Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bohemia talent zná svoji vítězku

  21:26aktualizováno  21:26
Jihlava - Je několik minut po dvaadvacáté hodině a v jihlavském Domě kultury odborů zní píseň vítěze festivalu populární tvorby Bohemia talent 2001. Respektive vítězky. Nejšťastnější z 11 finalistů je Irena Kousalová z Prostějova. Svojí interpretací písně z repertoáru Leony Machálkové zaujala porotu natolik, že získala v tajném hlasování nejvíce bodů.

"Jsem šťastná. Vždy, když jsem doma zkoušela, předpovídal mi můj tatínek, že v hudebním světě budu tak nanejvýš prát Gottovi ponožky," svěřila se po svém triumfu dívka, kterou nade vše láká muzikál.

"Chystám se na konkurz do muzikálu Kleopatra, který připravuje Michal David," řekla dívka, jež doufá i v to, že jí jihlavský úspěch pomůže v nastartování kariéry. Známý středoproudý hitmaker Michal David byl i předsedou jihlavské poroty a věnoval vítězce možnost nahrání singlu ve svém studiu.

V závěsu za Irenou Kousalovou se umístila studentka státní konzervatoře Petra Záklasníková s písní Alanis Morissett z filmu Město Andělů. Třetí příčku obsadil jeden z trojice mužů mezi soutěžícími - Michal Hudček. Ten má za sebou nejen studia na konzervatoři, ale i účinkování v muzikálu Pomáda, kde ztvárnil roli Rogera. Mimo zpěv je i učitelem hry na akordeon a úspěšným sportovcem.

Nejvíce diváckých sympatií si na jihlavském koncertě získala dvojice mladých zpěvaček z Uherského Brodu: Linda Koutná a Lenka Šebková. Ty na pódiu kulturního domu zpívaly píseň Tell Him, hit dvojice Celine Dion a Barbara Streisand, a obdržely Cenu diváků. Duo zaujalo i porotu, která se rozhodla udělit zvláštní cenu. Lenka Šebková a Linda Koutná získaly možnost studiové nahrávky ve studiu Michala Davida a Luboše Lauterbacha.

Na nahrávku promosinglu se mohou těšit také nejmladší finalistka, šestnáctiletá Lenka Molová, Žaneta Kantorová a Edita Valentová.

"Myslím, že letošní ročník měl nejvyšší úroveň," řekla Petra Buzková, která v porotě soutěže, již všichni znají spíše pod názvem Mladá píseň, zasedala již potřetí. Spokojen byl i Krasimír Marinov ze společnosti Freddie Promotion, která soutěž pořádá. "Soutěžící jsou skvěle připraveni už od svých učitelů. Je vidět, že mladí lidé na sobě pracují a že je to baví. To je důležité a to by mělo fungovat," svěřil se prezident soutěže.

poznámka

Kdo je profesionál?
Příkladem, jak se záměr rozchází s realizací, byl koncert soutěže Bohemia Talent. Organizátoři na jedné straně používají slova jako gala, talent, profesionalita. Na straně druhé nabízejí exkurzi do let osmdesátých, kdy gala byla snad jen nesvoboda. V sobotu připravili galapřehlídku nedokonalostí, které interpretům dost ublížily. Zvuk svým neumětelstvím vyvolával pocit, kdy člověk neví, zda se má smát či plakat, scéna zase vypadala jak z pokleslé estrády. Detail, řekne si možná někdo. Ovšem detaily skládají celek! Největší lekci z profesionality tak dali pořadatelům ti, kterým samotným se mělo dostat profesionálního servisu - soutěžící talenty.

Autoři:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...Tři ceny Anděl vyhrála kapela J.A.R., v síni slávy je Vladimír Merta

J.A.R. jsou kapelou roku.

V pražském Foru Karlín se udílely ceny České hudební akademie, tedy Andělé za rok 2017. Tři ze čtyř nominací proměnila...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

GLOSA: Andělé porazili České lvy. Muzikanti šetřili časem i aktivismem

Vladimír Merta se na cenách Anděl pustil do politiků.

Jistě, žádné výroční ceny nestrhají žebříčky sledovanosti. Ale v letošním derby filmových Českých lvů s hudebními...

Další z rubriky

Umělci pomáhají uprchlíkům. U2 na koncertech, herci přímo v Řecku

U2 vydáním novinky Songs of Innocence překvapili.

Frontman irské kapely U2 Bono Vox se proslavil zálibou v humanitární a charitativní práci. Pomáhal lidem nemocným virem...

V 93 letech zemřela Luba Skořepová, herečka zkoumající záhady přírody

Luba Skořepová

Ve věku 93 let zemřela herečka Luba Skořepová. Hrála v Národním divadle, desítky postav vytvořila i v televizních...

OBRAZEM: Od Ungeltu po Zlín. Co přejí do nového roku čeští umělci

Divadlo Ungelt, Praha

Na závěr roku tradičně vybíráme z došlých novoročenek od kulturních institucí, jako jsou galerie, divadla nebo...

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.cz