Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

České lvy bude moderovat Lucie Bílá. Je to pěkně drahé, říká Vachler

  10:14aktualizováno  10:14
Moderátorkou hlavního večera Českého lva za rok 2011 bude zpěvačka a příležitostná herečka Lucie Bílá. Čtrnáctinásobná Česká slavice a jedenáctinásobná držitelka Ceny TýTý přivítá třináct set hostů 3. března ve Velkém sále pražské Lucerny.

Lucie Bílá bude moderátorkou Českého lva 2012. | foto: Radim Paluš

Režisérem večera bude již tradičně zakladatel Českých lvů Petr Vachler. Prestižní filmařská ocenění vstupují do svého devatenáctého ročníku. "S hrůzou jsem si uvědomil, že hlavní večer za celou tu dobu moderovala jen jednou žena, takže jsem začal hledat ženu, která by byla schopná, šikovná, rázná, asertivní a přitom všem ještě vtipná a milá," zdůvodňuje Vachler volbu Lucie Bílé.

Na dosavadních přípravách, do kterých spadá i natáčení upoutávky hlavního večera, si Vachler pochvaluje především zpěvaččinu profesionalitu a pracovní nasazení. "Tohle u nás bohužel není tak běžné. Většina lidí dělá víc věcí najednou a o to víc si vážím lidí, kteří si dokáží vyblokovat svůj čas a dělají jen na jedné věci, ale o to intenzivněji," říká režisér.

Lucie Bílá bude moderovat Českého lva 2012.
Lucie Bílá bude moderátorkou Českého lva 2012.

"Když mi Petr Vachler zavolal, tak jsem zajásala, stejně jako jsem zajásala před lety, když mi zavolal Jára Dušek a nabídl mi být na Lvech hosteskou, která nedá najevo, kdo je, ale jenom podává Lvy předávajícím. To mě tehdy tak pobavilo, že honorářem pro mě byl jen smích, který jsem si u toho užila," vzpomíná Bílá na své dosavadní angažmá v Českých lvech.

Fotogalerie

Lucie Bílá říká, že si Českého lva velmi váží, Vachlerovu nabídku ovšem přijala především jako výzvu. "Mám pocit, že bychom si mohli být navzájem platní, už proto, jak jsme jiní. Čímž teď nemyslím anketu samotnou, ale hlavně Petra Vachlera, který bude psát scénář." Dodává, že při svém moderování nehodlá exhibovat ani bavit lidi hloupými vtípky. "Chci tomu večeru sloužit se vší pokorou k těm, kdo si půjdou pro ceny."

Zejména pro divačky večera zřejmě bude zážitkem nejen moderátorčin výkon, ale také garderóba. "Překvapilo mě, jak dovede být takový moderátor drahý. Pro chlapy jsme vždycky vzali z půjčovny smoking a nebylo co řešit, ale teď jsem stál před šatníkem Lucie Bílé a ta mi říkala: 'Tyhle stály 220 tisíc korun, tyhle jenom devadesát tisíc, tyhle dvě stě tisíc..." Já tam jen tak v němém údivu stál a v duchu byl rád, že nejsem žena."

Lucie Bílá a Petr Vachler při natáčení spotu pro Českého lva 2012.
Lucie Bílá při natáčení spotu pro Českého lva 2012.

Lucie Bílá a Petr Vachler při natáčení upoutávky hlavního večera Českého lva

"Já to beru jako montérky," kontruje ale zpěvačka. "Když chcete být v nějakém oboru první, tak podle toho také musíte vypadat a jako si nikdy nedovolím přebírat Českého slavíka v konfekčních šatech, mimochodem ty poslední byly opravdu hodně drahé, tak si samozřejmě ani moderovat nedovolím v konfekci. Moje kostýmy ovšem nekončí jen tak v zapomnění, dávám je do různých dražeb, takže jimi dělám radost dál."

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

Jsem Elba, Idris Elba. Černošský herec se hlásí k roli Jamese Bonda

Idris Elba ve filmu Temná věž

Černošský herec Idris Elba oživil svým tajemným vzkazem na Twitteru dohady, že by se mohl stát příštím Jamesem Bondem,...

RECENZE: Černý v Ku-klux-klanu baví. Než ho režisér bodne do zad

Záběr z filmu BlacKkKlansman

Nejlepší na filmu jménem BlacKkKlansman je fakt, že příběh černošského policisty, který pronikl mezi členy...

Najdete na iDNES.cz