Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cibulková s Etzlerem byli odejiti z Ungeltu. Udělali se pro sebe

  13:30aktualizováno  13:30
Pražské Divadlo Ungelt ukončilo spolupráci s herci Vilmou Cibulkovou a Miroslavem Etzlerem. Představení, ve kterých účinkují, budou v repertoáru do konce května, v budoucnu se s nimi v Ungeltu nepočítá. Na stránkách této soukromé scény to uvedl její umělecký šéf Milan Hein.

Vilma Cibulková a Miroslav Etzler v inscenaci Všechno jen do putyk a ženským! | foto: Divadlo Ungelt

Jako důvod Hein uvedl, že zmínění herci založili vlastní uměleckou agenturu a pod její hlavičkou nazkoušeli už své nejnovější představení. "Každý herec u nás podepisuje smlouvu, ve které se zavazuje, že svou roli bude hrát, dokud ji bude mít divadlo v repertoáru. Nemíním Vilmě a Mirkovi lpěním na těchto závazcích komplikovat jejich další záměry a plány. Rozhodl jsem se, že všechny hry, ve kterých hrají, stáhnu do konce května z repertoáru a ukončím s nimi spolupráci," vysvětlil Hein.

Diváci tak uvidí naposled 31. března strhující inscenaci Picasso (více zde), kterou v české premiéře nastudoval režisér Jiří Svoboda. Milan Kňažko byl za titulní roli nominován na Cenu Thálie, rovněž nominovaná Cibulková ji získala. Více zde. Derniéru budou mít i představení Všechno jen do putyk a ženským! (12. dubna), Láskou posedlí (6. května), Play Strindberg (7. května) a Origami (22. května).

z inscenace Picasso

z inscenace Picasso

V internetovém glosáři na stránkách divadla Hein připomíná, že Ungelt je dnes prestižní uměleckou scénou. "Proto u nás – i za minimální honoráře – hrají a chtějí hrát ti nejlepší z nejlepších," napsal a připomněl, že jinde těžko nechají herce mluvit do toho, v čem a s kým budou hrát, natož kdo je bude režírovat. "V Ungeltu se o tom s kmenovými hvězdami radím, spolurozhodují se mnou. V takové pozici byli Vilma, Oldřich (Kaiser) i Mirek. Jejich soukromí nehrálo v mém rozhodnutí ukončit s nimi spolupráci žádnou roli," vysvětlil.

Podle něj nasadili například Petr Kostka, Alena Vránová, Jana Štěpánková, Marta Kubišová, Marta Vančurová, František Němec, Václav Postránecký a Jiří Schmitzer kumštýřskou a etickou laťku vysoko. "Jsou to výrazné individuality, ale zároveň týmoví hráči. Vědí, že jen společně lze dosáhnout vrcholných výsledků. Umějí ocenit práci druhých," dodal Hein.

Oldřich Kaiser v představení Divadla Ungelt Jeffreymu je šoufl

Oldřich Kaiser v představení Divadla Ungelt Jeffreymu je šoufl

Uznává talent Cibulkové, Etzlera i Kaisera a nebrání jim v tom, aby představení, ve kterých u něj excelovali, uváděli mimo Ungelt. S výjimkou inscenace Šest tanečních hodin v šesti týdnech, ve které už Kaisera nahradil Pavel Kříž. Oldřich Kaiser ohlásil obnovenou premiéru inscenace Jeffreymu je šoufl v produkci agentury Vrkal na jevišti Divadla U Hasičů na 11. března. Z Ungeltu odešel poté, co kvůli "opakující se nezpůsobilosti dostát závazkům vůči divadlu" ukončil spolupráci. Herec měl problémy s alkoholem. Více zde.

Autoři: ,Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

Dostojevského Idiota v Rokoku netrápí čas, fyzika ani pravděpodobnost

Záběr z kostýmové zkoušky nového nastudování Idiota v Divadle Rokoko

Velkou ruskou klasiku chystá v sobotu pražské Divadlo Rokoko. V režii Pavla Kheka zde připravují Dostojevského Idiota....

RECENZE: Sex a kříže. Na Palmovce se ukřičené polské režie opravdu nebáli

Z uvedení Něco za něco v Divadle pod Palmovkou

Temná scéna, hutná a silně nabasovaná hudba. Od úvodních minut je jasné, že nastudování Shakespearovy poslední komedie...

VIDEO: Když se mluví bez mluvení a tancuje, aniž by se tancovalo

Festival Bazaar

Pražské Divadlo Ponec v pátek uvítá mezinárodně oceňované představení o lidské komunikaci v režii špičkového...

Najdete na iDNES.cz