Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bílá o chybějící Vondráčkové: Helena bude mít plné sály. Ať se děje cokoliv

  16:15aktualizováno  16:15
Už už mířil diktafon směrem k Lucii Bílé, když se ozvalo: "Paní Bílá, čeká na vás Karel Gott." Oceněná zpěvačka jen pokrčila rameny a prohodila k novináři: Co byste dělal, kdyby vám někdo tohle řekl..." A ve vteřině byla pryč a pózovala po boku mnohonásobného Slavíka se svou třináctou soškou.

V rozhovoru pro iDNES.cz se ale nakonec stihla vyjádřit ke všem svým kolegyním. "Každá generace potřebuje svoji Ewu," pochválila bronzovou Farnou.

Po pětačtyřicátém udílení Slavíků pro vás třináctka nebude nešťastným číslem.
Po sobotě určitě ne. Ale já jsem dostala dva (směje se a ukazuje Slavíka v hlavní ženské kategorii a sošku absolutního vítěze).

Překvapení se nekoná

Slavíky mají Gott, Bílá a Kabát

Na jedno z udílení cen jste vyrazila v šatech z knoflíků pro štěstí, nyní máte na sobě šaty s třináctkou. Jste pověrčivá?
Nejsem. Když se člověk někdy nudí, myslí na hlouposti a špatný sny, ale já si ani tím nenechám rozhodit hezký den. Do opery jsem ale přišla s dvanáctkou na šatech a třináctka se z ní stala teprve na pódiu. Chtěla jsem, aby mi s ní Libor (Bouček, moderátor večera - pozn. red.) pomohl, ale on to nepochopil. To se nemůžete divit, je to chlap... (směje se)

Od kterého návrháře tenhle "dres" s číslem máte?
Šaty mi šila Liběna Rochová a je na nich úžasné, že se na ně dá kreslit. Proto jsem na ně mohla napsat něco, co by každý dešifroval. Ne každý to sice pochopil, ale i na to jsem ve své kariéře zvyklá (směje se).

Český slavík 2010: Ewa FarnaPodobně oblečená byla i Ewa Farna. Tedy než si sundala "masku" a odhodila kožich i flitry. Sama o ní říkáte, že je vaše korunní princezna.
Ewička je skvělá. A v těch šatech a kožichu, který i já mám doma... Zkrátka: Když je někdo vaše krevní skupina a jede po stejné cestě, tak se i stejně obléká. Já jí moc fandím, protože je šikovná. Chválabohu za takovou bytost, která přináší čistotu do branže. Můžete jí důvěřovat, je talentovaná, pracovitá, umí jazyky - je to světoobčan, a to já nejsem, to je můj syn. A hlavně je to člověk svým způsobem věřící, takového mladí potřebují, aby ho obdivovali a šli za ním. Každá generace potřebuje svého benjamínka a můžu to říct už jen proto, že není konkurencí, když je o sedmadvacet let mladší než já. To bych byla děsně naivní, kdybych to nevěděla. Naopak. Jsem ráda, že jsem jí pomáhala s prvními krůčky. Ona je totiž jedna z mála, která za ně bude vždy vděčná. Lidi umí přijímat, ale ne dávat. Ewa to ale umí.

Český slavík 2010: Markéta KonvičkováObjevem roku se stala Markéta Konvičková, tedy zpěvačka z věkové kategorie Ewy. Mohla byste je srovnat?
Bohužel nemohla, protože o Markétce nic nevím a Superstar jsem neviděla. Markétka je milá a krásná, ale potřebuje ještě čas. Ewička má velkou výhodu v tom, že má za sebou léta praxe a velký tým.

Naopak do finální šestky se letos nedostala Helena Vondráčková. Jak jste její neúčast na sobotním večeru vnímala?
Myslím si, že i když není v nominacích letos, stoprocentně se tam zase vrátí. Ona, přesně jako Lucie Vondráčková, patří do naší branže. Připomínám, že nejedeme po stejné cestě, ale já si moc vážím jejich pracovitosti a cílevědomosti. Helena vždy bude mít své fanoušky, ať se děje cokoliv. Neznámená to, že Helena končí, ona bude mít vždy plné sály a lidi jí budou milovat a hýčkat si ji.
Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Další z rubriky

Chtěl na prkna, která znamenají okres. Dalibor Janda zahajuje Velký flám

Dalibor Janda

Zpěvák Dalibor Janda si k pětašedesátinám nadělil dvojalbum hitů nazvané Velký flám. V pondělí ve vyprodané Lucerně...

Jak dopadnou Andělé? Tak či onak přistanou v dobrých rukách

Kapela J.A.R.

Už v úterý večer se dozvíme, kdo z tuzemských hudebníků se bude těšit ze zlaté sošky, jež se udělují jako ceny Anděl....

Festival Aerodrome završuje program hvězdnou zpěvačkou Lanou Del Rey

Zpěvačka Lana Del Rey

Poslední ohlášenou hvězdou Aerodrome Festivalu, který se bude konat od 28. do 30. června na letišti v Panenském Týnci,...

Najdete na iDNES.cz