Chvíli poběží film, chvíli budeme hrát, říká Krajčo o turné. Pak se stáhne

  15:34aktualizováno  15:34
Kapela Kryštof přichází s novým projektem. Po halách, klubech a divadlech jsou na řadě kina. V nich zastihnete její členy nejen živě hrající, ale i jako hrdiny dokumentu, v němž dojde i na hádky. Kdo tohle turné mine, bude si muset na živá vystoupení "Kryštofů" počkat rok.

Turné Kryštoff/on tour spojí koncert s projekcí dokumentu. O vydání DVD ale zatím frontman Richard Krajčo zatím neuvažuje. | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

Frontman Richard Krajčo se totiž chce od září víc věnovat herectví i rodině. O šňůru, jež se jmenuje Kryštoff/on tour, je zájem. Několik koncertů už je vyprodaných, jinde přidali odpolední představení.

Jak vás napadlo hrát zrovna v kinech?
Přemýšleli jsme, co dělat. Máme za sebou auly a divadla, ale i kluby a haly. A před sebou roční nebo i delší pauzu. Říkali jsme si, že by bylo dobré to zakončit zase něčím novým, co na rozdíl od divadel nikdo nebude moct jen tak napodobit. Materiál o nás točíme už dlouho, a tak mě napadla kina.

Zastávky turné

Ostrava: 12. února*
Ostrava: 13. února
Olomouc: 19. února*
Hr. Králové: 26. února*
Jihlava: 5. března*
Č. Budějovice: 12. března*
Liberec: 19. března
Plzeň: 26. března
Pardubice: 2. dubna*
Mladá Boleslav: 9. dubna*
Praha (Anděl): 16. dubna*
Praha (Anděl): 17. dubna

Pozn.: Koncerty se konají od 20 hodin (s hvězdičkou mají také odpolední vystoupení od 17 hodin) v kinosálech Cinestar, vstupné je 499 korun.

Jak to vlastně bude vypadat?
Chvíli poběží film a chvíli budeme hrát. Plánujeme patnáct dokumentárních sekvencí, mezi které vložíme patnáct živých písniček. Zároveň na ně vzniknou klipy, takže ve výsledku to bude dvouapůlhodinový pořad, během něhož se bude na plátně pořád něco dít.

Kdy a proč vlastně začal dokument o vás vznikat?
Když jsme s tím kolem roku 2002 začínali, neměli jsme po pravdě žádnou velkou vidinu, co z toho bude. Ale teď máme zachyceno osm let vývoje kapely a zdaleka tam nejsou jen okamžiky, ve kterých se plácáme po ramenou a říkáme si, jak jsme skvělá parta, že jsme to spolu tak dlouho vydrželi. Odkrýváme i krize, kterými kapela prošla. Fanoušci neuvidí jenom naši historii, ale dostanou možnost nahlédnout i do soukromí.

Můžete být konkrétnější?
Na začátku jsme si řekli, že to musí být otevřené. Není to určitě drsné, jako dokument o Metallice. Takovými věcmi jako oni jsme si konečně ani neprošli. Ale je tam pár otevřených výměn názorů, krize kolem desek Mikrokosmos a Rubikon, kde řešíme, i zda má vůbec smysl, aby kapela fungovala dál. Mapuje i naše vrávorání kolem nejrůznějších managementů a spolupracovníků. Fanoušky by mohlo třeba zajímat, jak se na nás a naše návraty z koncertů dívají naše ženy, nebo věci, jako je exkurze do řecké restaurace, kterou vlastní a kde vaří náš saxofonista Nikos...

Bude z výsledku i DVD?
Zatím jsme nad tím neuvažovali. Myslím ale, že síla zážitku bude hlavně v momentu a ve spojení s koncertem. Chystáme i nové aranže písní, které ještě lidé neměli možnost slyšet. Proto přiznám, že nejsem moc zastáncem vydání DVD. Ale uvidíme po pár koncertech, jak to bude vypadat.

z příprav t-music Kryštof Tour 2010 (Frýdek-Místek)

Z příprav t-music Kryštof Tour 2010 (Frýdek-Místek)

Skupina Kryštof převzala v rámci t-music Kryštof Tour 2010 Zlatou desku (Praha, Tesla Arena, 19. 2. 2010, zleva Richard Krajčo, zástupci EMI Libor Lisý a Vladimír Kočandrle)

Skupina Kryštof při t-music Kryštof Tour 2010 získala Zlatou desku (zleva Richard Krajčo, zástupci EMI Libor Lisý a Vladimír Kočandrle)

Proč si pak dáte pauzu?
Ještě odjedeme několik festivalů, ale od září bychom rádi zastavili. Řekli jsme si zatím, že na rok, ale uvidíme, jestli za tu dobu stihneme dát dohromady nový materiál, se kterým by se dalo zase vyrazit hrát. Obrážíme to tu už deset let, a přestože se snažíme pořád vymýšlet něco nového, myslím, že když kapela koncertuje pořád dokola, začne brzy lézt lidem krkem. Taky je potřeba nabrat síly a posbírat dobrý matroš, a to nejde, když člověk pořád hraje.

Takže co budete od září dělat?
Jestli k tomu dojde, měl bych točit pokračování seriálu Znamení koně, jehož první řada bude mít v únoru premiéru na ČT. A mám rozjednané i dvě divadelní hry - v Ungeltu a Národním divadle.

z příprav t-music Kryštof Tour 2010 (Frýdek-Místek)

RIchard Krajčo se chce na podzim věnovat rodině a herectví

Takže víc času na herectví?
A také na rodinný život. Myslím, že bych se v téhle chvíli měl věnovat dětem, a to při stávajícím vypětí, protože si děláme sami i management, prostě nejde. Přiznávám, že jsem z toho už trošku unavený.

Autor:

Nejčtenější

RECENZE: Vondráčková láká na dvacet nových písní, polovina nestojí za nic

Lucie Vondráčková

Jak skvělé by bylo, kdyby si Lucie Vondráčková do vší té mizérie zvratů v osobním životě mohla přečíst pochvalné...

Jak to, že jsou Češi tak vysocí? divil se Michael Caine při natáčení Žižky

Michael Caine při natáčení českého filmu Jan Žižka

Oscarový herec Michael Caine si už odehrál svůj part ve snímku Jan Žižka. V chystaném filmu Petra Jákla se anglická...

Czech Press Photo zná vítěze. Zaujala orangutanice i Babišův polibek

PŘÍRODA A VĚDA A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ (single) Lukáš Zeman, volný fotograf –...

Fotografií roku se v prestižní soutěži Czech Press Photo stal snímek orangutaní matky s umírajícím potomkem. Jeho...

V 87 letech zemřel herec Rolf Hoppe, král z Tří oříšků pro Popelku

Německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe, českým divákům je znám především...

Ve věku 87 let zemřel německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe. Divákům v Česku je znám díky roli krále v pohádce...

Hudební ceny iDNES.cz: vyberte nejoblíbenější zpěvačku, zpěváka a kapelu

Ilustrační snímek

Anketa popularity Český slavík se letos neuskuteční. I nadále však chceme vědět, kdo se těší přízni fanoušků,...

Další z rubriky

RECENZE: Vondráčková láká na dvacet nových písní, polovina nestojí za nic

Lucie Vondráčková

Jak skvělé by bylo, kdyby si Lucie Vondráčková do vší té mizérie zvratů v osobním životě mohla přečíst pochvalné...

VIDEO: Ondřej Ruml natočil k albu Zapomenutý příběh klip Králové

Ondřej Ruml

Ondřej Ruml vydal začátkem listopadu ne zcela tradiční album Zapomenutý příběh. Písně o lásce a světle, které si v sobě...

RECENZE: EvoLucie noci upije. Návrat Lucie není na jeden poslech

Kapela Lucie

Konečně jsme se dočkali. Album EvoLucie vydala kapela, která si stále drží status jedné z největších tuzemských...

Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně
Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně

Máme pro vás připraveno 50 pracích gelů a 50 aviváží od značky Feel Eco, které vaše prádlo vyperou čistě a ekologicky. Dopřejte svým dětem hygienicky čisté prádlo bez zatěžování životního prostředí.

Najdete na iDNES.cz