Přípravný stupeň ZŠ speciální, SPC, Středisko pro volný čas, Školní družinu a Školní jídelnu).

V oblasti zdravotní realizuje komplexní péči Nestátní zdravotnické zařízení při DC ARPIDA s týmem odborníků, jenž zajišťuje širokou škálu léčebných prostředků rehabilitace. Velmi úspěšní jsou např. rehabilitační pobyty dětí společně s rodiči.

V oblasti sociální zajišťují služby Denní stacionář pro děti s těžkým kombinovaným postižením při DC ARPIDA, Chráněná pracovní místa při DC ARPIDA a Chráněné modelové bydlení při DC ARPIDA. K dispozici je též sociálně právní poradenství včetně možnosti zapůjčení kompenzačních a rehabilitačních pomůcek.

V DC ARPIDA je tak na vysoké odborné úrovni zajišťována činnost detekční, diagnostická, terapeutická, rehabilitační, výchovně vzdělávací, poradenská, metodická, posudková, zájmová a respitní, včetně tzv. rané péče (včasné intervence). Péče nepostrádá ani tolik potřebný lidský rozměr, respektovány jsou základní principy křesťanské etiky. Péče je zaměřena nejen na dítě s postižením (na klienta), ale i na celou rodinu. Má interdisciplinární charakter a jsou při ní respektovány principy nenásilné integrace  klientů v přirozeném sociálním prostředí (inkluze).

Dětské centrum navštěvuje denně přes 120  klientů z regionu jižních Čech s pravidelnou docházkou, ambulantních klientů z celé ČR je již evidováno více jak 2000.

DC ARPIDA spolupracuje s řadou domácích i zahraničních partnerů. Např. ČMP České Budějovice, o.p.s. zajišťuje dopravu klientů, dětské centrum je dále klinickým pracovištěm Jihočeské univerzity, atp. V rámci zahraniční spolupráce vynikají pravidelné výměnné pobyty dětí s doprovodem, včetně odborných stáží pracovníků, z rehabilitačního centra v KERPAPE ve Francii a z dětské vesničky St. Isidor CMB v Linci v Rakousku.

Dětské centrum ARPIDA se stalo za 13 let své existence modelovým zařízením v rámci ČR, jež je šíří a kvalitou poskytovaných služeb srovnatelné s obdobnými zařízeními ve vyspělých zemích. Podařilo se mu dosáhnout mnoha úspěchů ve zdravotní, sociální i výchovně vzdělávací péči a to nejen v rámci ČR, ale také na mezinárodní úrovni – např. 2. místo ve světové soutěži World Children´s Picture Contest v Japonsku v r. 2004.

DC ARPIDA je místem setkávání lidí – těch, kteří pomoc hledají, s těmi, kteří ji na vysoké odborné i lidské úrovni nabízejí. Upřímně vítáme dobrou vůli všech, kteří chtějí pomoci.

Kontakt:
Dětské centrum ARPIDA České Budějovice
U Hvízdala 9, 370 11 České Budějovice,
tel./fax: 385521287/385520834
e-mail: arpida@dcarpida.cz
web: http://www.dcarpida.cz
IČ: 60074116,
č. účtu.: 161544543/0300

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Světoznámý malíř a grafik Dimitrij Kadrnožka ve svém podkrovním ateliéru v...
STAŘÍ MISTŘI: Malíře pocitů a erotiky Kadrnožku měli za agenta CIA i StB

Malíř Dimitrij Kadrnožka se měl původně stát farářem, ale z jezuitského lycea ho pro drzost vyhodili. Syn hrdiny od Zborova za války pomáhal v protinacistickém...  celý článek

Roman Franta: Masový běh (2016-2017)
OBRAZEM: Skol! Jizerská padesátka slaví, umělci se jí nechali inspirovat

Jedna z nejvýznamnějších zimních sportovních událostí v Česku, Jizerská padesátka, slaví letos padesátý ročník. Také k té příležitosti jsou od soboty až do 17....  celý článek

Fotografie nominované na ceny Czech Press Photo 2017
Prohlédněte si snímky nominované v prestižní soutěži Czech Press Photo

Do letošního ročníku se přihlásilo 482 tvůrců s 7 277 fotografiemi. Mezi snímky, které vybrala mezinárodní porota, jsou i díla našich fotografů Petra Topiče,...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.