Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bez transplantace plic Michael Jackson zemře, tvrdí jeho životopisec

  17:32aktualizováno  17:32
Podle Iana Halperina, dvorního životopisce Michaela Jacksona, padesátiletý král popu nutně potřebuje transplantaci plic, která by mu pomohla překonat vzácnou genetickou chorobu, s níž zpěvák spolu s lékaři léta bojuje. "Možná ale bude na operaci příliš slabý," řekl Halperin pro The Sun.

Michael Jackson při odchodu z lékařského centra v Beverly Hills - Los Angeles (19. prosince 2008) | foto: Profimedia.cz

Michael Jackson v soudní síniHalperin, který k výročí Jacksonových padesátých narozenin píše novou verzi jeho biografie s názvem The Thriller Hitmaker, prozradil, že celkový zpěvákův fyzický stav ještě zhoršuje bolestivá rozedma plic a střevní krvácení.

"Michael je na tom velice špatně. Nutně potřebuje transplantaci plic, jinak se nedožije dalších narozenin. Lékaři jsou jeho stavem velice znepokojeni a snaží se ho přesvědčit o nezbytnosti provedení operace," uvedl životopisec s tím, že zpěvák je zmínkou o jakékoliv operaci k smrti vyděšen. Bojí se totiž, že by jeho křehký organismus tak náročnou operaci nezvládl.

Podle Halperina se Jacksonův stav označuje A1AD neboli alpha-1 anti-trypsin deficiency, což v laickém překladu značí nedostatek proteinu, který má chránit plíce. "Stěží mluví. Z pětadevadesáti procent oslepl na levé oko," dodal Halperin.

Zpěvák se snaží skrývat. Naposledy se na fotografiích objevil 19. prosince, když opouštěl lékařské zařízení v losangeleském Beverly Hills. Na sobě měl masku Zorra a zpod černého kabátu mu vykukovalo pyžamo.

Snový Neverland

Michaelu Jacksonovi se letos příliš nedařilo. Přestože vydal úspěšnou reedici multiplatinového alba Thriller a oslavil padesátiny, musel se kvůli finančním potížím vzdát svého ranče Neverland.

Jak zní Thriller po 25 letech

Ukázka z reedice alba

Jeho jméno se opět dostalo do soudních síní, tentokrát ho tým právníků bránil před údajným nedodržením závazků vůči synovi bahrajnského krále.

Michael Jackson - ranč Neverland

Šajch Abdalláh bin Hamad Chalífa na podzim po Jacksonovi chtěl dlužných sedm milionů dolarů (142,3 milionu korun) s tím, že sumu měl vyplatit jako zálohu za album a autobiografii, které ale Jackson nevydal. Obě strany se nakonec vyrovnaly mimosoudní cestou.

Michael Jackson tančí ve stříbrné rukaviciJacksonovi by finanční rány mohla alespoň částečně zahojit aukce dvou tisíců jeho osobních věcí, která se chystá na příští rok.

V seznamu dražených předmětů je i třpytící se rukavice, kterou zpěvák poprvé předvedl ve videoklipu k písni Bille Jean a poté s ní pravidelně vystupoval.

MICHAEL JACKSON - BILLIE JEAN

Autor:Nejčtenější

Film s Johnnym Deppem Město lží byl stažen měsíc před premiérou

Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany, 13....

Premiéra filmu Město lží, v němž se mají v hlavních rolích představit Johnny Depp a Forest Whitaker, byla měsíc před...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...Spisovatelé napadli koncert Karla Gotta v Lipsku. Přitom žádný nebude

Karel Gott v pražské O2 areně 12. června 2018

Část Asociace spisovatelů se rozhodla napadnout říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Z...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Vietnamci jsou někdy maloměšťáci a pokrytci, řekla Špetlíková Za scénou

Herečka Ha Thanh Špetlíková v kulturním magazínu Za scénou

Do kin vstupuje film Miss Hanoi, ve kterém hlavní roli začínající vietnamské policistky ztvárnila Ha Thanh Špetlíková....

Další z rubriky

Projde i úkrok mimo metal, fanoušci festivalu Brutal Assault věří

Záběr z festivalu Brutal Assault 2017. Na snímku kapela Samael

Loni měli vyprodáno, do vojenské pevnosti v Jaroměři-Josefově dorazilo kolem dvaceti tisíc lidí. Letos bude mít...

RECENZE: Rottrová, Ruml, texty snů. O slovo se hlásí kapela Nedivoč

Marie Rottrová na festivalu Benátská! s Impulsem 2018

Herec, bavič a hudebník Jiří Krhut známý například z Kabaretu BO! Jaromíra Nohavici vydal se svou kapelou Nedivoč desku...

Raritní Bob Dylan odhaluje svou pouť od kytary ke kapele

Bob Dylan ve 2. polovině 60. let (z knihy Kdo je ten chlap?)

Vyloženě rané nahrávky z newyorských hospod i šokující vystoupení na festivalu v Newportu, kdy se písničkář vybavil i...

Najdete na iDNES.cz