Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aňa Geislerová hledá Divnovlásky a tatínka pro dcerky

  0:44aktualizováno  0:44
Někdy mají filmaři smůlu. Pro televizní snímek Divnovlásky s Aňou Geislerovou, Pavlem Liškou a Jiřím Langmajerem si vybrali tichou žižkovskou ulici takřka bez aut, kde si běžně hrají děti.

Natáčení filmu Divnovlásky - Aňa Geislerová, Pavel Liška - Praha (26. srpna 2008) | foto: Jiří Koťátko, MF DNES

Jenže zrovna před včerejším natáčením se hlavní trasa poblíž uzavřela a celý místní provoz se nahrnul právě do míst, kde se rodí televizní komedie podle stejnojmenné knihy Ireny Obermannové, rozebrané už v pěti vydáních.

Natáčení filmu Divnovlásky - Aňa Geislerová, Irena Obermannová"Těším se na setkání s Aňou Geislerovou. Ještě se osobně neznáme, ale do hlavní role se hodí, a navíc jsem zjistila, že obě máme narozeniny v týž den," říká Obermannová, která do Divnovlásek promítla také kus vlastní zkušenosti.

Hlavní hrdinkou je rozvedená mladá žena - spisovatelka se dvěma dcerkami, které do hledání případného nového tatínka vnášejí vlastní představy a mnohdy třeskuté nápady.

Například ve včerejší scéně holčičky vyprovodily filmového dědečka alias Aloise Švehlíka a schovaly se za popelnice, jakmile před dům přijel jeden z nápadníků jejich maminky - Jiří Langmajer coby typický svůdce a mocný televizní šéf.

Natáčení filmu Divnovlásky - Jiří LangmajerZatímco zvoní u dveří a hrdinku zve na výlet, aby prohovořili její "vážně úžasně talentované povídky", dcerky změní maminčiny plány. Původně měly jít za svým biologickým otcem, ve skutečnosti si chtěly zkusit na vlastní kůži, jak se žebrá, a nakonec se schovaly v nápadníkově autě. Což mu svádění nečekaně zpestří...

Vypadá to jako snadná scéna, jenže nejprve se čeká na mrak, pak na řemeslníky odvedle, jejichž sbíječka odmítá umlknout, a mezitím si "Langmajerovo" parkovací místo zabere náhodný řidič. Ale Divnovlásky už zažily i horší chvíle.

Natáčení filmu Divnovlásky - Lucie Tachovská, Helena ŠteflováNejdřív scénář dlouho čekal na realizaci a měnil režiséry, až se ho ujal Petr Slavík. Pak jedna z holčiček dostala neštovice. A těsně před natáčením dramatické situace s hořícím stohem přišla průtrž mračen, po níž prý nezůstalo ani stéblo suché.

"Je to vkusná, vtipně napsaná komedie, kterou koření hlavně obě dívenky. Jsou mile přemoudřelé, nezapřou, že vyrůstají jen s maminkou - intelektuálkou," vysvětluje dramaturgyně Helena Slavíková.

Natáčení filmu Divnovlásky - Pavel Liška, Aňa Geislerová, Petr SlavíkAle vzápětí se ukazuje, že typicky městská hrdinka s feministickými sklony může zaujmout i pány jiného ražení. Bílá dodávka parkující na rohu, na jejíž korbě se čas od času vyskytuje živá koza, totiž patří filmovému hrdinovi Pavla Lišky - nápadníkovi z venkova.

A do hry prý vstoupí ještě třetí uchazeč, podle Slavíkové "mladý utěšitel s dredy". Kdo u hrdinky Geislerové vyhraje, to už neprozradí. Diváci musí počkat na některý nedělní večer roku 2009, kdy se Divnovlásky objeví na ČT1.
Nejčtenější

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Je to výprodej našeho kamarádství, reaguje Viewegh na slevy svých knih

Spisovatel Michal Viewegh v pořadu Za scénou

Euromedia, nový nakladatelský dům Michala Viewegha, láká na letní povídkový soubor Město mezi zelenými kopci, na kterém...Zemřel český dýdžej Michal Maudr známý pod přezdívkou DJ Loutka

DJ Loutka

Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr,...

KOMENTÁŘ: Dívejte se! Oscara získává největší tupost roku

John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert a Richard R. Hoover. To je sestava,...

Málokdy se vidí, aby více než šest tisíc vážených osobností spáchalo v jediném okamžiku hromadnou společenskou...

KVÍZ: Jak znáte Rychlé šípy a Jaroslava Foglara, plantážníci?

Rychlé šípy

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara hltaly...

Další z rubriky

Film s Kevinem Spaceym utržil za první den v kinech jen 126 dolarů

Kevin Spacey ve filmu Billionaire Boys Club

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního nátlaku utrpěl další ránu ve své kariéře. Novinka Billionaire Boys Club, v...

Objímá mě plyšák Pú, vylíčil Ewan McGregor v roli Kryštůfka Robina

Ewan McGregor s medvídkem Pú ve filmu Kryštůfek Robin

Ewan McGregor hraje ve filmu Kryštůfek Robin titulního hrdinu už v dospělosti, kdy znovu potká své kamarády z knih A....

RECENZE: I na plátně zůstal neuchopitelný Jan Palach záhadou

Kaskadér při natáčení scény sebeupálení pro film Jan Palach

Nepoví skoro nic, co bychom nevěděli, neprovokuje obsahem ani tvarem. Přesto má film Jan Palach smysl. Díky hrdinově...

Najdete na iDNES.cz