Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ceny TýTý: nezůstal kámen na kameni

  22:11aktualizováno  22:11
Čekala se mírná změna, přišla smršť. Na sobotním udílení anketních cen TýTý pro nejoblíbenější tváře obrazovky musela většina favoritů, stálých vítězů minulých let, předat štafetu jiným jménům. FOTOGRAFIE

Posílily tváře České televize v čele s Markem Ebenem, který nasbíral napříč kategoriemi nejvíce hlasů, pořadem roku 2003 se stal poprvé cyklus Novy Tele Tele."Rodiče nás vychovali, abychom nemluvili sprostě. Ale my mluvíme sprostě veřejně, za peníze a ještě za to dostáváme ceny," prohlásila aktérka Tele Tele Veronika Žilková, která mezi herečkami skončila čtvrtá.

Také v této kategorii nezůstal kámen na kameni: vyhrála ji Libuše Šafránková, dlouholetá vítězka Jiřina Bohdalová byla třetí. "Vždy jsem si vážila hlasů diváků bez ohledu na to, že jsem dosud nevyhrála," vyznala se Šafránková.

Její manžel Josef Abrhám byl třetí mezi herci, kde také nastala změna - Miroslava Donutila sesadil z trůnu Viktor Preiss. "Doufám, že jste si mě nespletli," děkoval překvapený Preiss.

Mezi dabéry vystřídal na prvním místě Pavel Soukup Miroslava Moravce, v kategorii moderátorů sportu přebil Robert Záruba Pavla Poulíčka a na půdě průvodců publicistických pořadů vyhrál Marek Eben nad Radkem Johnem.

Esemesky vnesly nový vítr

Pro Ebena lidé hlasovali i v dalších dvou oborech, takže v konečném součtu hlasů se stal absolutním vítězem. "Jsem pořád v šoku, lidé asi nevědí, kam mě zařadit," žertoval po přenosu, na což mu Karel Gott odpověděl: "A to se právě načítá!"
Eben vzkázal "rukulíbám" těm, kdo hlasovali písemně, a "palcelíbám" všem, kdo zaslali esemesky.

Právě "esemeskové" druhé kolo hlasování, jež se letos odehrálo poprvé, zřejmě vneslo do ankety nový vítr. "Dohromady v obou kolech přišlo více než dvě stě dvacet tisíc hlasů," uvedla šéfredaktorka pořádajícího časopisu Týdeník Televize Daniela Kupsová.

Gott a Bílá oblibu neztrácejí

Dřívější oblibu obhájili jen moderátor zpráv Pavel Zuna, průvodce soutěží Vladimír Čech, dabérka Valérie Zawadská a zpěváci Lucie Bílá a Karel Gott. Naopak změnu v televizní zábavě hlásila kromě pořadu Tele Tele i výměna na postu moderátorů zábavných pořadů: vyhrál Vladimír Hron, který si připsal též čtvrté místo mezi zpěváky, zatímco někdejší král bavičů Petr Novotný skončil čtvrtý.

Nesl to však s úsměvem: "Už bylo na čase, aby nastoupila nová generace, a já jsem Hronův velký ctitel. Viděl jsem jeho začátky, už tehdy byl dobrý. Prosadili jsme ho jako téměř neznámého na velkou show v hale, kde každý ze zkušených bavičů byl po deseti minutách rád, že žije - Hron vydržel pětačtyřicet minut a dostal lidi do varu," vyprávěl Novotný.

Nejen diváci, i porota volící osobnost pro vstup do Dvorany slávy vešla do jiných vod. Poctila tvůrce animovaných večerníčků Zdeňka Smetanu. "Sesumíroval jsem si krásnou řeč, ale když vidím kolem tolik slavných lidí, nevím, co bych řekl," děkoval Smetana.

Která televize se ujme příštího ročníku?

Třináctý ročník TýTý naťukl i další možnou změnu. Obnovil totiž úvahy, zda a jak zapojit do pořádání společné slavnosti všechny stanice. Zatím mají smlouvu s Týdeníkem Televize Kavčí hory, ale na půdě Asociace televizních organizací už leží návrhy na změnu. Patří k nim možnost, že by se ČT, Nova a Prima v přípravě pořadu rok co rok střídaly, nebo takzvaný "den smíření" přenos jedné ze stanic by vždy přejaly všechny.

Po hlasech pátrat nebudu, slibuje absolutní vítěz Marek Eben

Součet hlasů ve třech oborech, za uvádění publicistiky, soutěží a zábavy, vynesl Marka Ebena do čela ankety TýTý. Počtem 37 410 hlasů se stal absolutním vítězem - v historii TýTý už podruhé. "Pořád jsem v šoku," řekl po skončení televizního přenosu.

Zjistíte si, kolik hlasů jste dostal ve které kategorii?
Podívám se na to, pokud to otisknou třeba v Týdeníku Televize, ale sám po tom pátrat určitě nebudu. Stačí, že to vůbec vyšlo.

Letošní listina vítězů je plná změn.
Mám samozřejmě radost, že spoustu cen získala Česká televize, i když já jsem takříkajíc zaujatý. A vlastní výhra mě těší hlavně kvůli lidem, kteří se mnou dělají pořad Na plovárně, protože já to chápu především jako cenu pro Plovárnu.

Může úspěch na TýTý pomoci ČT v jejích dnešních potížích?
Obávám se, že České televizi může pomoci jen parlament, ale nejsem
si jist, zda právě odtud posílají do TýTý hlasy.

Proč ne? Vždyť i poslanec je divák.
Je, ale jeho hlasování nechápu.

Vrátí se váš pořad O poklad Anežky České?
Není zrušen, jen dočasně pozastaven. Jenže víte, jak dlouho může v Česku trvat dočasnost.

Budete na podzim moderovat první udílení televizních cen České filmové a televizní akademie?
Je to zatím ve stadiu úvah.

TÝTÝ 2003

POŘAD 1. Tele tele
2.
Banánové rybičky
3. Politické harašení
Jsou hvězdy, které nehasnou
Nemocnice na kraji města
MODERÁTOR SPORTU 1. Robert Záruba
2.
Pavel Poulíček
3. Petr Vichnar
Vojtěch Bernatský
Jana Nováková
MODERÁTOR PUBLICISTIKY 1. Marek Eben
2.
Radek John
3. Josef Klíma
Jana Bobošíková
Pavlína Danková
MODERÁTOR ZPRÁV

1. Pavel Zuna
2.
Jolana Voldánová
3. Marcela Augustová
Lucie Borhyová
Karel Voříšek

MODERÁTOR ZÁBAVY 1. Vladimír Hron
2.
Marek Eben
3. Halina Pawlowská
Petr Novotný
Petr Rychlý

MODERÁTOR SOUTĚŽÍ
1. Vladimír Čech
2.
Marek Eben
3. Jan Rosák
Zdeněk Podhůrský
Aleš Zbořil
DABÉR

1. Pavel Soukup
2.
Miroslav Moravec
3. Jiří Krampol
Zdeněk Mahdal
Pavel Trávníček

DABÉRKA 1. Valérie Zawadská
2.
Zlata Adamovská
3. Věra Galatíková
Ivana Andrlová
Ilona Svobodová
ZPĚVAČKA

1. Lucie Bílá
2.
Helena Vondráčková
3. Iveta Bartošová
Marie Rottrová
Hana Zagorová

ZPĚVÁK 1. Karel Gott
2.
Petr Muk
3. Bohuš Matuš
Vladimír Hron
Martin Maxa
HEREČKA 1. Libuše Šafránková
2.
Iva Janžurová
3. Jiřina Bohdalová
Libuše Šafránková
Veronika Žilková
Jiřina Jirásková
HEREC 1. Viktor Preiss
2.
Miroslav Donutil
3. Josef Abrhám
Václav Vydra
Tomáš Töpfer
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ Marek Eben
DVORANA SLÁVY Zdeněk Smetana

POROVNEJTE: Výsledky ankety TýTý za rok 2002, 2001, 2000, 1999 a 1998.

Libuše Šafránková se stala vítězkou kategorie herečka v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze. Cenu jí předal kolega Boris Rösner.

Marek Eben se stal absolutním vítězem ankety TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze. Další cenu získal coby nejpopulárnější moderátor publicistických pořadů.

Karel Gott se stal vítězem kategorie zpěvák v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze.

Libuše Šafránková se stala vítězkou kategorie herečka v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze.

Viktor Preiss se stal vítězem kategorie herec v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze. Cenu mu předala jeho bývalá kolegyně z Divadla na Vinohradech Dagmar Havlová.

Vladimír Hron se stal vítězem kategorie moderátor zábavných pořadů v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze.

Vladimír Čech se stal vítězem kategorie moderátor soutěžních pořadů v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze.

Lucie Bílá se svým přítelem Václavem Bártou na slavnostním večeru v Praze, kde byla 21. února vyhlášena vítězkou kategorie zpěvačka v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky.

Pavel Zuna (vlevo) se stal vítězem kategorie moderátor zpravodajství v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze. Cenu mu předal ředitel České televize Jiří Janeček.

Herečka Veronika Žilková 21. února převzala cenu za pořad Tele Tele, který zvítězil v kategorii pořad roku v anketě TýTý.

Výtvarník, scenárista a režisér Zdeněk Smetana se stal laureátem televizní Dvorany slávy v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze.

Autoři: ,
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jennifer Lawrence ve filmu matka!
RECENZE: Hororová matka! vyvolá spíše dojem chaosu než děsu

Už od dob, kdy v roce 2000 vznikalo jeho Rekviem za sen, hledá Darren Aronofsky inspiraci v hlubinách podvědomí, kde se stýká strach s nepřiznanými touhami.  celý článek

Dalibor Gondík jako Helena Vondráčková
TELEVIZIONÁŘ: Babiš, Aerosmith, nebo Pink? Jejich tvář má také známý hlas

Ustálenou lenivou skladbu sobotních taškařic zase jednou rozbije státotvorný test národa s rituální hrou na povolební koláče, sloupce, procenta a sňatky z...  celý článek

Hana Vagnerová a Adam Mišík ve filmu Bajkeři
RECENZE: Výchovní Bajkeři mají blíž k Vinařům než k Snowboarďákům

Fakt, že Snowboarďáci byli jen jedni, platí po premiéře filmu Bajkeři dvojnásob. Nová komedie o teenagerech totiž neví, koho má bavit.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.