Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Benátská noc zažila rekordní návštěvu

  16:17aktualizováno  16:17
O pět tisíc víc vyznavačů rockové hudby než vloni se sešlo o víkendu na festivalu Benátská noc na Malé Skále. Podle pořadatelů padl návštěvnický rekord všech dosavadních devíti ročníků přehlídky. Dohromady přijelo na dvoudenní hudební festival deset tisíc převážně mladých lidí.

"Diváci chodili i přes to nesnesitelné vedro, které panovalo hlavně v pátek," upřesnil manažer Benátské noci Pavel Mikez. S letošní Benátskou nocí je spokojen.

"Kapely přijely všechny, všechno klaplo a k tomu přišlo skutečně rekordní množství lidí. Osvědčilo se nám i to, že jsme přestěhovali pódium na místo, kde dřív stávaly stánky s občerstvením a natočili je zády k obci. Muzika se tak šířila ven z Malé Skály," doplnil pořadatel.

V pátek fanouškům například zahrály kapely Lety Mimo, Tři sestry, Kabát anebo Tony Ducháček & Garage. V sobotu vedle několika špičkových amatérských kapel bavili diváky Precedens, Monkey Business, Mňága a Žďorp, Lenka Dusilová a hodinu po půlnoci Ivan Hlas či Děda Mládek Illegal Band. Festival uzavřela skupina Gang Ala Basta.

Jako každý rok, tak i letos vystoupili někteří muzikanti na Malé Skále poprvé. Jiní se tu objevují pravidelně - třeba právě Ivan Hlas. "Během Benátské noci také proběhlo semifinále celostátní amatérské hudební přehlídky Jim Beam Music 2001. Probojovala se do něj také jablonecká Mandragora. Semifinále však vyhráli rockoví muzikanti ze Sokolova," prozradil Pavel Mikez.

Mezi samozřejmosti doprovodného programu festivalu patří sobotní neckiáda. Nechyběla ani letos. "Poprvé jsme umístili do areálu přehlídky také jeden z kempů. Chtěli jsme, aby se obcí toulalo co nejméně hudebních fanoušků," poznamenal Mikez.

Na klid v obci dohlížela soukromá bezpečnostní služba. Její pracovníci projížděli Malou Skálou autem takřka nepřetržitě. Pokud by zjistili, že někdo porušuje zákony, zavolali by policisty. "Nevím o tom, že by se v obci během festivalu něco stalo. Podle mých informací ochranka pro policisty ani jednou netelefonovala," řekl manažer.

Vloni totiž někteří maloskalští chalupáři a usedlíci houfně podepisovali petici, v níž vyzývali zdejšího starostu, aby Benátskou noc nepovolil. Nelíbilo se jim, že hudební fanoušci po obci hlučeli a ničili jejich pozemky. Nakonec však i vloni mamutí rockový festival proběhl. "Se starostou jsme se letos na všem domluvili v klidu," uvedl Mikez.

První ročník Benátské noci se konal v roce 1993. Od svého počátku probíhá festival vždy na Malé Skále, ale přímo v obci. Od roku 1996 jej přenesli do areálu vzdálenějšího od středu Malé Skály. Tradiční je doba konání přehlídky - vždy poslední červencový víkend.

O letošním ročníku poprvé v historii festivalu podrobně informovaly vlastní internetové stránky. Na nich se vedle programu Benátské noci také lidé dozvěděli historii festivalu i to, jak se na Malou Skálu dostanou, kde se tu mohou ubytovat i najíst. Našli tam také mapku areálu přehlídky i Maloskalska. "Teď budeme asi měsíc odpočívat. A pak se vrhneme do příprav dalšího ročníku," dodal Mikez.

Autoři:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

Hip Hop Kemp přitáhl 500 kapel a 20 tisíc fanoušků

Hip Hop Kemp 2008 - The Roots - Hradec Králové (25. srpna 2008)

Letošní sedmý ročník festivalu Hip Hop Kemp na letišti v Hradci Králové přilákal na 20 tisíc fanoušků hiphopové...

Na rekordní fotce z trutnovského festivalu je 3 995 lidí

Trutnov 2008 - Václav Havel a přátelé při překonání rekordu v pořízení největší...

Na největší skupinové fotografii v historii Česka, kterou pořídil na víkendovém Open Air Music Festivalu v Trutnově...

Hudební léto zakončí Eurotrialog, Tatrafest a Semtex Culture

Kabát- Josef Vojtek

I poslední prázdninový víkend nabízí tuzemským hudebním fanouškům několik festivalů. V Mikulově začíná již ve čtvrtek...

Najdete na iDNES.cz