Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ceny TýTý provětraly nudu jistot. A vyhrály

  5:41aktualizováno  5:41
Nejsledovanějším sobotním pořadem se stal přenos z udílení TýTý, anketních cen Týdeníku Televize pro nejoblíbenější tváře a pořady obrazovky. Na Nově jej vidělo 1,7 milionu lidí.

TýTý 2007 - herečka Hana Maciuchová a zpěvačka Lucie Bílá | foto: Dan MaternaMF DNES

Oč přišli ti ostatní? Kupodivu o překvapení, neboť s výjimkou zpěváků stálí vítězové ostrouhali, a o docela slušnou zábavu, protože po letech tápání se povedlo postavit příjemný moderátorský pár.

TýTý 2007: zleva Dalibor Gondík, Tereza Kostková a Yvetta HlaváčováTereza Kostková v mateřsko-dětinské stylizaci vytáhla Dalibora Gondíka z hiphurácké manýry k sebeironii a oba si připsali i pár jedovatě pohotových glos.

Co nebylo vidět
Tradici "rok od roku vtipnější" neporušil ani Karel Gott, který za sedmnácté vítězství v řadě děkoval maskérkám, ani premiérový král zábavy Leoš Mareš jásající, že má "konečně stejnou cenu jako Gott". Smysl pro humor prokázali i sportovci, kteří ceny předávali, muzikantsky večeru vládly Věra Špinarová s Marií Rottrovou a skupina Čechomor.

TýTý 2007 - herečka Hana Maciuchová a zpěvák Karel GottTýTý 2007 - moderátor zpráv Karel VoříšekTýTý 2007 - moderátor Petr VondráčekTýTý 2007 - moderátor Leoš Mareš

Tak působilo TýTý z obrazovky; jako sympatický průvan, ne-li ještě přímo průlom. A co vidět nebylo?

Kterak se lidé v sále sázejí, jestli se zase nebude hrát a zpívat živě; ano, opět vyhrál playback. Nebo jak se produkce změnila v nadháněče, když o reklamní přestávce hlediště prořídlo: "Zpátky do sálu, konec pauzy! Pane Rímský, paní Svobodová, zpátky! Voni jsou snad hluchý!"

TýTý 2007: Marek EbenMimo kamery zůstal prolog: sběratelé podpisů v hale, fotografové lovící hvězdy u eskalátorů či historky od šaten. Třeba jak Marek Eben přišel o krásné muzeální holi z roku 1920, protože mu den předtím operovali meniskus – mohl zásah sledovat a "radit".

Nebo že fanklub Vladimíra Hrona vynesl někdejšího baviče i mezi nominované zpěváky, přestože jeho televizní pořad už neběží. Nebo že režisérka Četnických humoresek Pavlína Moskalyková-Solo přiletěla speciálně až ze Spojených států.

TýTý 2007 - hlasatelka Kamila MoučkováJak to bylo po přenosu
Jako by se ceny TýTý blížily Oscarům – či alespoň noblesním zvyklostem karlovarskému festivalu. Neboť i při poctě osmdesátileté Kamile Moučkové celý sál povstal a z pražského hotelu Clarion, jenž večer hostil, byla znát zkušenost jeho vedení z karlovarského Puppu.

A co se probíralo po přenosu? Že díky Maciuchové a Ivanu Trojanovi vyhráli mistři herci, ne pouze tváře. Jak Ulice svým nenápadným pracovitým během na dlouhou trať vytřela telenovelám zrak.

Proč právě prostá levná hra Hádej, kdo jsem! vynesla Primě dvě ceny – i když její průvodce Petr Vondráček coby Objev roku 2007 sám přiznal, že už tu "straší" léta. Proč dva ze tří oceněných v barvách ČT nemohli osobně přijít. A kdo vyhraje příště, když Nova, jež si připsala pět vítězů, už tiše točí pilotní díly dalších seriálů.
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Další z rubriky

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.cz