Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beyoncé Knowlesová natáčela v Teplicích

aktualizováno 
Probíhá prodloužení finálového zápasu na mistrovství světa mezi Francouzi a Číňany. V samém závěru francouzští fotbalisté dávají branku a dav v hledišti bouří. Jenže. Několik vteřin nato je zastřelen oslavovaný francouzský trenér.

Přesně takový scénář má film Zrození Růžového pantera, který se již třetím dnem natáčí v ochozech stadionu v Teplicích.

Ve snímku se objeví slavné hvězdy, jako jsou Jean Reno nebo Steve Martin, který hraje komisaře Clouseaua po zesnulém Peteru Sellersovi, jenž původní sérii proslavil.
Většina herců již své party natočila, takže do Teplic dorazili „jen“ Kevin Klein, který hraje komisaře Dreyfusse, a zpěvačka Beoyncé Knowlesová představující přítelkyni francouzského trenéra.

Na stadionu se v sobotu a v neděli v šest hodin ráno schází asi deset tisíc komparzistů. U vstupu každý dostává komparzní lístek, navigátor je umisťuje na sedadla. Někteří přicházejí do hlediště patřičně nalíčeni, většina diváků třímá vlajky, transparenty se jmény hráčů. Komparzisty jsou i hráči, policisté a tým fotoreportérů.

Hlasatelka na trávníku mikrofonem vysvětluje, jaká akce se bude natáčet. „Pozor všude, kamera, akce,“ křičí do mikrofonu. A hlediště bouří.

Snažení fotbalových komparzistů někdy působí až komicky. Například když má francouzský hráč zaútočit a Číňan mu nedopatřením odebere míč. Většina akcí se natáčí třeba i patnáctkrát.

Původně se mělo v sobotu točit deset hodin. V závěru prodloužení mají francouzští komparzisté vstřelit branku, jenže to se jim nedaří. Konec natáčecího dne se tak musí neplánovaně posunout ještě o další dvě hodiny. Konečně po vítězné brance může francouzského trenéra zasáhnout kulka a ten se zhroutí mrtev k zemi.

Další pokračování filmové série příběhů ztřeštěného detektiva Clouseaua Zrození Růžového pantera natáčí na teplickém fotbalovém stadionu americká společnost MGM. Desetitisícový komparz je vůbec největší, jaký kdy jakákoliv společnost v Česku najala.

Teplický stadion Na stínadlech si američtí tvůrci vybrali pro jeho velikost, ale hlavně díky tomu, že jako jeden z mála v Česku nemá kolem hřiště atletickou dráhu.

Filmaři zde natáčeli klíčovou scénu filmu, který je koncipován jako nultý díl nové série. Francouzský trenér má při fotbalovém zápase na prstě slavný diamant jménem Růžový panter. Jenže ten zmizí během následného chaosu po jeho zastřelení.

Film, který půjde do kin na podzim roku 2005, je již téměř hotový. Natáčel se hlavně v New Yorku a Paříži. Na teplickém stadionu se točí poslední záběry, které budou tvořit samý úvod snímku. Do Česka film přijde pravděpodobně na začátku roku 2006.

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.). Na snímku zpěvačka Beyoncé Knowlesová, která si ve filmu zahrála přítelkyni francouzského trenéra.

Fotografie z natáčení filmu Zrození Růžového pantera na teplickém stadionu - zápas Francie proti Číně na Mistrovství světa, ze kterého vyjdou vítězně Francouzi (25.7.2004.).

Autoři:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Televize Prima sází na napětí, otvírá novou stanici zaměřenou na krimi

Z filmu Dívka ve vlaku

Televize Prima odhalila novou zbraň svého jarního vysílání. Její již osmou stanicí se od 2. dubna stane Prima Krimi,...

GLOSA: Kelly Family přivezli omšelou vzpomínku i sbírku všech klišé

Kapela Kelly Family vystoupila 8. března 2018 v pražské O2 areně.

Kapela Kelly Family, ikona devadesátých let, zavítala po dvou desetiletích do Česka. Čtvrteční koncert v pražské O2...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Další z rubriky

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

Odmítnout bondovku? To bych musel být hlupák, naznačil režisér Boyle

Danny Boyle

Režisér Trainspottingu či Milionáře z chatrče Danny Boyle prohlásil, že by musel být hlupák, kdyby nechtěl režírovat...

VIDEO: Konec se blíží, hlásí upoutávka komiksu Avengers: Infinity War

Promo plakát k filmu Avengers: Infinity War

Má jediný cíl, vyhubit polovinu vesmíru, a dokáže to lusknutím prstů. Tak se Thanos, ústřední zlosyn komiksu Avengers:...

Najdete na iDNES.cz