Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čekání skončilo, ABBA se opět sešla díky muzikálu Mamma Mia!

  10:54aktualizováno  10:54
Po 22 let se všichni členové legendární skupiny ABBA ukázali opět pohromadě. Čtveřice se sešla na švédské premiéře filmového muzikálu Mamma Mia! ve Stockholmu.

Členové skupiny ABBA a herci muzikálu Mamma Mia! - švédská premiéra filmového muzikálu Mamma Mia! (4. července 2008) | foto: Reuters

. Kdo je Abba

ABBA se stala jednou z nejvýraznějších skupin konce 70. a počátku 80. let a její písně se hojně hrají dodnes. Původně dva zpívající manželské páry se však v roce 1982 rozpadly jak v osobním, tak i v profesionálním životě, a všichni čtyři pohromadě - Björn Ulvaeus, Benny Andersson, Agnetha Fältskogová a Anni-Frid Lyngstadová - spolu naposledy koncertovali v roce 1986. Při jedné soukromé příležitosti se pak sešli ještě v roce 1999, avšak zcela neveřejně.

Mamma Mia! je filmovou verzí dosud posledního úspěšného muzikálu "mužských B" z legendárního kvarteta. Hlavní roli v něm ztvárnila americká herečka Meryl Streepová. Spolu s ní ve filmu účinkují i Pierce Brosnan nebo Stellan Skarsgaard. Na produkci se podílel i Tom Hanks.

Fältskogová a Lyngstadová se na premiéře objaly se Streepovou a pak společně předvedly tanec. Herci filmu se poté ukázali na tiskové konferenci, kde hovořili o náročnosti svých rolí, v nichž se snoubila nutnost zpívat někdejší hity s nošením přiléhavého oblečení.

Brosnan, známý v poslední době spíš z rolí Jamese Bonda, řekl, že natáčení filmu bylo jeho celoživotním zážitkem, i když nošení elastanového oblečení bylo velkou výzvou.

Streepová, která nebyla s to sdělit, která písnička z repertoáru ABBA jí je nejmilejší, řekla, že byla nadšená, že obdržela opět pěveckou roli od dob středoškolských muzikálů jako Oklahoma, kde si také zahrála.

. Muzikál Mamma Mia!

"Stroj na peníze" už vydělal přes 2 miliardy dolarů

Z muzikálu Mamma Mia!Původně divadelní muzikál Mamma Mia! měl premiéru v roce 1999 v Londýně; od té doby vydělal téměř dvě miliardy dolarů a zhlédlo jej přes 30 milionů diváků. Loni se představil též v Česku. Dílo drží světový rekord v počtu představení nazkoušených různými divadelními soubory. Vypráví příběh osmnáctileté Sophie Sheridanové, která se snaží před svatbou zjistit, kdo je vlastně její otec.

Ulvaeus měl pro pěvecké kapacity herců jen slova chvály. "Většina jich si nemyslí, že mohou zpívat, ale mohou, o tom váš ujišťuji," prohlásil.

Björn Ulvaeus a Benny Andersson pokračují v hudební činnosti a píšou muzikály. Agnetha Fältskogová a Anni-Frid Lyngstadová se uchýlily více do ústraní, avšak i ony po rozpadu skupiny každá zvlášť vydaly svá sólová alba.
Nejčtenější

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...

Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Herci z muzikálů včetně Mamma Mia nedostali honoráře, došlo na insolvenci

Herečka Alena Antalová v hlavní roli Donny v muzikálu Mamma Mia v pražském...

Producent Jiří Jurtin a jeho firma Crystal Skull je ve finančních potížích. Tvrdí, že společnost Ticket Art Praha mu...

Další z rubriky

Guilty pleasure. Jaké jsou tajné televizní lásky, za které se stydíme?

Beverly Hills 90210 - Steve a Kelly

Anglický výraz „guilty pleasure“ čili provinilé potěšení pronikl do televizní říše jako označení pořadů, které...

VIDEO: King Skate vylíčí, jak se skateboarding prokousal totalitou

Trailer k filmu King Skate

Zatímco před kamerami se řadí spartakiádní cvičenci, v ústraní se do totalitní šedi dobývá nový hit: divoká jízda za...

Alois Švehlík nahradil Třísku. Teď balancuje s Mádlem Na střeše

Herci Alois Švehlík a Dui Ahn Tran spolu s režisérem Jiřím Mádlem během...

Režírující herec Jiří Mádl točí podle vlastního scénáře svůj druhý film Na střeše, a to doslova ve výškách nad Prahou....

Najdete na iDNES.cz