Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Anastacia před vydáním novinky: Vdala jsem se za bodyguarda a jsem šťastná

  0:01aktualizováno  0:01
Anastacia, jedna z nejúspěšnějších amerických zpěvaček posledního desetiletí, vydává čtvrtou desku Heavy Rotation. "Je to výraz, který často používají dýdžejové. Pro mne znamená, že život může být těžký, ale stále se otáčí a mění. Zdálo se, že to perfektně sedí," vysvětluje název alba.

Zpěvačka Anastacia k nové desce Heavy Rotation změnila image. | foto: Universal Music

Anastacia - Heavy RotationZměnila vydavatele, hudební styl i celkovou image. Zbavila písně poprockových rysů, dala jim až skoro diskotékový charakter a s tím spojila romantičtější, přirozenější vzhled. Anastacia prodala za svou osmiletou hudební kariéru na 34 milionů desek. A je jednou z těch, kdo tvrdí, že když má v showbyznysu přijít změna, tak komplexní.

Sedm let jste si držela výrazný styl a tvář drobné, živelné, obrýlené blondýnky s laserovým hlasem. A najednou je tu někdo úplně jiný. Je těžké se tak razantně proměnit?
Vůbec ne. Myslím, že pro většinu žen je to dokonce radost a zážitek. Zvlášť když víte, co chcete. A to překvapení, když se nakonec podíváte do zrcadla, opravdu stojí za to. Je to legrace, ale zároveň se ptáš: Kdo vlastně jsem? Ta předtím, nebo ta dneska? Nebo nějaká jiná?

ANASTACIA - SICK & TIRED

Zpěvačka AnastaciaTakže celá proměna je vaše dílo?
Koncepčně ano. Změnila jsem styl hudby a chtěla jsem se mu přizpůsobit. Takže ta proměna vychází přímo z muziky. Proto kratší vlasy, jiné líčení a odložené brýle. Ale tu realizaci jsem přenechala zkušeným kadeřníkům a designérům.

Co vás k té změně vzhledu vedlo?
Asi před dvěma roky odešel člověk, se kterým jsem velmi ráda pracovala, do jiné gramofonové firmy. A protože ráda dělám s lidmi, které dobře znám, řekla jsem si, že nemá cenu zkoušet nové spolupracovníky, a šla jsem za ním.

Od soutěže na špici

AnastaciaZpěvačka a skladatelka s nezaměnitelným vokálem se narodila v Chicagu 17. září 1968. Žije v New Yorku, její vlastní jméno zní Anastacia Newkirk. Její matka hraje v hudebním divadle na Broadwayi, otec je zpěvák.

Když jí bylo 13, objevila se v soutěži MTV The Cut, tehdy ještě jako tanečnice. V talentové show uspěla až v roce 1999, kdy se už se svým zpěvem dostala až do finále a upozornila na sebe. Nejen publikum, ale hlavně nahrávací firmy. Debut Not That Kind přišel o rok později. A slavil úspěch – deska se dostala do Top Ten v osmi evropských zemích, prodalo se jí více než dva miliony kopií. Amerika klečela nové divě u nohou.

AnastaciaDruhé album Freak Of Nature navazovalo na funk, soul a pop 80. let z debutu, přidal se rock a rozšířil počet milostných balad. Desky se prodalo více než 10 milionů nosičů.

Album Anastacia vydala v roce 2004, vznikalo již poté, co lékaři zpěvačce diagnostikovali rakovinu prsu, kterou se jí podařilo překonat. Za necelých sedm let své kariéry dobyla Anastacia většinu amerických i evropských hitparád, jejími nejslavnějšími hity jsou skladby I’m Outta Love, Sick & Tired, Paid My Dues.

Když vám končila smlouva, tak to bylo snadné…
Právě, že nekončila. Byla z toho bitva mezi právníky, která trvala osmnáct měsíců. A když už jsem byla jinde, měla jsem pocit, že se od toho minulého angažmá musím oddělit. Řekla jsem si, že budu dělat jinou hudbu, víc k tanci, a to znamená, že musím i jinak vypadat.

Ze singlu I Can Feel You můžeme soudit, že doprovod se sice změnil, ale pěvecká technika zůstala. Pořád je to tentýž ostrý až řezavý hlas.
To je druhý aspekt mé změny. Oddělit se, ale zároveň zůstat sama sebou.

ANASTACIA - I CAN FEEL YOU

AnastaciaVí se o vás, že celý život trpíte Crohnovou nemocí a že jste před několika roky prošla léčbou rakoviny prsu. Přesto jste považována za jednu z nejenergičtějších amerických zpěvaček. Kde v sobě berete sílu a energii?
Naučila jsem se žít s určitými omezeními už od dětství, od třinácti. Časem zjistíte, že vaše slabost může být i vaší silou, vaší inspirací a možná i pohonem k cílům, které si dáte. Když jsem se pak z novin dozvěděla, že mám rakovinu prsu, bylo to velké trauma, ale najednou jsem cítila potřebu se k tomu vyjádřit skladbami i zpěvem. Proto byla moje třetí deska tak rockově orientovaná. Měla jsem pocit, že ostré kytary a syrové zvuky vyjádří moje pocity a hlavně snahu se nevzdat.

ANASTACIA - PAID MY DUES

To jste docela frajer.
Ale vůbec ne. Já jsem obyčejná žena, která má tváří v tvář takovým věcem stejné záchvaty strachu jako každý jiný. Muzika mi je aspoň trochu pomohla odplavit z těla.

Soutěž

Hraje se o kompletní diskografii i jednotlivá CD Heavy Rotation.

Pokud je hudba odrazem vašich vnitřních nálad, tak tentokrát pravděpodobně prožíváte dobré časy.
Ano, posun k taneční hudbě je odrazem pozitivních věcí, které mě v posledním roce potkaly. Cítím, jak mi jde všechno lehce. Žádnou desku jsem nenatočila tak rychle jako Heavy Rotation. Šlo to samo. A také jsem se vdala – vzala jsem si svého bodyguarda, cha cha – a jsem šťastná.

ANASTACIA - I´M OUTTA LOVE

Autor:Nejčtenější

GLOSA: České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu

Cenu za masky k filmu Milada předali Andree McDonald herec Jan Cina a režisér...

Oscary blednou závistí. Kam se hrabe pár krotkých žertů o prezidentu Donaldu Trumpovi na ceremoniál Českých lvů, který...

Bába z ledu získala šest Českých lvů. Umělci kritizovali politiky

České lvy ovládla Bába z ledu. Je nejlepším filmem, má i sošky pro režiséra...

Snímek Bába z ledu ovládl České lvy. Získal šest sošek, včetně té pro nejlepší film, režiséra Bohdana Slámu a herce...Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

V televizi už nechce vyprávět. Miroslav Donutil byl hostem Za scénou

„Padesát dílů pořadů Na kus řeči, Trumfy MD a některých dalších stačilo,“ vysvětlil herec Miroslav Donutil v pořadu Za...

RECENZE: Tílko Lary Croft má užší ramínka. To je jediná změna

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála...

Další z rubriky

Chtěl na prkna, která znamenají okres. Dalibor Janda zahajuje Velký flám

Dalibor Janda

Zpěvák Dalibor Janda si k pětašedesátinám nadělil dvojalbum hitů nazvané Velký flám. V pondělí ve vyprodané Lucerně...

Lana del Rey přijede na Sziget. Uzavírá výčet hlavních lákadel festivalu

Zpěvačka Lana Del Rey

Americká zpěvačka Lana del Rey, kterou před šesti lety proslavily hity Video Games nebo Born to Die, uzavírá výčet...

VIDEO: Jak to Marpovi zpívá naživo? Podívejte se na koncert v Óčku

Marpo Online

Ota Petřina, neboli Marpo, odehrál se svým Troublegangem komorní koncert pro malou skupinu fanoušků v rámci série Óčko...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.cz