Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Britský DJ slaví narozeniny v Barumbě

  14:36aktualizováno  14:36
O l o m o u c - Kvalitní úlovek se podařil olomouckému tanečnímu klubu Barumba. V rámci evropského turné zde v pátek vystoupí na své jediné tuzemské zastávce DJ Colin Dale, který se zařadil mezi absolutní špičku díky pravidelnému hraní v klubech The Rex v Paříži a Heaven či Fabric v Londýně. "Původně měl Dale hrát pouze na Slovensku, ale pro neshody pořadatele s majitelem klubu se vystoupení přesunulo k nám," prozradil jeden z majitelů Barumby Tomáš Skácel a přidává perličku. "Navíc to všechno vyšlo tak, že u nás Dale oslaví narozeniny," prozradil Skácel.

Colin Dale se na taneční scéně objevuje již patnáct let. Kariéru začal v osmdesátých letech v soulových klubech, jako byly 100 Club a Cat Whiskers. V šestnácti letech mu legendární Tim Westwood nabídl první DJské vystoupení v klubu Gossips, kde hrál soulovou a funkovou klasiku. Jako jeden z průkopníků na rádiu Kiss FM v jeho raných pirátských dnech se zasloužil o přiblížení undergroundové hudby širšímu veřejnému publiku. Vystupoval na ilegálních parties společně s osobnostmi jako Norman Jay, Paul Trouble Anderson a Fabio, a sám si tak mezi nimi vydobyl výsadní postavení.

Vazba k funkovým kořenům a schopnost reagovat na náladu publika a připravit lidem nezapomenutelný zážitek provází celou Daleovu kariéru. Jeho styl je variabilní, většina ho označuje za techno DJe, ale pověst mu vynesly i tech-houseové sety, s nimiž se ovšem často nepředstavuje.

I když loni vystupoval po celém světě, zvládl Dale loni vydat tři desky na vlastním labelu Abstract Dance. Na albech spolupracoval společně se členy formací The Advent a Transient. Stále má  pořad na rádiu Kiss FM, který je vysílán i na internet a kde každý týden sleduje nové nahrávky.

Také tuzemským návštěvníkům parties není jméno Colin Dale neznámé. Fanoušci si jej mohou pamatovat z prosincové akce Fabric vs. The End v Benešově, z pražské Evolution Party či z únorové noci v pražském Roxy. V Olomouci jej doprovodí rezidentka klubu Barumba jménem Lucca (Sound Of Mersey) a slovenský DJ Little Lui (Extreme), který se objevil na Hané v rámci prvního Technolabu.
"Colin Dale je dnes jedním z nejvýznamnějších umělců, kteří přispívají k rozvoji taneční scény, a je respektovanou osobností v odborných kruzích po celém světě," bilancuje současnou Daleovu pozici klub Barumba na svých internetových stránkách.

Den po vystoupení britského DJe nabízí olomoucký klub jungleový večírek, jehož hvězdou bude projekt Da Babas. Se svými sety se představí DJové Katcha (Workshops) a Inspiral X62 (dvoika.troika).

Britský DJ Colin Dale

Britský DJ Colin Dale za gramofony

Autoři:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Příští obětí vlny korektnosti může být Ježíšek nebo Vinnetou

„Malá černoška“ z přelomu 18. a 19. století se v Amsterdamu nově jmenuje „Dívka...

Až ve středu poběží v televizi oblíbená vánoční komedie Láska nebeská, vychutnejme si pořádně okamžik, kdy v ní děti...

OBRAZEM: Od Ungeltu po Zlín. Co přejí do nového roku čeští umělci

Divadlo Ungelt, Praha

Na závěr roku tradičně vybíráme z došlých novoročenek od kulturních institucí, jako jsou galerie, divadla nebo...

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

Najdete na iDNES.cz