Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chvíli poběží film, chvíli budeme hrát, říká Krajčo o turné. Pak se stáhne

  15:34aktualizováno  15:34
Kapela Kryštof přichází s novým projektem. Po halách, klubech a divadlech jsou na řadě kina. V nich zastihnete její členy nejen živě hrající, ale i jako hrdiny dokumentu, v němž dojde i na hádky. Kdo tohle turné mine, bude si muset na živá vystoupení "Kryštofů" počkat rok.

Turné Kryštoff/on tour spojí koncert s projekcí dokumentu. O vydání DVD ale zatím frontman Richard Krajčo zatím neuvažuje. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

Frontman Richard Krajčo se totiž chce od září víc věnovat herectví i rodině. O šňůru, jež se jmenuje Kryštoff/on tour, je zájem. Několik koncertů už je vyprodaných, jinde přidali odpolední představení.

Jak vás napadlo hrát zrovna v kinech?
Přemýšleli jsme, co dělat. Máme za sebou auly a divadla, ale i kluby a haly. A před sebou roční nebo i delší pauzu. Říkali jsme si, že by bylo dobré to zakončit zase něčím novým, co na rozdíl od divadel nikdo nebude moct jen tak napodobit. Materiál o nás točíme už dlouho, a tak mě napadla kina.

Zastávky turné

Ostrava: 12. února*
Ostrava: 13. února
Olomouc: 19. února*
Hr. Králové: 26. února*
Jihlava: 5. března*
Č. Budějovice: 12. března*
Liberec: 19. března
Plzeň: 26. března
Pardubice: 2. dubna*
Mladá Boleslav: 9. dubna*
Praha (Anděl): 16. dubna*
Praha (Anděl): 17. dubna

Pozn.: Koncerty se konají od 20 hodin (s hvězdičkou mají také odpolední vystoupení od 17 hodin) v kinosálech Cinestar, vstupné je 499 korun.

Jak to vlastně bude vypadat?
Chvíli poběží film a chvíli budeme hrát. Plánujeme patnáct dokumentárních sekvencí, mezi které vložíme patnáct živých písniček. Zároveň na ně vzniknou klipy, takže ve výsledku to bude dvouapůlhodinový pořad, během něhož se bude na plátně pořád něco dít.

Kdy a proč vlastně začal dokument o vás vznikat?
Když jsme s tím kolem roku 2002 začínali, neměli jsme po pravdě žádnou velkou vidinu, co z toho bude. Ale teď máme zachyceno osm let vývoje kapely a zdaleka tam nejsou jen okamžiky, ve kterých se plácáme po ramenou a říkáme si, jak jsme skvělá parta, že jsme to spolu tak dlouho vydrželi. Odkrýváme i krize, kterými kapela prošla. Fanoušci neuvidí jenom naši historii, ale dostanou možnost nahlédnout i do soukromí.

Můžete být konkrétnější?
Na začátku jsme si řekli, že to musí být otevřené. Není to určitě drsné, jako dokument o Metallice. Takovými věcmi jako oni jsme si konečně ani neprošli. Ale je tam pár otevřených výměn názorů, krize kolem desek Mikrokosmos a Rubikon, kde řešíme, i zda má vůbec smysl, aby kapela fungovala dál. Mapuje i naše vrávorání kolem nejrůznějších managementů a spolupracovníků. Fanoušky by mohlo třeba zajímat, jak se na nás a naše návraty z koncertů dívají naše ženy, nebo věci, jako je exkurze do řecké restaurace, kterou vlastní a kde vaří náš saxofonista Nikos...

Bude z výsledku i DVD?
Zatím jsme nad tím neuvažovali. Myslím ale, že síla zážitku bude hlavně v momentu a ve spojení s koncertem. Chystáme i nové aranže písní, které ještě lidé neměli možnost slyšet. Proto přiznám, že nejsem moc zastáncem vydání DVD. Ale uvidíme po pár koncertech, jak to bude vypadat.

z příprav t-music Kryštof Tour 2010 (Frýdek-Místek)

Z příprav t-music Kryštof Tour 2010 (Frýdek-Místek)

Skupina Kryštof převzala v rámci t-music Kryštof Tour 2010 Zlatou desku (Praha, Tesla Arena, 19. 2. 2010, zleva Richard Krajčo, zástupci EMI Libor Lisý a Vladimír Kočandrle)

