Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bolek Polívka láká na putovní Manéž

  12:31aktualizováno  12:31
Olomouc, Přerov - Drezúra lvů či vystoupení cvičených dikobrazů jsou součástí představení, se kterým známý komik Bolek Polívka zavítal také do Olomouce. Hvězda televizní obrazovky v úterý poprvé uvedla na louce u Envelopy v Olomouci společně s cirkusem JO-JOO program nazvaný "Turné Grand Manéž 2001". Ve středu se zde uskuteční druhé představení a poté se vše stěhuje do Přerova.

Jedná se o projekt, jehož první částí je klasické cirkusové vystoupení pro děti, poté začíná pravá Manéž. "Grand Manéž jsme začali chystat hned po skončení té loňské. Už v listopadu byla vybrána a zajištěna místa, kde se bude hrát. Začali jsme v sobotu v Olšanech, ale akce bohužel kolidovala s Večerem Franty Kocourka," uvedl Luděk Horáček z farmy Bolka Polívky.

Nechybí žádná z typických ingrediencí televizní Manéže - písně Petra Hapky nebo zajímaví hosté. "Účast všech hostů je limitována současnými divadelními prázdninami," řekl k účinkování známých osobností Luděk Horáček. Nechybí mezi nimi například herec Pavel Zedníček či jeho kolega Jiří Pecha.

Diváci uvidí "to nejlepší z nejlepšího", co se kdy v televizní Manéži objevilo. "V televizi jsme limitováni, ale nyní můžeme divákům nabídnout více, třeba právě cirkus," přiblížil program Horáček.

Bolek Polívka se představí i jako zpěvák, když v lyrické písničce Lulu od kytaristy Pražského výběru Michala Pavlíčka vyznává lásku pod střechou šapitó se vznášející akrobatce, manželce principála cirkusu. Zajímavá je parafráze na cyklistickou Tour de France, v níž dává Bolek se svými spoluúčinkujícími Barinem a Frettym řádně do těla dobrovolníkovi z řad publika.

"S Bolkem cirkus spolupracuje už hodně dlouho. Účastníme se téměř všech jeho akcí a klape nám to," hodnotil spolupráci se známým komikem ředitel cirkusu Jaroslav Joo.

Trasu turné kopíruje i Kinematograf bratří Čadíků, který uměníchtivým divákům vždy po skončení Manéže nabídne filmové představení pod širým nebem.

Z Olomouce se zítra Manéž přestěhuje do Přerova, kde se Bolek Polívka a cirkus JO-JOO představí ve čtvrtek a pátek v parku Michalov. Poté se svým programem navštíví Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Vsetín, Kroměříž a celé letošní "Turné Grand Manéž 2001" skončí koncem července v Olšanech.

Bolek Polívka.

Barin (vlevo) a Frety z Manéže Bolka Polívky si prohlížejí ostny dikobrazů Pichláka a Bodlinky majitele Tomáše Ringela (uprostřed), kteří vystupují v programu cirkusu JO-JOO v Olomouci

Autor:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín, autor postaviček Dlabáčka či Rambouska

Klasik českého kresleného humoru Vladimír Renčín

Po dlouhé nemoci zemřel jeden z nejznámějších klasiků českého kresleného humoru Vladimír Renčín. Ilustrátorovi a...

Islámský stát komplikuje život i hercům. Michael Caine si změnil jméno

Michael Caine ve filmu Mládí

Britský herec Michael Caine, představitel Batmanova komorníka Alfreda a milosrdného doktora z Pravidel moštárny, byl...

Ringo Starr a poslední člen Bee Gees Barry Gibb získají titul sir

Ringo Starr bude na Grammy vystupovat, cenu za celoživotní dílo pro Beatles si...

Z bývalého člena skupiny The Beatles Ringo Starra, hudebníka Barryho Gibba z kapely Bee Gees či bývalého britského...

Najdete na iDNES.cz