Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ceny Novy budou letos poprvé i za film

  2:31aktualizováno  2:31
Ze tří na čtyři kategorie se rozrostly anketní ceny televize Nova nazvané Anno, jejichž vítězové za rok 2007 budou vyhlášeni zítra v přímém přenosu z pražské Goja Music Hall.

Anno 2006 - Lucie Borhyová | foto: Ivan Chlud

Jako vždy diváci vybírali nejoblíbenějšího muže, ženu a pořad Novy; poprvé však zvolí také nejpopulárnější z českých filmů, na jejichž vzniku se stanice podílela.

Anketa se koná již potřinácté. Hlasuje se tradičně prostřednictvím kuponů z tisku, internetu a SMS zpráv. Ani v letošních nominovaných pěticích nechybějí loňští výherci ceny: seriál Ordinace v růžové zahradě, jeho tehdejší herecká hrdinka Daniela Šinkorová a moderátor hudebních pořadů Leoš Mareš.

Do nominací se vešli rovněž všichni předešlí nositelé pomyslného stříbra a bronzu. Mezi ženami to jsou moderátorky zpráv Lucie Borhyová a Markéta Fialová; s nimi se utkají seriálové herečky Zlata Adamovská z Ordinace a Hana Maciuchová z Ulice.

Anno 2006 - Ray KorantengMužské pole po odchodu Pavla Zuny ovládli kromě Mareše Rey Koranteng, moderátorský partner Borhyové, a herec Petr Rychlý. Také tato sestava v nominacích zůstává, doplní ji bavič Dalibor Gondík a moderátor zpráv Karel Voříšek.

Mezi pořady před rokem následovaly po vítězné Ordinaci seriály Ulice a Pojišťovna štěstí; opět se utkají navzájem, do jejich bitvy vstoupí ještě magazín Koření a Televizní noviny.

Následovat bude TýTý
Poprvé však Nova přivedla k hlasování i návštěvníky kin, neboť snímky, na jejichž vzniku se podílela, vesměs teprve chystá do vysílání.

Souboj romance Bestiář, muzikálu Kvaska, tragikomedie Medvídek, hrabalovské ságy Obsluhoval jsem anglického krále a smutnoveselé komedie Vratné lahve může poskytnout zajímavé vodítko před udílením Českých lvů, které vypukne za týden.

Anno 2006 - Daniela ŠinkorováRáz galavečera Anno však neurčí filmy, nýbrž seriály. Slavností provedou hvězdy Ordinace Daniela Šinkorová, Ivana Jirešová a Veronika Nová, ceny předají herci včetně seriálových lékařů.

Patří k nim Petr Nárožný z Pojišťovny štěstí, kterou zastoupí i Jana Švandová a Miroslav Etzler, dále Ladislav Potměšil, David Suchařípa, Ota Jirák a Jan Šťastný, kteří nosí bílé pláště v Ordinaci, sestřičky z Ordinace Jitka Čvančarová, Michaela Dolinová a Veronika Jeníková, ale také Jana Krausová z Ulice.

Po "nováckých" cenách Anno budou následovat Týtý 2007, v nichž tváře obrazovky změří síly napříč stanicemi. Sedmnáctý ročník ankety pořádané Týdeníkem Televize se již rozbíhá, diváci mohou dávat hlasy v devíti kategoriích: osobnost zpráv, publicistiky a zábavy, herec, herečka, zpěvák, zpěvačka, pořad a seriál roku.

TýTýZ prvních kol vzejde vždy pět nejúspěšnějších v každé oblasti, o nichž se bude hlasovat znovu počátkem dubna. Finále TýTý přenáší 12. dubna z pražského Clarionu rovněž Nova, během večera určí diváci pomocí SMS ještě Objev roku a porota uvede do Dvorany slávy některého ze zasloužilých televizních tvůrců.


Nominace Anno 2007

Nejoblíbenější žena Novy

Zlata Adamovská
Lucie Borhyová
Markéta Fialová
Hana Maciuchová
Daniela Šinkorová

Nejoblíbenější muž Novy

Dalibor Gondík
Rey Koranteng
Leoš Mareš
Petr Rychlý
Karel Voříšek

Nejoblíbenější pořad Novy

Koření
Ordinace v růžové zahradě
Pojišťovna štěstí
Televizní noviny
Ulice

Nejoblíbenější film z Novy

Bestiář
Kvaska
Medvídek
Obsluhoval jsem anglického krále
Vratné lahve 
Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

VIDEO: Do říše kouzel druhých Fantastických zvířat míří mladý Brumbál

Eddie Redmayne ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít

Pod názvem Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny přijde 15. listopadu do našich kin pokračování příběhu, který se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz