Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyberte vlastní Slavíky, večer se pravděpodobně usadí u Bílé a Gotta

  3:21aktualizováno  3:21
Karel Gott, Lucie Bílá i skupina Kabát vítězí v anketě Český slavík několik let za sebou. Prvenství mohou obhájit i v sobotu večer ve Státní opeře Praha, kde se udílení koná. Podle průběžných výsledků jsou jmenovaní mezi prvními šesti interprety ve svých kategoriích.

Soška Českého slavíka z roku 2002 | foto: Archiv pořadatelů

Slavnostním večerem bude provázet stejně jako loni Libor Bouček. "Vystoupí Lucie Bílá, Karel Gott, Xindl X, Tomáš Klus, Ewa Farna, Nightwork, Václav Neckář, Gabriela Gunčíková a Lukáš Adamec, Dara Rolins a další," uvedl Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica. Dodal, že všichni zpěváci i kapely budou na závěrečném galakoncertu vystupovat naživo.

Český slavík 2008 - Lucie Bílá a Karel Gott - Praha (13. prosince 2008)
Český slavík 2009 - Lucie Bílá a Karel Gott

POHLAZENÍ PO TVÁŘI. Lucie Bílá Karla Gotta vždy něžně pohladí po tváříi. Stalo se tak v roce 2008, 2009 i loni. Bude tomu tak i letos?

V současné době mohou fanoušci populární hudby hlasovat ve finálovém kole kategorie Objev roku. Do něj ze základní části postoupily Gabriela Gunčíková, Anna Jiřina Jandová a projekt Legendy se vrací. Hlasování v této kategorii ukončí moderátor sobotního večera přibližně v polovině přenosu.

Moderátor Českých slavíků Libor Bouček s novými cenami

Moderátor Českých slavíků Libor Bouček s novými cenami

Vedle slavíků v kategoriích zpěvák, zpěvačka a skupina získá ocenění i Skokan roku.

Již třetím rokem bude také předána cena pro nejpopulárnějšího slovenského interpreta v České republice Slavíci bez hranic. Zde mohou opět uspět trojnásobní vítězové No Name.

Interpret, který získal největší počet hlasů, pak převezme cenu Absolutní slavík.

Z archivu Českých slavíků

Slovenská televize Joj ve své upoutávce na nedělní vysílání finále soutěže Česko Slovensko má talent titulovala Karla Gotta a Lucii Bílou jako čerstvé vítěze letošního Českého slavíka. Těšínský to vysvětlil tím, že nejde o únik výsledků, ale chybu televize, která prý omylem odvysílala alternativní upoutávku do nedělního vysílání.

Podle průběžného stavu hlasování, který se může ještě změnit, se v kategorii zpěvaček v první šestce umístily Monika Absolonová, Lucie Bílá, Ewa Farna, Anna K., Aneta Langerová a Lucie Vondráčková. Proti loňskému roku se do první desítky zatím nedostaly Marta Jandová a Helena Vondráčková. Vondráčková se kvůli sporům s pořadateli nechala slyšet, že s anketou nechce mít nic společného a údajně vyzvala své fanoušky, aby jí hlasy neposílali.

Vyberte ZPĚVAČKU ROKU v anketě Český slavík

Mezi zpěváky zatím mají největší šanci na vítězství Vojtěch Dyk, Karel Gott, Tomáš Klus, Petr Kolář, Daniel Landa i Michal David, přestože v reakci na vyslovené podezření, že by mu někdo mohl posílat falešné hlasy, prohlásil, že se možná vyhlášení výsledků nezúčastní. Na slavnostní předávání slavíků byl podle organizátorů pozván.

Vyberte ZPĚVÁKA ROKU v anketě Český slavík

Šestici kapel s největším počtem hlasů zatím tvoří Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof, Nightwork a Olympic. V kategorii Slavíci bez hranic, určené pro interprety a kapely ze Slovenska, si zatím nejlépe vedli Elán, Miroslav Žbirka a skupina No Name.

Vyberte SKUPINU ROKU v anketě Český slavík

Poprvé v historii slavíků bude předána také cena české MTV za Videoklip roku. Nominováni byli Debbie, Charlie Straight, PSH a DJ Lucca. Za zcela mimořádný výkon bude předána zvláštní slavičí cena - Zlatý slavík. Komu bude předán, si pořadatelé nechávají jako překvapení přímého přenosu.

Vyhrát aspoň jednou Zlatého, respektive Českého slavíka se zatím podařilo 26 zpěvákům, zpěvačkám a skupinám. Rekordmanem je Karel Gott, který získal 36 Zlatých a Českých slavíků

Autoři: ,Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Andělé letos roztáhli křídla nad legendami. A zcela právem

Vladimír Merta s kytarou a cenou Anděl

Kolektivní rozhodnutí České hudební akademie budí sympatie. Dostalo se téměř na každého. Ceny Anděl jsou po jedné...

Poprvé v životě jsem měl tři nealko piva, ať to nepoděláme, říká Holý

J.A.R. mají i cenu za skladbu roku.

Skupina J.A.R. se stala hvězdou letošních Andělů. Se svou deskou Eskalace dobra proměnila tři ze čtyř nominací, včetně...

Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Najdete na iDNES.cz