Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Báječná show spěje do finále

  13:42aktualizováno  13:42
Ostrava - Mouchu tančící s laserovým mečem na čumáku vola, ale i klasické figurky hbitého zajíce, ukecaného kačera nebo zlých vlků nabídne již koncem roku nový celovečerní český animovaný snímek Báječná show, který právě dokončuje ostravské QQ studio. "V současné době zpracováváme texty, dolaďujeme záběry. Boris Urbánek má hotový soundtrack, který by se měl spolu s filmem objevit na trhu již na podzim," vysvětluje šéf projektu Vladimír Mráz.

Snímek, který měl původně vzniknout do roka a do dne, se daří dokončit po dvou letech usilovné práce. Tvůrci z QQ studia v něm využívají kombinaci různých technik, od klasické kreslené, až po prostorovou počítačovou grafiku 3D.

"Bylo to náročné, protože mnohdy jsme museli například i jeden záběr natočit až ve třech výtvarných verzích." K usnadnění společné vize příběhu o velkolepé oslavě v říši zvířátek využili tvůrci komiksových postupů. "Animační přípravu a výtvarné návrhy Josefa Quise jsme sloučili do komixu, který byl hotov ještě před technickým zpracováním jednotlivých záběrů. Animátoři měli usnadněnou práci, protože již věděli, z čeho mají přibližně vycházet," vysvětluje Mráz.

Scény k jednotlivým epizodám, které vycházejí z La Fontainových Bajek, musely být dopředu technicky dopodrobna promyšleny: "Například v epizodě Myšák a hraboš má každá rekvizita své místo a přesně vymezený prostor. Museli jsme detailně vědět, že myš bude utíkat tudy tudy, nemohlo se stát, že by nám v příběhu najednou chyběla třeba židle."

Příběh Báječné show, v níž se divák může setkat se zašifrovanými postmoderními odkazy i na Hvězdné války či jiné americké velkofilmy, vytvoří několik epizod, každá bude jinak laděna a odlišně zpracována. "Důležité je pro nás zejména prostorové ztvárnění epizod. V jedné například hodně pracujeme se stínem, protože chceme dosáhnout tajuplného až hororového vyznění."

Většina filmu však bude vytvořena s pomocí animační techniky využívající plastelínu, která je pro QQ studio tak chrakteristická. Figurek se ve snímku objeví více jak pět desítek. "Udržet charakter animované postavy od začátku až do konce, aby měla jednotný charakter a zároveň aby pobavila diváka je hodně náročné," dodává Vladimír Mráz.

Autoři: ,Nejčtenější

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...

GLOSA: Brutal Assault opět dokázal, že patří k evropské špičce

Záběr z festivalu Brutal Assault 2018

Kolem 19 tisíc lidí dorazilo do areálu pevnosti Josefov v Jaroměři na letošní ročník festivalu Brutal Assault. A...KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Islámský stát komplikuje život i hercům. Michael Caine si změnil jméno

Michael Caine ve filmu Mládí

Britský herec Michael Caine, představitel Batmanova komorníka Alfreda a milosrdného doktora z Pravidel moštárny, byl...

Zemřela herečka Gabriela Vránová, dabovala i Catherine Deneuve

Gabriela Vránová

Po delší nemoci zemřela v sobotu ráno herečka Gabriela Vránová. Dlouholeté člence Divadla na Vinohradech bylo 78 let....

Ringo Starr a poslední člen Bee Gees Barry Gibb získají titul sir

Ringo Starr bude na Grammy vystupovat, cenu za celoživotní dílo pro Beatles si...

Z bývalého člena skupiny The Beatles Ringo Starra, hudebníka Barryho Gibba z kapely Bee Gees či bývalého britského...

Najdete na iDNES.cz