Skupina Kryštof při t-music Kryštof Tour 2010 získala Zlatou desku (zleva Richard Krajčo, zástupci EMI Libor Lisý a Vladimír Kočandrle)

Proč si pak dáte pauzu?
Ještě odjedeme několik festivalů, ale od září bychom rádi zastavili. Řekli jsme si zatím, že na rok, ale uvidíme, jestli za tu dobu stihneme dát dohromady nový materiál, se kterým by se dalo zase vyrazit hrát. Obrážíme to tu už deset let, a přestože se snažíme pořád vymýšlet něco nového, myslím, že když kapela koncertuje pořád dokola, začne brzy lézt lidem krkem. Taky je potřeba nabrat síly a posbírat dobrý matroš, a to nejde, když člověk pořád hraje.

Takže co budete od září dělat?
Jestli k tomu dojde, měl bych točit pokračování seriálu Znamení koně, jehož první řada bude mít v únoru premiéru na ČT. A mám rozjednané i dvě divadelní hry - v Ungeltu a Národním divadle.

z příprav t-music Kryštof Tour 2010 (Frýdek-Místek)

RIchard Krajčo se chce na podzim věnovat rodině a herectví

Takže víc času na herectví?
A také na rodinný život. Myslím, že bych se v téhle chvíli měl věnovat dětem, a to při stávajícím vypětí, protože si děláme sami i management, prostě nejde. Přiznávám, že jsem z toho už trošku unavený.

Autor:Nejčtenější

Televize Prima stáhne pořad 1 proti všem, čekala od něj víc diváků

Moderátoři pořadu 1 proti všem

Vlajková loď podzimu, jak TV Prima označovala svou novinku 1 proti všem, předčasně končí. Interaktivní tipovací soutěž,...

Zemřel zpěvák Vláďa Šafránek. Zpíval v Harleji, založil Walda Gang

Zpěvák Vláďa Šafránek zemřel v šestačtyřiceti letech

V šestačtyřiceti letech zemřel hudebník Vladimír Šafránek, zakladatel populárního uskupení Walda Gang. Známý byl i z...Český slavík letos nebude. Chce restart, další ročníky plánuje změny

Karel Gott líbá svého dvaačtyřicátého Slavíka (25. listopadu 2017).

Anketa hudební popularity Český slavík se letos neuskuteční. Informaci deníku Právo portálu iDNES.cz potvrdil Jaroslav...

Mladý, hvězdný, zamilovaný. To je Jan Žižka, film za půl miliardy korun

Představitel Jana Žižky Ben Foster s režisérem Petrem Jáklem

Velkou bitvou v lomu nedaleko Prahy začne v pondělí natáčení historického velkofilmu Jan Žižka. Zahraniční hvězdy už se...

Českého slavíka zničily sociální sítě, řekl hudební kritik Vlček v Rozstřelu

Hudební kritik Josef Vlček v diskusním pořadu Rozstřel (20. září 2018)

„Pár lidí, kteří se rozhodli Slavíka zničit, jej zničili. Je to problém sociálních sítí,” řekl hudební kritik Josef...

Další z rubriky

Deset písní je Xindlovi X málo. Dává čtrnáct a plánuje největší turné

Xindl X na společném turné s UDG a Voxelem (Lucerna Music Bar, Praha, 30....

Původně letos plánoval „bestofku“, nakonec Xindl X nahrál nové řadové album. Nese název Sexy Exity a vyjde v pátek....

RECENZE: Tony Bennett opět dokazuje, proč mistři nemusí do důchodu

Diana Krallová a Tony Bennett

Dvaadevadesátiletý zpěvák Tony Bennett má za sebou úctyhodnou kariéru a v posledních letech si užívá duety s umělci o...

Ortel míní, že Slavík ztrácí smysl, Gott a Bílá věří v návrat ankety

Vedle stříbrné příčky mezi kapelami obsadil Tomáš Ortel druhé místo i v mužské...

Na zprávu, že si Český slavík dá roční pauzu, aby upravil pravidla, reagovala pro iDNES.cz řada muzikantů včetně Lucie...

Najdete na iDNES.cz