Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beyoncé Knowlesová natáčela v Teplicích

aktualizováno 
Probíhá prodloužení finálového zápasu na mistrovství světa mezi Francouzi a Číňany. V samém závěru francouzští fotbalisté dávají branku a dav v hledišti bouří. Jenže. Několik vteřin nato je zastřelen oslavovaný francouzský trenér.

Přesně takový scénář má film Zrození Růžového pantera, který se již třetím dnem natáčí v ochozech stadionu v Teplicích.

Ve snímku se objeví slavné hvězdy, jako jsou Jean Reno nebo Steve Martin, který hraje komisaře Clouseaua po zesnulém Peteru Sellersovi, jenž původní sérii proslavil.
Většina herců již své party natočila, takže do Teplic dorazili „jen“ Kevin Klein, který hraje komisaře Dreyfusse, a zpěvačka Beoyncé Knowlesová představující přítelkyni francouzského trenéra.

Na stadionu se v sobotu a v neděli v šest hodin ráno schází asi deset tisíc komparzistů. U vstupu každý dostává komparzní lístek, navigátor je umisťuje na sedadla. Někteří přicházejí do hlediště patřičně nalíčeni, většina diváků třímá vlajky, transparenty se jmény hráčů. Komparzisty jsou i hráči, policisté a tým fotoreportérů.

Hlasatelka na trávníku mikrofonem vysvětluje, jaká akce se bude natáčet. „Pozor všude, kamera, akce,“ křičí do mikrofonu. A hlediště bouří.

Snažení fotbalových komparzistů někdy působí až komicky. Například když má francouzský hráč zaútočit a Číňan mu nedopatřením odebere míč. Většina akcí se natáčí třeba i patnáctkrát.

Původně se mělo v sobotu točit deset hodin. V závěru prodloužení mají francouzští komparzisté vstřelit branku, jenže to se jim nedaří. Konec natáčecího dne se tak musí neplánovaně posunout ještě o další dvě hodiny. Konečně po vítězné brance může francouzského trenéra zasáhnout kulka a ten se zhroutí mrtev k zemi.

Další pokračování filmové série příběhů ztřeštěného detektiva Clouseaua Zrození Růžového pantera natáčí na teplickém fotbalovém stadionu americká společnost MGM. Desetitisícový komparz je vůbec největší, jaký kdy jakákoliv společnost v Česku najala.

Teplický stadion Na stínadlech si američtí tvůrci vybrali pro jeho velikost, ale hlavně díky tomu, že jako jeden z mála v Česku nemá kolem hřiště atletickou dráhu.

Filmaři zde natáčeli klíčovou scénu filmu, který je koncipován jako nultý díl nové série. Francouzský trenér má při fotbalovém zápase na prstě slavný diamant jménem Růžový panter. Jenže ten zmizí během následného chaosu po jeho zastřelení.

Film, který půjde do kin na podzim roku 2005, je již téměř hotový. Natáčel se hlavně v New Yorku a Paříži. Na teplickém stadionu se točí poslední záběry, které budou tvořit samý úvod snímku. Do Česka film přijde pravděpodobně na začátku roku 2006.

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.). Na snímku zpěvačka Beyoncé Knowlesová, která si ve filmu zahrála přítelkyni francouzského trenéra.

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Autoři:Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Opravdu dost dobrý díl Star Wars. Až na těch pět konců

Daisy Ridley ve Star Wars: Poslední z Jediů

Konečně dobrá zpráva ze světa Star Wars: osmá epizoda nazvaná Poslední z Jediů, která vejde do kin ve čtvrtek, je lepší...

Carrie Fisherová v posledním rozhovoru: Leia je vyčerpaná. A je to vidět

Carrie Fisherová v poslední roli. Záběr z filmu Star Wars: Poslední z Jediů

Před čtyřiceti lety se stala ikonou, když poprvé hrála princeznu Leiu v Hvězdných válkách. Naposled si roli zopakovala...Další obvinění Polanského. Policie šetří sexuální obtěžování z roku 1975

Režisér Roman Polanski

Americká policie se zabývá novým obviněním na adresu Romana Polanského. Slavný režisér polského původu podle trestního...

Nastává čas diváckých rekordů. Kdo je favoritem vánoční televize?

Jiří Bartoška jako Pán Bůh, Klára Issová coby Panna Marie a Viktor Vích jako...

Oba nejsledovanější pořady loňského roku se vysílaly na Štědrý večer. Premiérová pohádka Pravý rytíř našla 2,7 milionu...

Pompézní pohřeb v Paříži. Francouzi se rozloučili s Johnnym Hallydayem

Pohřeb rockera Johnnyho Hallydaye v Paříži (9. prosince 2017)

Stovky tisíc Francouzů se v Paříži přišly rozloučit s francouzským rockerem a hercem Johnnym Hallydayem. Umělec...Další z rubriky

RECENZE: Polibek je vrchol hříchu. Návrat k podstatě Star Wars sluší

Daisy Ridley ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů

Hororové manýry, milostné vrkání a nastavované finále. Nic jiného se vlastně snímku Star Wars: Poslední z Jediů nedá...

PRVNÍ DOJMY: Jumanji v džungli? Spíš v seriálu Beverly Hills 90210

Dwayne Johnson v hlavní roli filmu Jumanji: Vítejte v džungli!

Co Hollywood přetočí v úpravě pro teenagery příště - Kmotra, Schindlerův seznam, Zelenou míli? Nejnověji padla za oběť...

VIDEO: Mezi ještěry. Nahlédněte do zákulisí příštího Jurského světa

Film o filmu Jurský svět 2

Snímek Jurský svět: Zánik říše, který přijde do našich kin 21. června 2018, je druhým dílem nové trilogie o pravěkých...

11 dětských dárků, které vám na Boží hod nepolezou krkem
11 dětských dárků, které vám na Boží hod nepolezou krkem

Jaké vánoční dárky pro děti vybrat, aby jim dělaly radost dlouhé týdny (a vám se vyhnula migréna)?Najdete na iDNES.cz