Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bílá: Když Kubišová prohraje spor s Vondráčkovou, udělám pro ni koncert

  5:58aktualizováno  5:58
Soud bude v pondělí pokračovat v rozhodování sporu Heleny Vondráčkové a Marty Kubišové. Přes padesát známých osob podepsalo dopis první z nich, aby s žalobami na dávnou přítelkyni přestala a celý spor urovnala bez nich. Dopis podepsala i zpěvačka Lucie Bílá, která odpovídala na otázky MF DNES prostřednictvím SMS, a tvrdí: "Je to celé tak zbytečné."

Lucie Bílá podpořila Martu Kubišovou v soudním sporu s Helenou Vondráčkovou. Pokud by se Kubišová dostala do finanční tísně, je připravena pro ni uspořádat benefiční koncert. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Podepsala jste, tedy se nemusím se ptát, na které straně sporu stojíte.
Můj podpis byl jen prosbou, ať se celá věc zastaví. Ale podle mě se měl ten dopis dostat do rukou Heleně, a ne stohlavé sani médiím. Takové věci se řeší za zdmi, ne veřejně. Marty Kubišové si nesmírně vážím, je to můj lidský vzor a s panem Václavem Havlem jsou pro mě srdcem této země.

Peníze jste povýšila nad slušnost

Čtěte, co píší osobnosti Heleně Vondráčkové

A Helena Vondráčková?
S úctou k její dlouholeté práci i s úctou k jejím fanouškům nesouhlasím s honem, který se teď na ni koná. Dopis měl pomoci, ne ublížit. Jsem v téhle branži přes pětadvacet let a vím, jak je těžké nedostat se do situace, v níž každé řešení je špatné. Teď už ale nejde o to, kdo je viník. Jde o dvě osobnosti, na kterých se kvůli jejich trápení živí média, a s tím já nesouhlasím. Každý má teď v ruce kámen, aby hodil - k celé kauze by se však mělo přistupovat jemněji, s ohledem.

Nebylo trochu naivní očekávat, že se dopis, který podepsalo více než padesát známých lidí, nedostane do médií?
Asi stejně naivní, jako že si Marta s Helenou podají ruce. Přitom by to byla jediná rozumná věc, kterou by lidé jistě ocenili.

Vystoupení Golden Kids v březnu 2004 v Praze (zleva Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marta Kubišová).

Vystoupení Golden Kids v březnu 2004 v Praze (zleva Helena Vondráčková, Václav Neckář, Marta Kubišová).

Mluvila jste s nimi o jejich sporu osobně?
Mluvila jsem jen s Martou, ale na to, abych přidala svůj podpis, jsem s nikým mluvit nemusela. Jsem přesvědčená, že tak, jak to lidsky ničí Martu, to už stejně tak prožívá Helena. Teď už není důležité, na čí straně je pravda. Důležité je, aby to celé rychle skončilo.

Nechtěla byste být prostředníkem mezi nimi, který by jim pomohl spor urovnat?
Ne, jsem přesvědčená, že dopis, který byl adresován Heleně a který jsem podepsala, mohl celou věc zastavit. Byl napsán s úctou, neurážlivě, je v něm prosba.

Marta Kubišová u Městského soudu v Praze kvůli kauze Golden Kids (18.9.2009)Je vhodné se tímto způsobem vměšovat do obchodního sporu, který obě dámy spolu jinak prostě vyřešit nedokázaly?
Bez ohledu na to, že je to obchodní spor, mě trápí jeho emocionální rovina. My přece nejsme továrny na šrouby, my máme rozdávat radost.

Podílela jste se nějak na znění dopisu?

Ne, ale důkladně jsem si ho přečetla, není v něm nic, s čím bych nesouhlasila. K podpisu mi ho dal manažer Marty Milan Hein. Jako impulz zvenčí, který měl Heleně pomoci (Anketu a odpověď Heleny Vondráčkové najdete ZDE).

Nechtěla jste Heleně Vondráčkové jednoduše zavolat a osobně
to s ní probrat?
Co jsem pro tuhle věc udělat mohla, to jsem udělala. Teď jen oběma držím palce, ať celá ta nepříjemná záležitost co nejrychleji skončí.

Helena VondráčkováMarta Kubišová říká, že pokud prohraje a bude muset Heleně Vondráčkové zaplatit 1,3 milionu korun, bude ve finanční tísni. V takovém případě jste prý připravená pro ni uspořádat benefiční koncert.
Kdyby opravdu nastal ten okamžik, kdy by Marta musela zaplatit jakoukoliv částku, okamžitě jí nabídnu svou pomoc. Věřím a z celého srdce si přeji, aby k něčemu podobnému nedošlo. Vážím si Heleny Vondráčkové a obdivuji ji jako umělkyni, už proto bych nechtěla nic, co by jí dál kazilo jméno, které si tolik let tvrdě buduje. Benefiční koncert by pomohl Martě, Heleně by však ublížil. Preferovala bych, aby to trápení skončilo smírem.

Už se vám hlásí účinkující?
V pátek se mi ozvalo tolik kolegů, kteří by se rádi koncertů zúčastnili, že by měla Marta radost. Ale já opravdu věřím, že k něčemu takovému nedojde.

Autor:Nejčtenější

Zemřel režisér Miloš Forman, tvůrce oscarového Amadea

Miloš Forman na snímku z roku 2004 při přebírání jedné z mnoha cen, kterých se...

Filmový režisér Miloš Forman, držitel dvou Oscarů za nejlepší režii a také otec dvou párů klukovských dvojčat, zemřel v...

VIDEO: Nahé ženy jsou u nás naposledy. Organizátoři lákají i na orgasmy

Na výstavě Voayer ukazují dívky vše, co se ukázat dá

Voayer: Poslední výstava skutečných nahých žen. Nekompromisní název láká diváky na kontroverzní výstavu, která k nám...Doutník, sklenku a třikrát ho...o, vyzval DeVito k vzpomínce na Formana

Danny DeVito a Jack Nicholson ve slavném Formanově snímku Přelet nad kukaččím...

Edward Norton, Danny DeVito, Jim Carrey i Antonio Banderas. Největší osobnosti Hollywoodu vyjádřily smutek nad odchodem...

Formana už pochovali. Všichni jsme jeho děti, míní režisér Jiří Strach

Miloš Forman

Poslední rozloučení s režisérem Milošem Formanem se konalo v neděli na místním hřbitově v americkém městě Warren, kde...

GLOSA: Ani na masáž nebyl čas. Ivanka Trumpová baví naivitou

Ivanka Trumpová v Bílém domě (3. února 2017)

Ivanka Trumpová přepisuje pravidla úspěchu. Respektive si to myslí. Loni vydala knihu, ve které ženám radí, jak si...

Další z rubriky

Elton John od hip hopu po country. Poklonu složila Lady Gaga i Ed Sheeran

Elton John (O2 arena, Praha, 26. listopadu 2016)

Poctu Eltonu Johnovi na deskách Revamp a Restoration vysekli Ed Sheeran, Lady Gaga či Dolly Partonová. Žánrově pestrá...

Na mé jméno se ptal i David Bowie, vzpomíná syn Boba Marleyho Ziggy

Ziggy Marley

Je nejstarším synem Boba Marleyho a sám už se stal legendou žánru reggae. Devětačtyřicetiletý jamajský hudebník Ziggy...

RECENZE: Sympatická drzost. Kylie Minogue zpívá pro kamioňáky

Kylie Minogue na obalu alba The Abbey Road Sessions

Nová deska australské zpěvačky Kylie Minogue nazvaná Golden vznikala zčásti v Los Angeles, zčásti v Londýně, ale...

Najdete na iDNES.cz