Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bullet for My Valentine křísí metalové legendy

  4:25aktualizováno  4:25
Už podle názvu (Kulka pro mou milou) je zřejmé, že Bullet for My Valentine bude drsná kapela. "Chtěli jsme, aby naše jméno bylo tvrdé, ale zároveň romantické – jako naše muzika," říká Matthew Tucker, zpěvák velšské party, která se hrdě hlásí ke starobylé nálepce metal.

Bullet For My Valentine | foto: Sony BMG

"Pantera, Iron Maiden, Metallica, Slayer, Megadeth, to jsou naše vzory. Vzhlížíme k minulosti, ale nestydíme se za to. Klasice se nic nevyrovná. Snažíme se znít moderně, ale naše kořeny jsou staré a poctivé, to je jasné. Současné kapely za nic nestojí, jejich písničky, to není nic víc než jen sedm minut neorganizovaného hluku," nešetří konkurenci Tucker.

Když vám dá Zombie padáka
Pravda je, že kritikou nešetřily ani recenze debutu Poison, který Bullet for My Valentine vydali v roce 2005. Nejčastěji kapelu obviňovaly z nepůvodnosti a paradoxně ji přirovnávaly k tolik odmítaným současníkům – například k Lostprophets. Některé z nich však oceňovaly energii, nasazení a písňovou strukturu.

Avšak album se poměrně slušně prodávalo, a to nejen v Británii, ale i v Americe, takže se kapele podařilo získat poměrně lukrativní post předskokana na americkém turné Roba Zombieho. Brzy o něj však přišli vinou "nevymáchaných úst" Matthewa Tuckera, který se na webu nechal slyšet, že headliner je neuvěřitelný chamtivec a zachází s nimi jako s kusem hadru.

Druhý den dostali padáka a jeli domů. "Na jedné straně jsme měli štěstí, že jsme se do Ameriky vůbec dostali, na straně druhé jsme si to zkazili, ale takové věci se stávají," říká Tucker. "Teď už jsme chytřejší a už takové blbosti rozhodně dělat nebudeme," dodává.

"Naše deska je dobrá, vyděláte"
Nyní kapela vydává druhé album Scream, Aim, Fire a opět v rámci propagace vypouští poměrně razantní slova. "Většina rockových kapel na druhém albu dramaticky vyměkne, aby se zalíbila gramofirmě a víc se prodávala, ale my jsme se rozhodli jít přesně opačnou cestou. Naše nová deska je rychlejší, tvrdší a agresivnější. Máme z ní výborný pocit," vykládá Tucker.

A sebevědomě toto téma dál rozvíjí: "Není záhodno poslouchat gramofirmu, která všechny muzikanty bez skrupulí nutí do komerce. Já to chápu, je to jejich práce, potřebují vydělat a o nic jiného jim v zásadě nejde, ale v našem zájmu zase je přesvědčit je, že vydělají, i když bude naše deska nekomerční – protože bude prostě dobrá." 

Zatím kapele tento přístup poměrně vychází, album přistálo hned po vydání na čtvrté příčce žebříčku Billboardu, což je úspěch, o němž se zřejmě nesnilo ani samotným sebejistým muzikantům. A pokud si při momentálním turné po Americe dají pozor na ústa, možná se jejich kariéra posune výrazně vpřed.

"Na koncerty se moc těšíme, živé hraní je bezesporu naše nejsilnější stránka, takže doufáme, že se na nás přijde podívat co nejvíc lidí," říká Tucker. Český posluchač se o tom, alespoň podle současných informací, nebude mít možnost přesvědčit na vlastní uši, protože rozpis evropského turné, které začíná 2. června, tuzemsko (aspoň zatím) nezahrnuje.

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

RECENZE: Charismatický Pepula. Sukův portrét dost říká, ale i zamlčuje

Josef Suk během koncertu Pražského jara v roce 2007

Novináři, kteří znali houslistu Josefa Suka, vědí, jak byl plachý a uzavřený. Přimět ho k rozhovoru bylo velmi obtížné....

Projde i úkrok mimo metal, fanoušci festivalu Brutal Assault věří

Záběr z festivalu Brutal Assault 2017. Na snímku kapela Samael

Loni měli vyprodáno, do vojenské pevnosti v Jaroměři-Josefově dorazilo kolem dvaceti tisíc lidí. Letos bude mít...

Brooklynští Grizzly Bear se probrali ze zimního spánku a nabarvili trosky

Newyorská kapela Grizzly Bear vystoupí poprvé v České republice

Poprvé se u nás objeví kapela Grizzly Bear. Parta z newyorského Brooklynu, která kombinuje rock s vokálním harmoniemi,...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz