Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ceny Novy budou letos poprvé i za film

  2:31aktualizováno  2:31
Ze tří na čtyři kategorie se rozrostly anketní ceny televize Nova nazvané Anno, jejichž vítězové za rok 2007 budou vyhlášeni zítra v přímém přenosu z pražské Goja Music Hall.

Anno 2006 - Lucie Borhyová | foto: Ivan Chlud

Jako vždy diváci vybírali nejoblíbenějšího muže, ženu a pořad Novy; poprvé však zvolí také nejpopulárnější z českých filmů, na jejichž vzniku se stanice podílela.

Anketa se koná již potřinácté. Hlasuje se tradičně prostřednictvím kuponů z tisku, internetu a SMS zpráv. Ani v letošních nominovaných pěticích nechybějí loňští výherci ceny: seriál Ordinace v růžové zahradě, jeho tehdejší herecká hrdinka Daniela Šinkorová a moderátor hudebních pořadů Leoš Mareš.

Do nominací se vešli rovněž všichni předešlí nositelé pomyslného stříbra a bronzu. Mezi ženami to jsou moderátorky zpráv Lucie Borhyová a Markéta Fialová; s nimi se utkají seriálové herečky Zlata Adamovská z Ordinace a Hana Maciuchová z Ulice.

Anno 2006 - Ray KorantengMužské pole po odchodu Pavla Zuny ovládli kromě Mareše Rey Koranteng, moderátorský partner Borhyové, a herec Petr Rychlý. Také tato sestava v nominacích zůstává, doplní ji bavič Dalibor Gondík a moderátor zpráv Karel Voříšek.

Mezi pořady před rokem následovaly po vítězné Ordinaci seriály Ulice a Pojišťovna štěstí; opět se utkají navzájem, do jejich bitvy vstoupí ještě magazín Koření a Televizní noviny.

Následovat bude TýTý
Poprvé však Nova přivedla k hlasování i návštěvníky kin, neboť snímky, na jejichž vzniku se podílela, vesměs teprve chystá do vysílání.

Souboj romance Bestiář, muzikálu Kvaska, tragikomedie Medvídek, hrabalovské ságy Obsluhoval jsem anglického krále a smutnoveselé komedie Vratné lahve může poskytnout zajímavé vodítko před udílením Českých lvů, které vypukne za týden.

Anno 2006 - Daniela ŠinkorováRáz galavečera Anno však neurčí filmy, nýbrž seriály. Slavností provedou hvězdy Ordinace Daniela Šinkorová, Ivana Jirešová a Veronika Nová, ceny předají herci včetně seriálových lékařů.

Patří k nim Petr Nárožný z Pojišťovny štěstí, kterou zastoupí i Jana Švandová a Miroslav Etzler, dále Ladislav Potměšil, David Suchařípa, Ota Jirák a Jan Šťastný, kteří nosí bílé pláště v Ordinaci, sestřičky z Ordinace Jitka Čvančarová, Michaela Dolinová a Veronika Jeníková, ale také Jana Krausová z Ulice.

Po "nováckých" cenách Anno budou následovat Týtý 2007, v nichž tváře obrazovky změří síly napříč stanicemi. Sedmnáctý ročník ankety pořádané Týdeníkem Televize se již rozbíhá, diváci mohou dávat hlasy v devíti kategoriích: osobnost zpráv, publicistiky a zábavy, herec, herečka, zpěvák, zpěvačka, pořad a seriál roku.

TýTýZ prvních kol vzejde vždy pět nejúspěšnějších v každé oblasti, o nichž se bude hlasovat znovu počátkem dubna. Finále TýTý přenáší 12. dubna z pražského Clarionu rovněž Nova, během večera určí diváci pomocí SMS ještě Objev roku a porota uvede do Dvorany slávy některého ze zasloužilých televizních tvůrců.


Nominace Anno 2007

Nejoblíbenější žena Novy

Zlata Adamovská
Lucie Borhyová
Markéta Fialová
Hana Maciuchová
Daniela Šinkorová

Nejoblíbenější muž Novy

Dalibor Gondík
Rey Koranteng
Leoš Mareš
Petr Rychlý
Karel Voříšek

Nejoblíbenější pořad Novy

Koření
Ordinace v růžové zahradě
Pojišťovna štěstí
Televizní noviny
Ulice

Nejoblíbenější film z Novy

Bestiář
Kvaska
Medvídek
Obsluhoval jsem anglického krále
Vratné lahve 
Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...GLOSA: Hutka poslal na Zemana smrtku. To už není protestsong, ale nevkus

Jaroslav Hutka (Open Air Music Festival Trutnov 2012)

„Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, zubatá už na Hrad chvátá,“ zpívá se v novince...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Poslední role. Robert Redford oznámil, že chce skončit s hraním

Robert Redford (Benátky, 1. září 2017)

Oscarový herec a režisér Robert Redford ohlásil konec kariéry. Pro Deadline potvrdil svá slova z rozhovoru v časopisu...

Další z rubriky

VIDEO: Nechte se okouzlit, láká rodinné fantasy Louskáček a čtyři říše

Trailer k filmu Louskáček a čtyři říše

V hlavních rolích Keira Knightley, Helen Mirrenová či Morgan Freeman. Na lákavé obsazení láká film Louskáček a čtyři...

RECENZE: Živelný ruský rock duní svobodou romantického Léta z osmdesátek

Moment z filmu Léto

Když jeho filmu tleskal letošní festival v Cannes, seděl ruský režisér Kirill Serebrennikov v domácím vězení. O to více...

Úžasňákovi 2 porazili obřího žraloka, měli o dvacet tisíc diváků víc

Záběr z filmu Úžasňákovi 2

I svůj druhý víkend v našich kinech opanovali animovaní Úžasňákovi 2. Přišlo na ně 42 tisíc diváků, o dvacet tisíc více...

Najdete na iDNES.cz