Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ceny TýTý provětraly nudu jistot. A vyhrály

  5:41aktualizováno  5:41
Nejsledovanějším sobotním pořadem se stal přenos z udílení TýTý, anketních cen Týdeníku Televize pro nejoblíbenější tváře a pořady obrazovky. Na Nově jej vidělo 1,7 milionu lidí.

TýTý 2007 - herečka Hana Maciuchová a zpěvačka Lucie Bílá | foto: Dan MaternaMF DNES

Oč přišli ti ostatní? Kupodivu o překvapení, neboť s výjimkou zpěváků stálí vítězové ostrouhali, a o docela slušnou zábavu, protože po letech tápání se povedlo postavit příjemný moderátorský pár.

TýTý 2007: zleva Dalibor Gondík, Tereza Kostková a Yvetta HlaváčováTereza Kostková v mateřsko-dětinské stylizaci vytáhla Dalibora Gondíka z hiphurácké manýry k sebeironii a oba si připsali i pár jedovatě pohotových glos.

Co nebylo vidět
Tradici "rok od roku vtipnější" neporušil ani Karel Gott, který za sedmnácté vítězství v řadě děkoval maskérkám, ani premiérový král zábavy Leoš Mareš jásající, že má "konečně stejnou cenu jako Gott". Smysl pro humor prokázali i sportovci, kteří ceny předávali, muzikantsky večeru vládly Věra Špinarová s Marií Rottrovou a skupina Čechomor.

TýTý 2007 - herečka Hana Maciuchová a zpěvák Karel GottTýTý 2007 - moderátor zpráv Karel VoříšekTýTý 2007 - moderátor Petr VondráčekTýTý 2007 - moderátor Leoš Mareš

Tak působilo TýTý z obrazovky; jako sympatický průvan, ne-li ještě přímo průlom. A co vidět nebylo?

Kterak se lidé v sále sázejí, jestli se zase nebude hrát a zpívat živě; ano, opět vyhrál playback. Nebo jak se produkce změnila v nadháněče, když o reklamní přestávce hlediště prořídlo: "Zpátky do sálu, konec pauzy! Pane Rímský, paní Svobodová, zpátky! Voni jsou snad hluchý!"

TýTý 2007: Marek EbenMimo kamery zůstal prolog: sběratelé podpisů v hale, fotografové lovící hvězdy u eskalátorů či historky od šaten. Třeba jak Marek Eben přišel o krásné muzeální holi z roku 1920, protože mu den předtím operovali meniskus – mohl zásah sledovat a "radit".

Nebo že fanklub Vladimíra Hrona vynesl někdejšího baviče i mezi nominované zpěváky, přestože jeho televizní pořad už neběží. Nebo že režisérka Četnických humoresek Pavlína Moskalyková-Solo přiletěla speciálně až ze Spojených států.

TýTý 2007 - hlasatelka Kamila MoučkováJak to bylo po přenosu
Jako by se ceny TýTý blížily Oscarům – či alespoň noblesním zvyklostem karlovarskému festivalu. Neboť i při poctě osmdesátileté Kamile Moučkové celý sál povstal a z pražského hotelu Clarion, jenž večer hostil, byla znát zkušenost jeho vedení z karlovarského Puppu.

A co se probíralo po přenosu? Že díky Maciuchové a Ivanu Trojanovi vyhráli mistři herci, ne pouze tváře. Jak Ulice svým nenápadným pracovitým během na dlouhou trať vytřela telenovelám zrak.

Proč právě prostá levná hra Hádej, kdo jsem! vynesla Primě dvě ceny – i když její průvodce Petr Vondráček coby Objev roku 2007 sám přiznal, že už tu "straší" léta. Proč dva ze tří oceněných v barvách ČT nemohli osobně přijít. A kdo vyhraje příště, když Nova, jež si připsala pět vítězů, už tiše točí pilotní díly dalších seriálů.
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

RECENZE: Živelný ruský rock duní svobodou romantického Léta z osmdesátek

Moment z filmu Léto

Když jeho filmu tleskal letošní festival v Cannes, seděl ruský režisér Kirill Serebrennikov v domácím vězení. O to více...

Jsem Elba, Idris Elba. Černošský herec se hlásí k roli Jamese Bonda

Idris Elba ve filmu Temná věž

Černošský herec Idris Elba oživil svým tajemným vzkazem na Twitteru dohady, že by se mohl stát příštím Jamesem Bondem,...

RECENZE: Prská, bublá, duní, vrže. Béčkový veležralok závidí Čelistem

Záběr z filmu Meg: Monstrum z hlubin

Do filmu Meg: Monstrum z hlubin nacpalo studio 150 milionů dolarů, přesto výsledek může jen závidět Čelistem, kde obrys...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz