Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Boskovický festival slaví dvacet let, nabízí opět široce rozmáchlý program

  16:01aktualizováno  16:01
Jedna z nejstarších stále fungujících letních přehlídek, festival pro židovskou čtvrť Boskovice, otevře ve čtvrtek 5. července svůj "kulatý" 20. ročník. Potrvá až do pozdních nedělních nočních hodin.

Pro Tata Bojs je festival v Boskovicích takřka "domácí půda". | foto:  Michal Šula, MAFRA

Jan Spálený

Jan Spálený

Vzhledem ke státnímu svátku začíná boskovický festivalu už ve čtvrtek ráno filmovými projekcemi, během dne bude otevřeno několik výstav a proběhnou první divadelní představení. Večerní hudební program je věnován už počtvrté bluesové hudbě. Na tomto programu spolupracuje pořádající Unijazz s dramaturgií Mezinárodního festivalu Blues Alive. Letos vystoupí například Jan Spálený Trio nebo Ondřej Konrád se skupinou Gumbo.

Jak je vidno z prvního dne, Boskovice jsou přehlídkou v pravém slova smyslu multižánrovou, a ačkoli hudba zde hraje bezpochyby prim, důraz na jiná umělecká odvětví je zde kladen mnohem patrněji než na jiných akcích podobného druhu.

Riders On The Storm od Doors si s Michalem Pavlíčkem přišla zazpívat Monika...

Monika Načeva

Během každého dne se bude koncertovat na několika místech. Vystoupí například písničkáři Václav Havelka III. a Bonus nebo skupiny Unkilled Worker Machine, Gerda Blank, OTK, Ještě jsme se nedohodli, Rudovous či Zuby nehty. Páteční a sobotní večerní program v amfiteátru láká například na jména Michal Prokop, Paramount Styles (USA), Dim Locator (Aus/UK), Sto zvířat, Monika Načeva, Acollective (Izrael) nebo Tata Bojs.

Divadelní program festivalu nabídne například stále populárnější Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka, ale také Magorův sbor, SKUTR nebo Aničku a letadýlko. Pro děti zahraje oblíbený Kašpárek v rohlíku. V bohaté filmové sekci lze navštívit například několikadílný profil Miloše Formana, dnes už klasiku Trainspotting nebo nový diskutovaný dokument Rok konopí.

Z filmu Trainspotting

Z filmu Trainspotting

Boskovický festival nabízí i bohatý doprovodný program, jehož součástí jsou přednášky, komentované prohlídky židovské čtvrti, cyklovýlet, výtvarné i řemeslné dílny. Z jednotlivých hudebních scén poběží on-line přenos na zvláštním webu http://www.boskovice.tv.

Permanentka na celý festival stojí na místě 590 Kč, studenti zaplatí o 100 Kč méně. Lze si zakoupit vstupenky i na jednotlivé koncerty a představení. Veškeré další informace o kompletním programu a vstupném najdete zde.

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Další z rubriky

Lana del Rey přijede na Sziget. Uzavírá výčet hlavních lákadel festivalu

Zpěvačka Lana Del Rey

Americká zpěvačka Lana del Rey, kterou před šesti lety proslavily hity Video Games nebo Born to Die, uzavírá výčet...

VIDEO: Michal Kindl představuje singl i album Barvy. Barevným klipem

Zpěvák Michal Kindl

Nové jméno na scéně představuje Michal Kindl, skladatel, klavírista a zpěvák, který si na poměry branže v pozdním věku...

Jak dopadnou Andělé? Tak či onak přistanou v dobrých rukách

Kapela J.A.R.

Už v úterý večer se dozvíme, kdo z tuzemských hudebníků se bude těšit ze zlaté sošky, jež se udělují jako ceny Anděl....

Najdete na iDNES.cz