Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Anna, antihvězda ze SuperStar

  10:21aktualizováno  10:21
Nahrávky osmnáctileté Anny, která byla vyhozena ze soutěže Česko hledá SuperStar a jež získala popularitu jako Česká Dajdou, vysílala i rádia. Ironická nahrávka Fenk jů, anglicky Thank You, ve které se Anna snaží zpívat jako britská hvězda Dido, porazila v lokálním rozhlasovém žebříčku písně takových veličin, jako jsou R.E.M., Kylie Minogue či Britney Spears. FOTOGRAFIE
Anna ze SuperStar

Anna ze SuperStar - Anna, antihvězda ze SuperStar. | foto: Neoficiální stránky Česko hledá SuperStar

Zrodila se hvězda? "Spíš antihvězda," říká jeden z porotců soutěže, skladatel Ondřej Soukup. "Myslím, že Anninu popularitu způsobili z velké části studenti z ČVUT, kteří jí udělali internetovou stránku. Anna se však chovala takovým způsobem, že si jí všichni všimli. Ona je typem antihvězdy," míní Soukup.

Sebevědomá Anna, přesvědčená o svých kvalitách, zřejmě neumí svoji časově omezenou popularitu využít. "Není jednoduché získat takovou popularitu. Je to paradox, ale i k takovýmhle věcem dochází," dodává Soukup.

Nedávno si šla dívka pro honorář za soutěžní písničku, kterou vysílalo mladoboleslavské Radio Kiss Delta. Jeho programový ředitel Jiří Štěpánek s ní strávil asi čtvrt hodiny a ze setkání byl velmi rozpačitý. "Chtěla peníze za písničku. Snažil jsem se jí marně vysvětlit, že na honorář nemá nárok, že to není její písnička," uvedl Štěpánek.

Mlátila fotografa?

V rádiu nabízeli Anně rozhovor, aby měla šanci vystoupit a vše vysvětlit, avšak dívka prý nechtěla. "Stále to vypadalo, že je na odchodu, že má strach ze všeho kolem sebe a že nikomu nevěří. Pak začala kopat do dveří, mlátila do všeho, do fotografa, jako by se všeho bála," říkal Štěpánek.

Anna má jiné vysvětlení: "Není to pravda. Byla jsem se v rádiu zeptat, jestli bych neměla mít odměnu za remix mojí písničky, ale oni záměrně lžou, že jsem lomcovala dveřmi a mlátila fotografa. Jen jsem bouchla do foťáku, aby mě nefotili."

Rozhlasové vysílání Anniných snímků je z hlediska autorských práv problematické. Soutěžní nahrávka Anny - Dajdou je totiž majetkem pořadatelů pořadu Česko hledá SuperStar. "My jsme rozhlasové stanice vyzvali, aby takové snímky nevysílaly," řekl mluvčí TV Nova Daniel Plovajko.

Na utrpení se dá lehce vydělat

U východu z rozhlasu na dívku čekali lidé z gramofonové firmy, kteří se s ní chtěli dohodnout na natočení desky. Rozhněvaná Anna je prý minula bez povšimnutí. "Oslovovalo ji několik lidí, kteří si zřejmě představovali, že na jejím utrpení rychle vydělají nějaké peníze. Jsem proti tomu, nepřijde mi to lidsky dobré," říká Milan Herman, porotce v soutěži Česko hledá SuperStar a šéf gramofonové firmy BMG.

Ta však vydá desku vítězi nebo dalším z deseti úspěšných účastníků. "Lidi se rádi podívají na soutěžící, kterým to vůbec nejde. To všechno do soutěže patří, ostatně každá země si našla takového borce. Ale já bych se bál, aby to těm lidem dál neublížilo," míní Herman.

"Přesně tuhle otázku jsem si kladl nejen u Anny, ale u více soutěžících. Já vlastně nevím. Bohužel soutěž je v tomhle nemilosrdná. Lidé si to musí uvědomit, měli by mít trochu víc soudnosti," dodává Ondřej Soukup.

Popularita mi nevadí, říká Česká Dajdou

"Chtěla jsem se zviditelnit," vysvětluje osmnáctiletá Anna, zvaná Česká Dajdou. "Popularita mi nevadí, ale přece jen jsem doufala, že budu úspěšnější."

Chtěla jste se odreagovat od normálních starostí?
Žádné starosti nemám.

Tak proč se odmítáte fotit?
Na internetu jsou moje fotomontáže, a jsem tam dokonce nahá. To už je silná káva. Ale jinak mi tenhle zájem dělá dobře.

Chodí vám nabídky?
Přišly nabídky od tří vydavatelství. Nepřijala jsem nic, nezdá se mi to seriózní.

Co vašemu počínání říkají rodiče ?
Rodičům to nevadí. Mám dva bratry, mladšího a staršího. Ten už bydlí sám na druhém konci Mladé Boleslavi. Zvedá telefony, nadává, odráží zájem, chrání mě před vším.

Až zájem opadne, přihlásíte se do podobné soutěže?
Ne. Porota byla arogantní a hudbě nerozumí. Je jim kolem padesáti a závidí mladým, že mají ještě všechno před sebou. Nelíbilo se mi, když jedné holce řekli, že si na kráse moc nepřidala. To by neměli hodnotit. Udělala jsem to pro zpestření. I když konkurence byla velká, myslím, že tak špatné to nebylo. I originál písničky je dost monotónní.

Co říkáte na sto tisíc hlasů, které vám dorazily v Hvězdné pěchotě?
Jsou to slaboši, kteří by se nikdy neodvážili takhle vystoupit. Jen kritizují a vysmívají se mi. Ale nevadí mi to. Chtěla bych slyšet, jak by zpívali oni.

Autor:Nejčtenější

KVÍZ: Dětská hvězda Tomáš Holý by se dožil padesátky, jak znáte jeho filmy?

Tomáš Holý na konkurzu (Z knihy Marie Poledňákové S kým mě bavil svět)

Tomáš Holý, který jako dítě zazářil ve filmech Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, by...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...GLOSA: Konec legrácek. Ve finále nabere Dabing Street zmar i sílu

Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Tereza Voříšková a Marek Adamczyk...

Sex na povel řízený přes sklo přímo z režie, nový ministr zdravotnictví, disidentská sbírka pornofilmů či útok 11. září...

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Protičeský. Také protiněmecký i protipartyzánský

Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve filmu Kočár do Vídně (1966)

Takový film národ nepřijme, prorokoval tehdejší prezident Antonín Novotný snímku vyznamenanému na festivalu ve Varech,...

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

VIDEO: Soňa Norisová bude detektiv amatér v krimi podle Marie Poledňákové

Ten, kdo tě miloval

Rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města. To je stručná...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz