Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bílé ženy prostě musí být šílené

  11:43aktualizováno  11:43
Carola se zamiluje a jde za svou láskou světa kraj, aby posléze ve filmu Bílá Masajka šla stejný kus cesty zpátky. To už bude těžší.

Bílá masajka - Fotografie z filmu Bílá masajka (2006) | foto: Bontonfilm

Film režisérky Hermine Huntgeburthové vznikl podle bestselleru Bílá masajka autorky Corinne Hofmannové.

Vypráví příběh Caroly (Nina Hossová), která se na konci své dovolené v Keni setká s válečníkem z kmene Samburu Lemalianem (Jacky Ido). Fascinovaná se bláznivě zamiluje, zruší zpáteční let a svého přítele (Janek Rieke) pošle domů samotného.

"Žena, kterou hraju, má v sobě jistou dávku nevinnosti, hodně zvědavosti a velkou sílu. Přihodí se jí něco, co nedokáže ovlivnit: zamiluje se do muže, který ji neskutečně přitahuje. Musí být s ním, jinak nebude moct dál normálně žít," charakterizuje svou postavu Hossová.

"Místy se chová poněkud naivně, ale jindy se projevuje zase její obrovská vůle a přímost, která někdy téměř hraničí s ignorancí. Je pozoruhodné, jak se jí daří vypořádat se s každodenním životem v tak šíleném horku a neznámém prostředí."

Herečka přiznává, že sama by do podobného extrému nikdy nešla, ale chápe ho. "Snažila jsem se k postqvě najít svou vlastní cestu. I když jde o skutečný příběh, nebylo mým cílem kopírovat nebo imitovat Corinne Hofmannovou, ale pochopit její charakter a motivace."

Carola se pustí do hledání svého nového milého. Po zničující cestě africkou divočinou potká Němku Elisabeth (Katja Flint), s níž se spřátelí. Po několikadenním čekání ve městě Maralalu narazí také na Lemaliana a následuje jej do jeho vesnice Barsaloi.

Hrdinka chce zapomenout na předešlý život ve Švýcarsku a s obrovskou energií se snaží překonat všechny překážky a začít nový život v Africe. To, co považovala za největší lásku ve svém životě, se však změní v utrpení.

Bílá masajka se natáčela přímo v Keni. "Region i samotný kmen jsem až do té doby znala pouze z knih a vlastního bádání," vzpomíná německá režisérka Hermine Huntgeburthová, která má na kontě filmy Im Kreis der Lieben (1991), Das Trio (1998) či televizní thriller Romeo (2000).

"Jakmile jsme se tam ale dostali, začala jsem jimi být ihned fascinována. Jsou to lidé s velkým smyslem pro humor i velkým srdcem. Jsou to také talentovaní herci a nám se dostalo vřelého uvítání. Myslím, že Corinne Hofmannová byla těmi lidmi a samotnou Afrikou unesena podobně jako my."

Pro režisérku byl nejtěžší najít představitele hlavní mužské role. "Strávili jsme hledáním spoustu času. Jacky byl posledním adeptem v dlouhém castingu. Přemýšleli jsme o tom, že by roli hrál přímo někdo z kmene, ale to by bylo příliš náročné. Potřebovali jsme, aby herec tu situaci dokázal vnímat stejně jako my ostatní," říká Huntgeburthová.

"Jako Evropan s africkými kořeny byl Jacky ideální. V Keni žil po dlouhou dobu už před tímto filmem a podařilo se mu proniknout do tamější kultury. Je to velmi pozitivní a sympatický hrdina. velký, pohledný. a hlavně to není Američan, což bylo velmi důležité. Rozdíl mezi Afričany a Evropany není tak velký jako mezi Afričany a Američany."

"Abych řekl pravdu, můj první dojem byl, že je to šílené. Později jsem si nicméně uvědomil, jak je ta postava silná, což mě hodně motivovalo. Člověk velmi zřídka narazí na roli Afričana, která je tak odlišná, s tolika různými stránkami a úrovněmi. To mi velmi vyhovuje, protože mám africké kořeny," dodává herec Jacky Ido.

"Strávil jsem s kmenem Samburu poměrně dlouhou dobu. Měl jsem k dispozici učitele jejich jazyka a snažil jsem se pochytit také různé zvyky a způsob života. Velmi o sebe pečují - muži denně věnují dvě nebo tři hodiny tomu, aby se hodili do gala. Jsou na svůj zevnějšek velice hrdí," vzpomíná herec.

BÍLÁ MASAJKA (Die Weisse Massai)
drama, 126 minut (Bontonfilm)
režie: Hermine Huntgeburthová - scénář: Johannes W. Betz (podle románu Corinne Hofmannové)
kamera: Martin Langer - hudba: Niki Reiser
hrají: Nina Hossová, Jacky Ido, Katja Flintová, Antonio Prester, Janek Rieke
oficiální web: www.massai.ch

Autoři:Nejčtenější

Na Slovensku žádají konec výstavy Ringo Čecha. Není to umění, argumentují

František Ringo Čech v ostravské galerii Chagall.

Zaměstnanci Liptovské galerie P. M. Bohúňa se distancovali od výstavy Františka Ringo Čecha, která je zde k vidění od...

GLOSA: Pharrell Williams na Colours zklamal víc než deštivé počasí

Pharrell Williams s kapelou N.E.R.D. na Colours of Ostrava (18. července 2018)

První den letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava přilákal velké množství návštěvníků, jeho vyvrcholením byl...Mamma Mia! Muzikál je zpět, se Streepovou, Brosnanem i babičkou Cher

Záběr z pokračování snímku Mamma Mia!

Filmařsky sice žádná sláva, ale nakažlivá nálada, výteční herci a písně skupiny ABBA vylepšili před deseti lety...

RECENZE: Mamma Mia! Druhý díl filmového muzikálu se málem uvzlyká

Z plakátu k filmu Mamma Mia 2

Když se romantický kýč zbaví živelnosti, co mu zbude? Sladkobolnost. Právě to se přihodilo druhému dílu úspěšného...

VIDEO: Buď zemře hladem, nebo mezi žraloky. Útěk znovu zkusí Motýlek

Motýlek

Koncem září přijde do kin nová verze slavného dramatu Motýlek. Roli muže, který se snaží uprchnout z trestanecké...

Další z rubriky

RECENZE: Mamma Mia! Druhý díl filmového muzikálu se málem uvzlyká

Z plakátu k filmu Mamma Mia 2

Když se romantický kýč zbaví živelnosti, co mu zbude? Sladkobolnost. Právě to se přihodilo druhému dílu úspěšného...

KOMENTÁŘ: V thajské jeskyni už chybí snad jen reality show

Děti slaví před nemocnicí v Chiangrai Prachanukroh, kde se zotavují chlapci...

Kdo si oddechl, že záchranou malých fotbalistů ze zatopené thajské jeskyně vypjaté drama skončilo, hluboce se zmýlil....

VIDEO: „V kapele může být jen jeden hysterický buzík“. Freddie Mercury

Trailer k filmu Bohemian Rhapsody

S novým trailerem se hlásí o slovo životopisný film Bohemian Rhapsody, jehož hrdinou je Freddie Mercury, legendární...

Najdete na iDNES.cz