Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beyoncé Knowlesová natáčela v Teplicích

aktualizováno 
Probíhá prodloužení finálového zápasu na mistrovství světa mezi Francouzi a Číňany. V samém závěru francouzští fotbalisté dávají branku a dav v hledišti bouří. Jenže. Několik vteřin nato je zastřelen oslavovaný francouzský trenér.

Přesně takový scénář má film Zrození Růžového pantera, který se již třetím dnem natáčí v ochozech stadionu v Teplicích.

Ve snímku se objeví slavné hvězdy, jako jsou Jean Reno nebo Steve Martin, který hraje komisaře Clouseaua po zesnulém Peteru Sellersovi, jenž původní sérii proslavil.
Většina herců již své party natočila, takže do Teplic dorazili „jen“ Kevin Klein, který hraje komisaře Dreyfusse, a zpěvačka Beoyncé Knowlesová představující přítelkyni francouzského trenéra.

Na stadionu se v sobotu a v neděli v šest hodin ráno schází asi deset tisíc komparzistů. U vstupu každý dostává komparzní lístek, navigátor je umisťuje na sedadla. Někteří přicházejí do hlediště patřičně nalíčeni, většina diváků třímá vlajky, transparenty se jmény hráčů. Komparzisty jsou i hráči, policisté a tým fotoreportérů.

Hlasatelka na trávníku mikrofonem vysvětluje, jaká akce se bude natáčet. „Pozor všude, kamera, akce,“ křičí do mikrofonu. A hlediště bouří.

Snažení fotbalových komparzistů někdy působí až komicky. Například když má francouzský hráč zaútočit a Číňan mu nedopatřením odebere míč. Většina akcí se natáčí třeba i patnáctkrát.

Původně se mělo v sobotu točit deset hodin. V závěru prodloužení mají francouzští komparzisté vstřelit branku, jenže to se jim nedaří. Konec natáčecího dne se tak musí neplánovaně posunout ještě o další dvě hodiny. Konečně po vítězné brance může francouzského trenéra zasáhnout kulka a ten se zhroutí mrtev k zemi.

Další pokračování filmové série příběhů ztřeštěného detektiva Clouseaua Zrození Růžového pantera natáčí na teplickém fotbalovém stadionu americká společnost MGM. Desetitisícový komparz je vůbec největší, jaký kdy jakákoliv společnost v Česku najala.

Teplický stadion Na stínadlech si američtí tvůrci vybrali pro jeho velikost, ale hlavně díky tomu, že jako jeden z mála v Česku nemá kolem hřiště atletickou dráhu.

Filmaři zde natáčeli klíčovou scénu filmu, který je koncipován jako nultý díl nové série. Francouzský trenér má při fotbalovém zápase na prstě slavný diamant jménem Růžový panter. Jenže ten zmizí během následného chaosu po jeho zastřelení.

Film, který půjde do kin na podzim roku 2005, je již téměř hotový. Natáčel se hlavně v New Yorku a Paříži. Na teplickém stadionu se točí poslední záběry, které budou tvořit samý úvod snímku. Do Česka film přijde pravděpodobně na začátku roku 2006.

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.). Na snímku zpěvačka Beyoncé Knowlesová, která si ve filmu zahrála přítelkyni francouzského trenéra.

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Autoři:Nejčtenější

Na Slovensku žádají konec výstavy Ringo Čecha. Není to umění, argumentují

František Ringo Čech v ostravské galerii Chagall.

Zaměstnanci Liptovské galerie P. M. Bohúňa se distancovali od výstavy Františka Ringo Čecha, která je zde k vidění od...

GLOSA: Pharrell Williams na Colours zklamal víc než deštivé počasí

Pharrell Williams s kapelou N.E.R.D. na Colours of Ostrava (18. července 2018)

První den letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava přilákal velké množství návštěvníků, jeho vyvrcholením byl...Mamma Mia! Muzikál je zpět, se Streepovou, Brosnanem i babičkou Cher

Záběr z pokračování snímku Mamma Mia!

Filmařsky sice žádná sláva, ale nakažlivá nálada, výteční herci a písně skupiny ABBA vylepšili před deseti lety...

RECENZE: Mamma Mia! Druhý díl filmového muzikálu se málem uvzlyká

Z plakátu k filmu Mamma Mia 2

Když se romantický kýč zbaví živelnosti, co mu zbude? Sladkobolnost. Právě to se přihodilo druhému dílu úspěšného...

VIDEO: Buď zemře hladem, nebo mezi žraloky. Útěk znovu zkusí Motýlek

Motýlek

Koncem září přijde do kin nová verze slavného dramatu Motýlek. Roli muže, který se snaží uprchnout z trestanecké...

Další z rubriky

VIDEO: Svatba nebude, ale na koně si sednu, slíbil Jaromír Hanzlík

Jaromír Hanzlík a Jiří Adamec při natáčení filmu Léto s gentlemanem

Herec Jaromír Hanzlík má za sebou první záběry filmu Léto s gentlemanem, k němuž sám psal scénář. „Není to pokračování...

RECENZE: Na hraně hororu. Ve Střídavé péči se z táty stal „tamten“

Z filmu Střídavá péče

Vítězem soutěžní sekce Febiofestu zvané Nová Evropa se letos stala francouzská Střídavá péče, za niž si Xavier Legrand...

RECENZE: Taková normální chatařská rodinka a tak trochu Homolkovi

Záběr z filmu Chata na prodej

Ne snad závratně zábavná, ale docela trefná a svižná tragikomedie Chata na prodej staví vedle domácího hereckého...

Najdete na iDNES.cz