Ondřej Ládek

Ondřej Ládek - Finále soutěže Česko hledá písničku, Divadlo Gong Praha (24. dubna 2007) | foto: Petr TopičiDNES.cz

Česko poprvé našlo písničku. Je to Mamut

• 12
Vítězem nové soutěže Česko hledá písničku se stal Ondřej Ládek. Absolvent FAMU z Prahy zvítězil s autorskou skladbou nazvanou Mamut.

Sedmadvacetiletý muzikant za vítězství získal briliantový šperk ve tvaru noty, jehož hodnota podle pořadatelů soutěže činí 500 tisíc korun.

Podobný klenot s poloviční hodnotou si odnesl druhý v pořadí Tomáš Suchý za píseň Vrána. Třetí místo patří Lukáši Peterkovi za skladbu Havaj. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na koncertě v kulturním domě Gong v pražských Vysočanech.

PODÍVEJTE SE SAMI
Klipy prvních tří ze soutěže Česko hledá písničku
1. MAMUT - Ondřej Ládek
Video si stáhněte ZDE
2. VRÁNA - Tomáš Suchý
3. HAVAJ - Lukáš Peterka

Záměrem pořadatelů bylo představit veřejnosti dosud neznámé tvůrce zajímavých písní. Do soutěže mohli tvůrci přihlašovat pouze své autorské skladby, které dosud nevyšly na desce a zatím je nehrají rádia ani televize.

Do soutěže se přihlásilo celkem 284 autorů, z nichž odborná porota vybrala 36 soutěžících do šesti semifinálových kol. Další vývoj soutěže již byl v rukou posluchačů, kteří písničky hodnotili formou internetového hlasování.

Kromě vítězů jednotlivých kol získali "druhou šanci" pro postup mezi jedenáct finalistů také další semifinalisté.

O výsledku finále rozhodlo více než 8000 hlasů, které svým favoritům poslali posluchači prostřednictvím sms zpráv z mobilních telefonů. Na konto vítězného Látka jich přišlo přes dva tisíce. Během všech soutěžních kol lidé poslali celkem přes 30 tisíc hlasů.

Podle organizátorů je nový soutěžní projekt Česko hledá písničku úspěšný, a proto jej chtějí na podzim zopakovat. Zájemci o účast se mohou přihlásit do konce června přes web www.ceskohledapisnicku.cz.