Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bohemia talent zná svoji vítězku

  21:26aktualizováno  21:26
Jihlava - Je několik minut po dvaadvacáté hodině a v jihlavském Domě kultury odborů zní píseň vítěze festivalu populární tvorby Bohemia talent 2001. Respektive vítězky. Nejšťastnější z 11 finalistů je Irena Kousalová z Prostějova. Svojí interpretací písně z repertoáru Leony Machálkové zaujala porotu natolik, že získala v tajném hlasování nejvíce bodů.

"Jsem šťastná. Vždy, když jsem doma zkoušela, předpovídal mi můj tatínek, že v hudebním světě budu tak nanejvýš prát Gottovi ponožky," svěřila se po svém triumfu dívka, kterou nade vše láká muzikál.

"Chystám se na konkurz do muzikálu Kleopatra, který připravuje Michal David," řekla dívka, jež doufá i v to, že jí jihlavský úspěch pomůže v nastartování kariéry. Známý středoproudý hitmaker Michal David byl i předsedou jihlavské poroty a věnoval vítězce možnost nahrání singlu ve svém studiu.

V závěsu za Irenou Kousalovou se umístila studentka státní konzervatoře Petra Záklasníková s písní Alanis Morissett z filmu Město Andělů. Třetí příčku obsadil jeden z trojice mužů mezi soutěžícími - Michal Hudček. Ten má za sebou nejen studia na konzervatoři, ale i účinkování v muzikálu Pomáda, kde ztvárnil roli Rogera. Mimo zpěv je i učitelem hry na akordeon a úspěšným sportovcem.

Nejvíce diváckých sympatií si na jihlavském koncertě získala dvojice mladých zpěvaček z Uherského Brodu: Linda Koutná a Lenka Šebková. Ty na pódiu kulturního domu zpívaly píseň Tell Him, hit dvojice Celine Dion a Barbara Streisand, a obdržely Cenu diváků. Duo zaujalo i porotu, která se rozhodla udělit zvláštní cenu. Lenka Šebková a Linda Koutná získaly možnost studiové nahrávky ve studiu Michala Davida a Luboše Lauterbacha.

Na nahrávku promosinglu se mohou těšit také nejmladší finalistka, šestnáctiletá Lenka Molová, Žaneta Kantorová a Edita Valentová.

"Myslím, že letošní ročník měl nejvyšší úroveň," řekla Petra Buzková, která v porotě soutěže, již všichni znají spíše pod názvem Mladá píseň, zasedala již potřetí. Spokojen byl i Krasimír Marinov ze společnosti Freddie Promotion, která soutěž pořádá. "Soutěžící jsou skvěle připraveni už od svých učitelů. Je vidět, že mladí lidé na sobě pracují a že je to baví. To je důležité a to by mělo fungovat," svěřil se prezident soutěže.

poznámka

Kdo je profesionál?
Příkladem, jak se záměr rozchází s realizací, byl koncert soutěže Bohemia Talent. Organizátoři na jedné straně používají slova jako gala, talent, profesionalita. Na straně druhé nabízejí exkurzi do let osmdesátých, kdy gala byla snad jen nesvoboda. V sobotu připravili galapřehlídku nedokonalostí, které interpretům dost ublížily. Zvuk svým neumětelstvím vyvolával pocit, kdy člověk neví, zda se má smát či plakat, scéna zase vypadala jak z pokleslé estrády. Detail, řekne si možná někdo. Ovšem detaily skládají celek! Největší lekci z profesionality tak dali pořadatelům ti, kterým samotným se mělo dostat profesionálního servisu - soutěžící talenty.

Autoři:Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Další z rubriky

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín, autor postaviček Dlabáčka či Rambouska

Klasik českého kresleného humoru Vladimír Renčín

Po dlouhé nemoci zemřel jeden z nejznámějších klasiků českého kresleného humoru Vladimír Renčín. Ilustrátorovi a...

V 93 letech zemřela Luba Skořepová, herečka zkoumající záhady přírody

Luba Skořepová

Ve věku 93 let zemřela herečka Luba Skořepová. Hrála v Národním divadle, desítky postav vytvořila i v televizních...

V Ománu zemřel známý 28letý DJ Avicii, proslavil ho hit Levels

V Ománu zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské...

V Ománu zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Oznámila to jeho tisková mluvčí.

Najdete na iDNES.cz