Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bílé ženy prostě musí být šílené

  11:43aktualizováno  11:43
Carola se zamiluje a jde za svou láskou světa kraj, aby posléze ve filmu Bílá Masajka šla stejný kus cesty zpátky. To už bude těžší.

Bílá masajka - Fotografie z filmu Bílá masajka (2006) | foto: Bontonfilm

Film režisérky Hermine Huntgeburthové vznikl podle bestselleru Bílá masajka autorky Corinne Hofmannové.

Vypráví příběh Caroly (Nina Hossová), která se na konci své dovolené v Keni setká s válečníkem z kmene Samburu Lemalianem (Jacky Ido). Fascinovaná se bláznivě zamiluje, zruší zpáteční let a svého přítele (Janek Rieke) pošle domů samotného.

"Žena, kterou hraju, má v sobě jistou dávku nevinnosti, hodně zvědavosti a velkou sílu. Přihodí se jí něco, co nedokáže ovlivnit: zamiluje se do muže, který ji neskutečně přitahuje. Musí být s ním, jinak nebude moct dál normálně žít," charakterizuje svou postavu Hossová.

"Místy se chová poněkud naivně, ale jindy se projevuje zase její obrovská vůle a přímost, která někdy téměř hraničí s ignorancí. Je pozoruhodné, jak se jí daří vypořádat se s každodenním životem v tak šíleném horku a neznámém prostředí."

Herečka přiznává, že sama by do podobného extrému nikdy nešla, ale chápe ho. "Snažila jsem se k postqvě najít svou vlastní cestu. I když jde o skutečný příběh, nebylo mým cílem kopírovat nebo imitovat Corinne Hofmannovou, ale pochopit její charakter a motivace."

Carola se pustí do hledání svého nového milého. Po zničující cestě africkou divočinou potká Němku Elisabeth (Katja Flint), s níž se spřátelí. Po několikadenním čekání ve městě Maralalu narazí také na Lemaliana a následuje jej do jeho vesnice Barsaloi.

Hrdinka chce zapomenout na předešlý život ve Švýcarsku a s obrovskou energií se snaží překonat všechny překážky a začít nový život v Africe. To, co považovala za největší lásku ve svém životě, se však změní v utrpení.

Bílá masajka se natáčela přímo v Keni. "Region i samotný kmen jsem až do té doby znala pouze z knih a vlastního bádání," vzpomíná německá režisérka Hermine Huntgeburthová, která má na kontě filmy Im Kreis der Lieben (1991), Das Trio (1998) či televizní thriller Romeo (2000).

"Jakmile jsme se tam ale dostali, začala jsem jimi být ihned fascinována. Jsou to lidé s velkým smyslem pro humor i velkým srdcem. Jsou to také talentovaní herci a nám se dostalo vřelého uvítání. Myslím, že Corinne Hofmannová byla těmi lidmi a samotnou Afrikou unesena podobně jako my."

Pro režisérku byl nejtěžší najít představitele hlavní mužské role. "Strávili jsme hledáním spoustu času. Jacky byl posledním adeptem v dlouhém castingu. Přemýšleli jsme o tom, že by roli hrál přímo někdo z kmene, ale to by bylo příliš náročné. Potřebovali jsme, aby herec tu situaci dokázal vnímat stejně jako my ostatní," říká Huntgeburthová.

"Jako Evropan s africkými kořeny byl Jacky ideální. V Keni žil po dlouhou dobu už před tímto filmem a podařilo se mu proniknout do tamější kultury. Je to velmi pozitivní a sympatický hrdina. velký, pohledný. a hlavně to není Američan, což bylo velmi důležité. Rozdíl mezi Afričany a Evropany není tak velký jako mezi Afričany a Američany."

"Abych řekl pravdu, můj první dojem byl, že je to šílené. Později jsem si nicméně uvědomil, jak je ta postava silná, což mě hodně motivovalo. Člověk velmi zřídka narazí na roli Afričana, která je tak odlišná, s tolika různými stránkami a úrovněmi. To mi velmi vyhovuje, protože mám africké kořeny," dodává herec Jacky Ido.

"Strávil jsem s kmenem Samburu poměrně dlouhou dobu. Měl jsem k dispozici učitele jejich jazyka a snažil jsem se pochytit také různé zvyky a způsob života. Velmi o sebe pečují - muži denně věnují dvě nebo tři hodiny tomu, aby se hodili do gala. Jsou na svůj zevnějšek velice hrdí," vzpomíná herec.

BÍLÁ MASAJKA (Die Weisse Massai)
drama, 126 minut (Bontonfilm)
režie: Hermine Huntgeburthová - scénář: Johannes W. Betz (podle románu Corinne Hofmannové)
kamera: Martin Langer - hudba: Niki Reiser
hrají: Nina Hossová, Jacky Ido, Katja Flintová, Antonio Prester, Janek Rieke
oficiální web: www.massai.ch

Autoři:Nejčtenější

V Ománu zemřel známý 28letý DJ Avicii, proslavil ho hit Levels

V Ománu zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské...

V Ománu zemřel ve věku 28 let švédský DJ Avicii, jehož občanské jméno je Tim Berling. Oznámila to jeho tisková mluvčí.

VIDEO: Nahé ženy jsou u nás naposledy. Organizátoři lákají i na orgasmy

Na výstavě Voayer ukazují dívky vše, co se ukázat dá.

Voayer: Poslední výstava skutečných nahých žen. Nekompromisní název láká diváky na kontroverzní výstavu, která k nám...Doutník, sklenku a třikrát ho...o, vyzval DeVito k vzpomínce na Formana

Danny DeVito a Jack Nicholson ve slavném Formanově snímku Přelet nad kukaččím...

Edward Norton, Danny DeVito, Jim Carrey i Antonio Banderas. Největší osobnosti Hollywoodu vyjádřily smutek nad odchodem...

Formana už pochovali. Všichni jsme jeho děti, míní režisér Jiří Strach

Miloš Forman

Poslední rozloučení s režisérem Milošem Formanem se konalo v neděli na místním hřbitově v americkém městě Warren, kde...

GLOSA: Ani na masáž nebyl čas. Ivanka Trumpová baví naivitou

Ivanka Trumpová v Bílém domě (3. února 2017)

Ivanka Trumpová přepisuje pravidla úspěchu. Respektive si to myslí. Loni vydala knihu, ve které ženám radí, jak si...

Další z rubriky

VIDEO: Scream for Me Sarajevo. Rockový svátek v obléhaném městě

Bruce Dickinson, charizmatický frontman kapely Iron Maiden, na koncertě...

Bruce Dickinson, frontman kapely Iron Maiden, odehrál v roce 1994 památný rockový koncert uprostřed obléhání Sarajeva....

RECENZE: Proč jsou to Magické hlubiny, když v nich funí čeští kapři?

Záběr z televizní série Magické hlubiny

Možná někdo zjistil, že výhodnější než riskovat s hranými projekty je vsadit na přírodu, která nic nezkazí. A jestli v...

RECENZE: Zabíjeli kvůli bazénům. To je levný výklad kauzy Metanol

Lukáš Vaculík v hlavní roli filmu Metanol

Metanolová aféra, která začala roku 2012, obnáší padesátku mrtvých a řadu lidí s trvalým postižením. Už kvůli nim se...

Najdete na iDNES.cz